Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Детето ми запозна да заеква!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nelitka
Потребител

Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 11:15 am Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Deteto mi zapo4na da zaekva.Edin den ,kakto si govorehme tq zapo4na da splita ezika,mmmamo,,,,,itaka natatak,tova prodalgi okolo sedmica(kazaha mi 4e se e upla6ila,vodih e pri edna baba da i lee kur6um),i se opravi.Minaha 5 meseca i tq pak zapo4na, no tozi pat e po stra6no, tq otkazva da govori,za6toto zaekva,i e sram Pak e vodih pri tazi baba no efekt nqma,dori moga da kaja 4e tozi pat e mnogo po slogno.MOLQ,AKO NQKOI IMA OPIT V TOVA SPODELETE KAKVO DA PRAVQ TQ E EDVA NA 4GODINKI

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Юли 16, 2007 1:04 pm Заглавие: Здвавейте! Отговорете с цитат

При синът ми се беше получило нещо такова когато беше на 2г., с времето отшумя. Съветвам ви да се консултирате с логопед, детски невролог и детски психолог. Препоръчвам ви и тези материали:
Полезни съвети по темата от гл. ас. Й. Енева- логопед: http://www.moetodete.com/content/view/328/2/
И няколко статии:
http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=78&highlight=%E7%E0%E5%EA%E2%E0%ED%E5
http://www.moetodete.com/content/view/218/66/
http://www.moetodete.com/content/view/263/66/
http://www.moetodete.com/content/view/83/66/
http://www.moetodete.com/content/view/61/66/
http://www.moetodete.com/content/view/96/66/
Още по темата във форума: http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?p=3662#3662

Последната промяна е направена от Мариана на Пет Май 16, 2008 7:47 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mamikami
Потребител

Местожителство: гр.Монтана

Пуснато на: Нед Юли 22, 2007 9:08 am Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Искам да те посъветвам да не водиш детето при такива баби.Чела съм,че проблемите на хората се увеличават след посещенията при подобни.
Също съм чела,че заекването не е наследствено,а детето копира нечии говор,може би има около него някой,който заеква,някой възрастен или друго дете(от детската например).
Пожелавам ти да се оправи по-бързо,пиши ни.

Гледай на личността на ближния,като на свой равен по достойнство.
Кант
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mamikami
Потребител

Местожителство: гр.Монтана

Пуснато на: Вто Юли 24, 2007 2:26 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Тук попаднах на информация за заекването:
http://www.moetobebe.net/read.php?cat=40&aid=319&sp=1

Гледай на личността на ближния,като на свой равен по достойнство.
Кант
Върнете се в началото
веселина
Потребител

Пуснато на: Чет Дек 06, 2007 11:13 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Синът ми също заеква.Логопеда казва,че е нужна консултация с невролог и е вероятно медикаментозно лечение.Мен лично ме притеснява да давам такива лекарства на детето си.Та той е едно енергично ,жизнено дете на 6 год.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Дек 07, 2007 7:06 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

При заекване е добре да се направят консултации с логопед, детски психолог и детски невролог. В зависимост от това дали проблемът е логопедичен или неврологичен се предприема необходимата терапия, добре е да се взимат мерки своевременно, не по-малко важен е и моделът на говор у дома. Детето трябва да е спокойно, да му се говори бавно и по-тихо, да се изслушва търпеливо и по този начин терапията да бъде подпомогната и от родителите.

deqna
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 1:56 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Здравейте момичета. Синът ми беше на 3 години като се появиха при нас първите накъсваня на речта. От тогава мина една трудна и напрегната година. В началото не беше толкова на често, но с в рамките на една седмица толкова много зачести, че понякога се срещаше на няколко пъти в изречението. От Бърборко той се превърна в Мълчанко. Аз бях бременна в 7 месец тогава и според педито това беше причината за проблема - ревнувал от бебето. За мен това не беше реалната причина. Аз познавам детето си. Знам че не е ревнувал от бебето и сега не ревнува от братчето си. Дори страшно много ми помага и се грижи за него с удоволствие защото се чувства значим и голям. Джипито му изписа някакви хапченца. Потърсих друго мнение от друг лекар. Той ми каза, че това са антидепресанти и ме посъветва да не ги давам, а да се консултирам с логопед. Междувременно накъсването на речта беше ту много силно, ту едва забележимо. Насочиха ни към един логопед и цяло лято ходихме при него, но ефектът беше променлив. Междувременно го водих да му баят от страх, да му леят коршум и сега много съжалявам. Естествено това не помогна, но тогава мислех че кой каквото каже ще правя защото не знам от кой храст ще изкочи зайчето. Водихме го на детски психолог, но Йоан беше толкова притеснен, че не пророни и дума. Човека не можеше да направи никакво заключение относно проблема. Насочиха ни към друг логопед. Започнахме да ходим два пъти в седмицата при нея. Тя ни направи диагностика, което до този момент никой не ни беше правил. Оказа се, че заекването е от средна степен с възможност да стане хронично. Диагнозата ни стресна. Логопедката ни посъветва да заведем детето на УНГ, за всеки случай. При прегледа доктора не установи някакви нарушения на слуха, но за по-сигурно ни изпрати на изследване. Резултатите от изследването бяха перфектни. Направиха му тест за езиково развитие. И точно там се криеше отговора на нашите въпроси. Йоан показа изпреварващо разнитие, с две години изпреварваше разбирането на езика и с една година изпреварваше връстниците си с начина по който го използва. Продължаваме да ходим на логопед, но в момента е във фаза на затишие. Моля се на Бог това да е края и това да остане само спомен.

Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 2:46 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

С моето дете се получи същото когато беше на 2-3 годишна възраст, от дърдорко изведнъж започна да заеква, направих същите постъпки които и ти т.е. това са нещата които следва да се направят, за да се установи причината. Не се установи неврологичен или логопедичен проблем. Оказа се, че мисълта на детето изпреварва словото и това се среща често при децата на тази възраст, защото имат много впечатления, искат да кажат много неща, а нямат нужния запас от думи. Сега е на 8 г. и няма проблем с говора. Но много е важно да спазвате някои основни правила при общуване с детето: Говорете му бавно и отчетливо, не високо и бързо! Изслушвайте го търпеливо и го гледайте в очите, когато ви разказва нещо. Стимулирайте го да говори, питайте го, задавайте му въпроси! Не показвайте пред него тревогата си и не превръщайте ситуацията в проблем! След като сте направили всички изследвания и няма друга причина, остава търпението и с възрастта да се балансират нещата.

Последната промяна е направена от Мариана на Сря Дек 10, 2008 4:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
deqna
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 5:12 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Много се радвам, че при вас проблема е отшумял. Дано никога вече не се появи. Да ти е жива и здрава и много да ви радва.

Потребител

Местожителство: Qmbol

Пуснато на: Вто Юни 10, 2008 9:19 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Моят син е много чувствителен и плаче за всяко нещо и мисля че причината е у мен доста съм му се карала и потупвала за щяло и нещяло сега е на 4 години и заеква ту се оправя ту започва силно да заеква , аз също заеквам ,но като голяма ми се е появил този дефект сега се вайкам дано има надежда слава на бог и аз поне започнах да му говоря по бавно по четливо приказвам му приятелски незнам да го заведа на психолог ли или невролог на логопед ходи ама не редовно когато е на градина а аз го водя три пъти седмично а сега изобщо защото сме от село близо до Ямбол и лятото го разреждаме дома.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Юни 11, 2008 3:56 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Добре е когато родителят осъзнава грешките си и търси начин да ги поправи. Старайте се да не прекъсвате посещенията при логопед!

веселина
Потребител

Пуснато на: Пон Юни 16, 2008 7:19 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Ако решите да се консултирате с някой то нека бъде първо с логопед/даже няколко/. Неврологът веднага даде на сина ми /на 6 г./медикаменти- успокоителни. Започнахме с по-слаби дози, после по-силни и така н. Ефекта беше отчайващ. Заведохме го при втори логопед с който работи вече 2 месеца без лекарства и мисля, че е по-добре. Не е идеално, но хубавите работи стават бавно. Определено съм оптимистка.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Юни 16, 2008 8:44 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Съгласна съм с теб, Веселина!

Mon4i
Потребител

Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 1:58 pm Заглавие: Детето ми запозна да заеква! Отговорете с цитат

Здраевйте момичета!! И ние имахме такъв проблем когато момиченцето ни беше на 2 годинки,изведнъж започна да зеква, чувствах се много зле, когато идваше при мен за да ми каже нещо- почваше да се мъчи да мига с очички.....ставаше и зле, от това, че не можеше да каже нищо и излизаше от стаята..Плачех много...когато я видех как се мъчи сърцето ми се свиваше.Водихме я няколко пъти при една баба да й бее, при друга да й лее коршум.Не знам дали заради това или заради молитвите ми към бог, но момичето ми се оправи.Вече е на 5 години и това остана един лош спомен са нас.Не пожелавам на никой такова страдание.
Успех на всички с подобни проблеми.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Дек 10, 2008 4:45 pm Заглавие: ЗДравей, Мончи! Отговорете с цитат

Внезапното заекване може да се получи и от уплаха и алтернативните методи от миналото понякога помагат. А вярата на майката е нещо много силно!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google