Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Съпругът ми е винаги далеч от дома
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:05 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здравейте мами, искам да споделя колко трудно ми е да съм почти винаги сама-без съпругът ми. Той е международен шофьор и почти не се прибира у дома, а когато си дойде е само за 1-2 дни и отново заминава. Иначе се обичаме много, въпреки че зад гърба си имаме 13г. брак. За това време успяхме да запазим чувствата си живи и силни, но ми е трудно да се справям сама с проблемите а и той ми липсва ужасно много. Има ли други като мен? Как се справяте? Как преодолявате чувството на самота и празнота? Sad Crying or Very sad Sad Surprised Sad Surprised

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Мар 31, 2007 9:26 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Надявам се да се включат и други мами с мъже с подобни професии, защото всичко това ми е много чуждо, тъй като аз не бих могла да си представя ако мъжът ми е далече от мен. Със сигурност бих разговаряла с него, бих споделила какво чувствам и бихме потърсили алтернатива, защото добре платена работа се намира и в страната. В този ред на мисли, споделяла ли си му, че неговото отсъствие те кара да страдаш и търсили ли сте друг вариант за професионалната му реализация, при който да бъде до семейството си и да бъдете заедно в добри и трудни моменти, при израстването и възпитанието на децата и въобще като цяло? Искрено ти желая да се справиш, а ние сме с теб!

GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 11:19 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здравей мила и аз имам сьщия проблем моят мьж сьщо е международен шофьор и аз много страдам винаги сьм сама и той се пребира само за 2 дни и трьгва пак.Понякога ми е много тежко на празници сьм сама и така.Разбирам те напьлно. Crying or Very sad имаме дьщеря на 2 години и 4 месеца и плаче много за него.Като всяко дете.Ще се радвам око сьм те облекчила малко Rolling Eyes

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 11:52 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

От отдавна очаквах да пише някоя жена, която да е близо до моето положение. Зная, че ме разбираш, защото и ти изпитваш същото като мен. Тежко е. Наистина, децата са при нас, но понякога мъката по любимия човек ни убива, особено на празници, когато виждаш как хората са заедно, а ти си сама. Все пак трябва някак да се справяме- нали сме силни момичета. Ти излизала ли си със съпруга си в чужбина? Той до къде пътува? Моят мъж пътува до Англия и Ирландия. Може пък и да са се виждали някога. ПИШИ МИ

Върнете се в началото
ceni4ka
Потребител

Местожителство: Vidin

Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 7:03 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Mili mami i saprugi!I az sam taka-sama i s decata si.Po sa6tata pri4ina-saprug mejdunaroden 6ofior.I nie mnogo se obi4ame,lipsvame si i 4akame vremeto,kogato 6te si lqgame i sabujdame zaedno.Semeini sme ve4e 24 godini.Decata ve4e porastnaxa-da6terqta otletq /studentka e/,tazi godina i sina pravi bal,i da e jiv i zdrav da go priemat,otlita i toi.E,do sega be6e gore dolu dobre.No kogato ostana savsem sama neznam kak 6te se spravqm.Mislq oba4e,4e sme namerili re6enie-stavame priemno semeistvo Very Happy .Pojelavam uspex i spokoistvie na vsi4ki s podobna sadba!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Didi
Потребител

Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 8:10 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Идеята ви да станете приемно семейство е достойна за възхищение, а пък и така ти ще си по-малко самотна. Пожелавам успех на всички вас! ПОЗДРАВИ Very Happy Razz Very Happy Razz Smile

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 8:40 pm Заглавие: Привет! Отговорете с цитат

Майчета, много се радвам че се сформира една групичка на мамите с пътуващи татковци, със сигурност ще си бъдете полезни и ще се радвате на приятелство и подкрепа.

ceni4ka
Потребител

Местожителство: Vidin

Пуснато на: Пон Апр 30, 2007 12:59 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Blagodarq vi!6te sam dovolna oba4e ako tazi moq ideq stane populqrna i estestvena.Sigurna sam,4e mnogo ot vas maiki,ako otidete pone vednyj v dom za takiva deca i se dokosnete do tqx 6te razberete za kakvo ide re4, i mnogo ot vas sa6to 6te napravqt tazi kra4ka.Trqbva samo malko smelost Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Чет Май 03, 2007 9:41 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здрасти мила, сега видях отговора ти. Пътува по-често до Италия и сега е там.Не сьм ходила с него в чужбина защото няма кой да гледа малката.Но сьм ходила с него по Бьлгария.А ти ходила ли си с него пиши как е?Целувки от нас Smile и се много радвам че така се запознаваме.Да ти се оплача когата казвам на някоя воя приятелка че вече много ми липсва моят тя казва не му се коси аз давам пари моят да не е вкьщи.Не мога да ги разбера Rolling Eyes Question

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Пет Май 04, 2007 8:30 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Може би не знаят, колко е неприятно да си все сама и затова така говорят някои жени. Пък и раздялата усилва чувствата между двама души. Аз така си го обяснявам. Иначе сега на 25.04 за първи път ходих с мъжът ми до Гърция за 2 дни. Не е лошо. На мен също няма кой да ми гледа децата ( аз имам две момченца на 5 и на 12 години) и затова и аз не съм ходила по-далече. Ти къде живееш? Аз живея в едно селце на 6км. от Своге. Тук няма никакви развлечения и е скучно. Пиши ми отново. Много се радвам, че се запознахме! ЦЕЛУВКИ Very Happy

Върнете се в началото
GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Пет Май 04, 2007 10:38 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здрасти аз живея в Перник и тук е много скучно и има много злобни хора.Сега се прибрахме от разходка и видях писмото ти.Прибираме се и я слагам да спи и почвам моята работа.Как са децата?Ние имаме проблем с шише мляко заспива и една блуза на баба й. Дай савет. Rolling Eyes

Върнете се в началото
GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Пет Май 04, 2007 10:42 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Как се казват децата ти?Моята се казва Вяра и е много непослушна.Постоянно тича и няма спирка.Да ти се оплача вчера излезе на улицата Crying or Very sad направо изтрьпнах.Всички ми казват колко е непослушна.Вчера цял ден ми беше лошо.

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Пет Май 04, 2007 1:30 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Не се притеснявай за това, че детето е малко по-палаво от другите деца. В края на крайщата нормално е децата да са палави. Нали за това са деца. Важното за мен е да са живи и здрави. Мойте също са палави и големи инатчета, но какво да се прави. А що се отнася до заспиването, Моето малко дете също заспива с една възглавничка още от бебе. Нарича я "ЦИЦИЙКАТА" и без нея не тръгваме никъде. Това също не бива да те притеснява. Всяко дете си има по някой любим предмет. Моите момчета се казват Антоан и Йордан. Поздрави и целувки на теб и на малката непослушка- Вяра. Very Happy Wink

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Нед Май 06, 2007 10:48 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

ГАБИ, къде се изгуби? НЕ си писала от отдавна. Аз пак съм сама. Съпругът ми замина вчера и сега ще се видим мак след 14-15 дни. Тъжно и самотно ми е! Зобре, че поне дечицата са си до мен! Ама малкото ми е болничко. Много ми е мъчно, когато някое от децата ми се разболее! Целувки на Вяра! Laughing Very Happy Surprised

Потребител

Пуснато на: Пон Май 07, 2007 10:36 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здрасти мила,от какво е болен малкия?Дано не е нещо сериозно и се оправи бьрзо. За къде пътува мьжът ти ?И на Вяря и тече нослето. Иначе сме добре.Прегрьдки от нас и целувки.

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Пон Май 07, 2007 11:08 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Не е нищо сериозно, просто настинка, но аз много се притеснявам, защото е склонен към висока температура. За сега няма нищо тревожно. Съпругът ми е за Англия. Дано Вяра да се оправи скоро и да нямаш проблеми, а също и аз със Дани! Целувки на теб и Вяра! Laughing

Потребител

Пуснато на: Вто Май 08, 2007 12:04 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здравейте, как сте? Как ви мина денят?Прегрьдки от нас. И леко и безаварино патуване на мьжьт ти. Very Happy

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Вто Май 08, 2007 2:59 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здравейте. Ние вече не сме болнички! Днес не сме излизали никъде, защото аз имах работа през целия ден. Вие как сте? Целувки Wink

Потребител

Пуснато на: Сря Май 09, 2007 4:12 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здравейте добре сме. Сама дето щуреем. Very Happy Целувки от нас.

Върнете се в началото
zoomania
Потребител

Местожителство: Хасково

Пуснато на: Сря Май 09, 2007 6:12 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Незнам дали е много уместно да се намесвам точно на тази тема, понеже виждам , че всички сте майки, а аз не съм! Но все пак ще опитам.
И аз имам подобен проблем! С приятелят ми сме заедно вече 7 години. Последните 4 обаче, живеем разделени от 230 километра. Работата му се премести в друг град и се наложи да замине и да се установи трайно там. Виждаме се веднъж в седмицата. От петък вечерта до неделя следобеда. В началото ми беше много трудно, но с течение на времето посвикнах. Е да , понякога ми е трудно да гледам останалите хора - "винаги заедно", но се справям някак си. Нямам деца за гледане, но имам кученце. Занимавам се с нея. Отделям повече време на работата си - журналист съм. В свободното се време - ходя на езда. През останалите 6-7 часа спя. Имам и още няколко хобита - занимавам се с тях, когато времето не е подходящо за езда. Имам време за себе си и за приятелите си. Всъщност този начин на живот започва все повече да ми харесва. Но не си правете погрешни изводи - мъжът до мен ми е единствен и никога не съм обичала друг. Дори с течение на времето се чувствам все по - влюбена.
От казаното и от Вас и от мен до тук излиза, че пред всяка една от нас има два варианта - единият е да свикнем с мисълта, че мъжете ни не винаги са до нас, а другият вариан е да направим така, че да бъдат.
Пожелавам успех на всички. И не забравяйте, че ние чавешките същества сме устроени така, че винаги да искаме това, което намаме.

Върнете се в началото
Мама
Потребител

Пуснато на: Сря Май 09, 2007 6:20 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Цитат:
От казаното и от Вас и от мен до тук излиза, че пред всяка една от нас има два варианта - единият е да свикнем с мисълта, че мъжете ни не винаги са до нас, а другият вариант е да направим така, че да бъдат.
Пожелавам успех на всички. И не забравяйте, че ние човешките същества сме устроени така, че винаги да искаме това, което нямаме.

Здравей, zoomania! А може би трябва да направиш така, че любимият ти мъж да бъде до теб!? А и доколкото разбирам ти би могла да имаш това, което ти липсва в момента. Не сте ли мислили, да живеете заедно, като ти отидеш при него? А това, че си влюбена, че той е единствен и че обичаш само него е прекрасно, вярвам че заслужава чувствата ти и че разстоянието между вас един ден просто няма да съществува! Пожелавам ти да бъдеш час по-скоро до своя любим, завинаги!

Върнете се в началото
zoomania
Потребител

Пуснато на: Сря Май 09, 2007 6:30 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Благодаря за пожеланието, но за момента има две неща, които ме задържат в този град. И двете не са за пренебрегване, още повече когато знам или поне предполагам и искам това да се случи.

Върнете се в началото
GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Чет Май 10, 2007 9:24 am Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здрасти, знам че ти е много трудно.Аз почнах да свиквам но понякога ми писва. Sad Винаги сьм сама. Но ние го правим защото си имаме цели,а там парите са повече.Както при теб.И сьщо искам да споделя че се вьзхищавам на такива жени.Пожелавам ти много успехи. Very Happy

Върнете се в началото
zoomania
Потребител

Пуснато на: Чет Май 10, 2007 6:29 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Благодаря за разбирането, Габи!
Парите наистина са важен фактор в днешно време. Наред с него се нареждат и кариерата и образованието. В моя случай това са двете неща, които не ми позволяват за сега да напусна града. Вярвам , че това положение е временно и може би точно това ми помага по - лесно да приемам нещата. А така или иначе живота си тече, затова се опитвам да го оползотворя максимално добре. Вместо да си стоя в къщи и да се погребвам жива - се развивам и работя върху себе си.
Надявам се и аз и Вие, някой ден да се гледаме с усмивка и по - отдалеч на тези проблеми и да можем да бъдем с любимия чавек винаги, когато искаме и имаме нужда.

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Чет Май 10, 2007 7:11 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

И мен това ме крепи, че съпругът ми няма вечно да работи тази работа и че ще дойде време, когато ще живеем заедно, но засега трябва да се примирим с честите раздели и самотни вечери. Пожелавам ти успех и в кариерата и в личния живот и дано скоро да се събереш с любимият човек- от сърце ти го желая!

Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пет Май 11, 2007 10:14 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Sad И моя все го няма.Пътува по корабите.7 месеца е там,2 тука...това е ! Имам 2 деца ,момичета на 8 год. и на 1 годинка...Трудно е ,но вече свикнах.Даже вече свикнах без него и като е тука не ми е добре.Тези раздели - отчуждават .Никак даже не сближават !!! Cool

Върнете се в началото
Didi
Потребител

Пуснато на: Пет Май 11, 2007 11:46 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Ние живеем така вече 5 години и не сме се отчуждили. От това се страхувам най-много. Дано да не се случи. Аз не мога да свикна без съпругът си и неговото завръщане е един голям празник за мен и за децата. Може би при вас нещата са се развили така, защото той отсъствува за по- дълго време, незная! Успех занапред и дано да се сближите отново, от сърце ти го желая!

Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Май 12, 2007 5:51 am Заглавие: Здравейте, момичета! Отговорете с цитат

Здравейте, момичета! Много се радвам, че тук се сформира една приятелска компания между мамите с пътуващи съпрузи. Надявам се заедно да успеете да преодолеете липсата по вашите мъже и час по-скоро отново да бъдете заедно! Съжалявам, че не мога да взема отношение по темата, защото аз специално бих търсила всякакви алтернативи да не се разделяме, но всичко е индивидуално и за да бъде така, има някаква причина във вашите ситуации. Важното е да се обичате! Криска, има една приказка, че очи които не се виждат се забравят и може би от там идва отчуждението, но ако има любов, мисля че няма нещо което да е по-силно от нея. А ако няма любов, дори и двамата да са заедно, мисля че ефектът е нулев. Ако раздялата е временна и семейството има цел, всичко ще се преодолее. Но ако целият живот на едно семейство преминава в раздяла и жената сама трябва да се справя с всичко, мисля че думата семейство се обезсмисля. Може и да греша...

Didi
Потребител

Пуснато на: Вто Май 15, 2007 1:04 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Габи, къде се загуби? Вече ми домъчня за теб. Какво си правите? Как е малката Вяра? Ние сме добре всички и докрая на седмицата очаквам да си дойде и съпругът ми. Пиши ми. Целувки на теб и Вяра! Very Happy Wink Very Happy Wink

Потребител

Пуснато на: Пет Май 18, 2007 5:17 pm Заглавие: Съпругът ми е винаги далеч от дома Отговорете с цитат

Здрасти. Бяхме си на село. Иначе сме добре. Вие как сте?Мажът ти прибра ли се? Сега в неделя заминава нашият татко. Много се радвам че се запознахме и искрено ви пожелавам много здраве. Прегръдки от нас! Very Happy

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама" Часовете са според зоната GMT
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google