Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Да бъдеш майка!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Фев 24, 2007 8:45 am Заглавие: Да бъдеш майка! Отговорете с цитат

Да се върнем назад във времето и да поговорим за своите майки и спомени от детството ни! Като какви майки се самоопределяте вие и мислите ли, че успявате да осигурите на децата си такова детство, което да остави само положителни спомени у децата ви, когато пораснат?
Аз имах щастливо, но не безгрижно или безотговорно детство. С майка ми сме много различни, но много ми е помагала през годините, особено за децата и благодарение на нея можех да уча, работя, пътувам и специализирам. Тя е типът жена- къщовница, обича домашният уют, реда и чистотата. За съжаление въпреки, че ме е предразполагала никога не съм споделяла с нея. Голяма рола във възпитанието ми и формирането ми като личност има моята баба, която много обичам и уважавам и считам за истинска приятелка. Старая се да бъда добра майка и според възможностите си да дам най-доброто от себе си на своите деца.

Цитат:
Мама
Потребител:
Родителите ми бяха разведени и нямам блестящи спомени от детството си, въпреки че обичам и двамата ми родители. Баща ми, ми изпращаше само издръжка и нищо повече, винаги ми е липсвала подкрепата му. Не съм споделяла никога с майка ми. Тя винаги е била много критична към мен. През годините е имала няколко връзки, но с неподходящи и безперспективни партньори, които не направиха нищо, за да спечелят доверието и симпатиите ми, това ме караше често да се чувствам пренебрегната и сама. Винаги ми е липсвал домашния уют и топлина, които съм усещала у домовете на приятелките ми. У дома винаги е било чисто, но и студено. Винаги сме се хранели на стол, не зная какво е семейна вечеря, топла гозба, великденски яйца...С течение на годините тя остана без човек до себе си, без работа и без доход. Винаги съм се грижила за нея, въпреки че тя никога не е била доволна от мен. Постоянно ми иска пари, а аз нямам странични доходи. Често сме в конфликт, но аз не съм спряла да я обичам. Надявам се, че съм добра майка.

Цитат:
Бамбина
Потребител:
Мама, при мен положението е същото.

Почитате ли 8-ми март и считате ли,че жената/майката трябва да има свой ден през годината? Аз съм За!

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Авг 26, 2007 8:49 am; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сали
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Вто Мар 06, 2007 2:27 pm Заглавие: Да бъдеш майка! Отговорете с цитат

Аз мисля , че трябва да имаме не само един ден в годината Laughing
Винаги съм харесвала и почитала 8-ми март Exclamation

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mamapepi1984
Потребител

Местожителство: kameno

Пуснато на: Пон Мар 19, 2007 1:25 pm Заглавие: Да бъдеш майка! Отговорете с цитат

И аз мисля , че майките трябва да имат не един ,а повече дни в годината,защото да си майка е най-святото и красиво в цялата вселена.

Потребител

Местожителство: Русе

Пуснато на: Вто Мар 20, 2007 4:39 pm Заглавие: Да бъдеш майка! Отговорете с цитат

Аз също давам най-доброто от себе се детето ми да е щастливо и като порасне да си спомня само хубаве неща от детсвото си(въпреки,че сега времената са съвсем други).Майките трябва да се почитат всеки ден,както от децата си така и от съпрузите си.

Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Съб Мар 06, 2010 11:32 am Заглавие: Да бъдеш майка! Отговорете с цитат

До скоро мислех и не съм се съмнявала за смисъла на - деня- 8 ми март. Но точно тези дни, ми се прокрадват и други мисли......

Наистина струва ли си да отбелязваме и празнуваме този ден и да искаме вниманието и отбелязването му на всяка цена. За мен е важно да имам вниманието и обичта на близките си през цялото време и да ми бъде доказвано, не само на 8 ми март.
Искам да кажа, че трябва да отбелязваме този, ден, но начина на празнуването му да не се преиспонира!

Върнете се в началото
dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Пон Мар 08, 2010 2:07 pm Заглавие: Да бъдеш майка! Отговорете с цитат

Това стихотв. е в духа на моя пост по-горе! Много ми допадна!

Денят се съизмерва със цветя
и носи белега на красотата.
Денят е синоним на свежестта,
денят е всъщност Празник на жената.

Но нужно ли е, само днес да е?
Нима жената утре ще е друга?
Аз знам, че ти си сбор от светове
разцъфнали от женското ти чудо.

Ти винаги си смисъл и копнеж.
Ти обич си и пръскаш аромати.
За всеки мъж, ти цел си и стремеж,
а има ли стремежът точна дата?

Как пърхат пеперудени очи
и нежността ухае на момиче,
ти всеки ден празнуваща бъди
и всеки ден по женски ти обичай.

Днес, заредена с минзухарен пламък,
разливай любовта си по земята.
Мечтите ми реалност нека станат
и утре да е празник на жената!
автор: Валентин Йорданов

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама" Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google