Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

По-голяма възрастова група в детската градина

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dennicads
Потребител

Пуснато на: Пон Сеп 07, 2009 9:07 am Заглавие: По-голяма възрастова група в детската градина Отговорете с цитат

Редно ли е детето ми от яслена група да бъде преместено във втора група на детската градина, т.е. да прескача първа група? Притеснявам се че това ще се отрази недобре на момиченцето ми, откъсното от своите приятелчета и "присадено" при по-големи от нея деца, които не познава. (Да не говорим, че доскоро заеквахме). Това редно ли е, има ли право директорката да взема самосиндикални решения и имат ли те законово основание?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Сеп 07, 2009 11:35 am Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Не е редно детето да прескача възрастова група без вашето съгласие. Доколкото ми е известно в закона няма член, който да забранява това, но директорът на детското заведение е длъжен да се съобрази с мнението и желанието на родителите. Детето трябва поетапно да премине с връстниците си учебно- възпитателния материал по възрастови групи, за да има наслагване на знания съобразени с възрастта му. Желателно е да поговорите с директорката или да се обърнете за съдействие в отдел предучилищно образование към общината или регионалния инспекторат на просветното министерство по местонахождение.

Последната промяна е направена от Мариана на Сря Сеп 09, 2009 9:22 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dennicads
Потребител

Пуснато на: Вто Сеп 08, 2009 11:56 am Заглавие: Re: Здравейте! Отговорете с цитат

Говорих два пъти с Директорката, след оповестяване на решението й, като категорично заявих нежеланието си детето ми да бъде прехвърлено в по-голява възрастова група. Тя категорично отказва да приеме доводите ми и да промени решението си. Преди да потърся съдействие от инспектората искам да имам предварителна подготовка, за да знам какви са нейните правомощия и моите права. Моля, Ви ако имате някаква възможност насочете ме към чл. и закон, на които да се обоснова.

Върнете се в началото
Красимира Иванова Тодоров
Педагог

Пуснато на: Сря Сеп 09, 2009 8:13 am Заглавие: По-голяма възрастова група в детската градина Отговорете с цитат

Уважаема denicads, в сега действащия Закон за народна просвета и Правилника за неговото прилагане няма да намерите член, който да "санкционира" решението на директорката. Считам, че директора на едно детско заведение е длъжен да се съобразява с желанието на родителите, особено във Вашия случай, когато няма резон дете от яслена група да влезе във втора група. Ако все пак искате да се позовете на Закона мога да Ви посоча РазделІІ от ППЗНП чл.132, където е записано, че в детската градина трябва да се осигуряват равни възможности за физическо, духовно и социално развитие на децата и да се зачитат техните права и свободи. Държавните образователни изисквания се отнасят и за предучилищното възпитание и подготовка. Наредба №:4 от 18.09.2000г. на МОН определя изискванията за равнищата на предучилищното възпитание и подготовка. Член 2 от тази Наредба гласи: Учебното съдържание на предучилищната подготовка включва постижимите знания, умения и отношения, които се измерват като резултат от обучението и възпитанието на децата в детската градина по образователни направления. Учебното съдържание по образователни направления и ядрата към тях е разделено по възрасти за деца от : 3-4години; 4-5години; 5-7 години. Най-малкото, което може да направите е да попитате директорката как са установили,че детето Ви е покрило ДОИ за съответната възраст.

Върнете се в началото
dennicads
Потребител

Пуснато на: Сря Сеп 09, 2009 8:54 am Заглавие: По-голяма възрастова група в детската градина Отговорете с цитат

БЛАГОДАРЯ ВИ, ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ!

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google