Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Бременност и раждане.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Яну 07, 2007 9:21 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Цитат:
Виолета
Потребител:
Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането?Въпросът е спорен и си го позволяват много малко бащи.Аз мисля,че бащите трябва да присъстват по време на раждането на своите деца и по този начин да станат съпричастни с болката на съпругите си.

Цитат:
Вили Йорданов
Модератор:
Да,бащите трябва да присъстват по време на раждането,ако могат да издържат и ако желаят.Това не трябва да е обвързано с такси,а да е право на бащата да посрещне на бял свят своето дете,заедно с майката.Но все още условията и манталитета не го позволяват навсякъде.

Цитат:
Бамбина
Потребител:
Бащата трябва да присъства, само ако желае. Не е правилно, според мен, майката да го принуждава, само и само да изживее с нея мъките й.Всеизвестно е,че т.н. "силен пол", всъщност не е толкова силен и едно такова преживяване може да им се отрази зле.
За протокола-нашият татко искаше да присъства, но в последствие се наложи да раждам секцио и не го допуснаха до операционната.

Да, аз също смятам, че ако двамата родители искат бащата да присъства по време на раждането, да му се осигури такава възможност.

Цитат:
amber
Потребител:
Въпрос на избор и взаимно желание.На мен тайничко ми се искаше да присъства,но в никакъв случай не можех да го задължа при условие,че знам в каква паника изпада при вида на капка кръвWink
В крайна сметка родих секцио-решение взето в последния момент и нещата се подредиха така че той наблюдава цялата операция зад едно стъкло.Аз през цялото време знаех,че е там,видях го няколко пъти,но това беше последното,за което си мислех.

Цитат:
www.pramed.com
Лекар:
Не всеки може да понесе гледката-кръв (особено ако се наложи епизиотомия и последващ шев),суетене на много хора в бели престилки,и все се оказва че им пречиш,стенанията и виковете на съпругата при болезнено раждане.Възможно е някои бащи да се панират извънредно и да реагират неадекватно на ситуацията.
Аз лично съм лекар,и можех да бъда в екипа в ролята на неонатолог,но предпочетох да извикат моя колежка и се появих в залата 10 мин след раждането на дъщеря ми.

Цитат:
dudididi
Потребител:
Аз съм и за и против.От една страна като е до теб си много по спокойна,но това което се случва може да му остане неприятен спомен.Моя мъж много искаше да присъства,но аз му казах не като го знам колко е притеснителен на тема мен като нищо ще се намери при колегите в ,,Пирогов"За 2 рото един ден живот и здраве ще си помисля дали да присъства,но ми се иска.Лошото е че в този момент мъжете се чустват безпомощни и със сигурност ще им остане като неприятен спомен.

Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 5:53 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Не съм сигурна,че мъжете са способни да издържат на подобно напрежение.Аз лично не позволих на съпруга си да присъства.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
e36
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 05, 2007 5:26 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Аз мисля че трябва да присъстват защото те са деца за цял живот само дето заменят майката с жената. Мисля че по този начин ще оценят по добре какво е майка и какво е жена! Laughing Laughing

Върнете се в началото
д-р Д.Димов
Лекар

Местожителство: Кърджали

Пуснато на: Нед Мар 11, 2007 9:18 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

В качеството си на лекар,но и по време на обучението си ми се е налагало да присъствам не на едно раждане.Този процес никак не е приятен за гледане от страни,нито пък е трогателен!Не мисля,че мястото на мъжът е там!Исконно мъже не са се допускали до родилките.Дори в животинския свят,женските раждат далеч от самците!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mamma_desi_
Потребител

Местожителство: sofiq

Пуснато на: Чет Мар 29, 2007 1:47 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Според мен не!

Върнете се в началото
jivka
Потребител

Местожителство: Пловдив

Пуснато на: Сря Апр 11, 2007 9:03 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Моя съпруг сам изяви желание да присъства на раждането Razz Аз нямах нищо против. Понеже искаме още едно дете живот и здраве, съм сигурна че пак ще бъде с мен Exclamation

Върнете се в началото
zoomania
Потребител

Местожителство: Хасково

Пуснато на: Пон Май 07, 2007 6:00 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Първо се извинявам на майките, които няма да ме разберат, може би говоря така, защото аз самата не съм майка, но моето мнение е , че по грозна гледка от едно раждане не съществува. За протокола - гледала съм само по телевизията. И още нещо - никога няма да го забравя! А спомена е най - ама наистина най - грозния в моето съзнание. Таа.. да си дойдем на думата - аз гледам на това като страничен човек, един мъж в 90 процента от случаите и той е като страничен, понеже няма така наречения майчински инстинкт. Е как тогава да го оставим да гледа. И без друго нищо няма да може да направи.
Когато съм споделяла с познати - и все майки, те се опитват да ме убедят , че изоооообщо не било грозно и гадно. Ама .... аз не мога да го приема. В практиката ми като журналист съм виждала какво ли не от разфасовани тела по пътя, разстелен мозък по асфалта, простреляни, обгорени трупове..... и какво ли още не , но гледката от раждането не може да се сравни с нито едно от изброените.
Имам още какво да разкажа - мъжът на моя приятелка присъства на раждането по собствено желание - тя не се възпротиви - реши , че било много мило от негова страна . И ето го резултата - една година до момента без секс. Той се отврати и вече тя не го привлича. !
Нямам какво да добавя!

Върнете се в началото
siska79
Потребител

Пуснато на: Вто Май 08, 2007 7:49 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

не

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Вто Май 08, 2007 10:44 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Първо, не бих се съгласила в никакъв случай, че собственият ми съпруг за мен е външен човек, и второ зависи от самият мъж дали иска да присъства и дали ще издържи на гледката. Не съм съгласна, че едно раждане е по- отвратителна гледка от един разфасован труп например. Можеби като родиш ще мислиш малко по-позитивно за раждането. Ти сега го описваш като един кошмар или филм на ужасите.
Дано скоро и ти да си имаш бебче и тогава ще видиш, че няма нищо по-прекрасно. Моят съпруг присъства и на двете ми раждания и все още е жив!

Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Май 09, 2007 6:37 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

И аз не съм съгласна с мнението ,че бащата на децата ми е външен човек. Преди да имам собствени деца и аз бях гледала по телевизията раждане и си спомням как тогава си мислех че този ужас аз няма да го преживея. Освен това бащата не стои до доктора и акушерката а до майката и от това положение не вижда самото излизане на бебето-тази гледка наистина не е за всеки Wink Всяка двойка за себе си трябва да прецени и да вземе решение дали таткото да присъства или не. Нашият татко например отказа, защото си призна че го е страх Very Happy
Zoomania, пожелавам ти един ден да успееш да създадеш едно прекрасно семейство и тогава да споделиш пак мнението си с нас Very Happy

Върнете се в началото
zoomania
Потребител

Местожителство: Хасково

Пуснато на: Сря Май 09, 2007 5:10 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Благодаря Ви за хубавите пожелания!
Но, въпреки това , не съм си променила мнението и продължавам да твърдя, че някой ден, когато раждам няма да бъда в съзнание ,защото аз самата не бих понесла гледката, а и мъжът ми няма да присъства, защото не бих рискувала да се отврати от мен и това да сложи край на интимният ни живот, както се случи с моята приятелка. Сигурна съм , че ако тя беше в момента в този форум щеше тайничко да Ви завижда, че това не се е случило с вашите съпрузи.
Пожелавам и на Вас успех и мнооого, мноооого любов и разбирателство в семейството.

Върнете се в началото
mama na viki
Потребител

Пуснато на: Чет Май 17, 2007 6:02 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Според мен Не Very Happy

Виктория е родена на 18.12.2006г,в 02:20 3,300кг-50см
15.01.2007г 3,900кг-51см
19.02.2007г 4,750кг-55см
19.03.2007г 5,600кг-60см
19.04.2007г 6,400кг-62см
15.05.2007г-7,200кг-64см
12.06.2007г-8,000кг-66см
Върнете се в началото
Mami
Потребител

Пуснато на: Вто Май 22, 2007 4:36 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Аз съм против присъствието на бащата в родилната зала!
Не му е там мястото!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mammma
Потребител

Пуснато на: Сря Май 23, 2007 8:20 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Аз също съм против присъствието на бащата в родилната зала.

Потребител

Пуснато на: Чет Юни 07, 2007 1:27 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

не

Върнете се в началото
Мама Фабияна
Потребител

Пуснато на: Съб Юли 28, 2007 12:59 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Моят щеше да припадне,ако беше присъствал!

Потребител

Местожителство: Земята

Пуснато на: Вто Сеп 11, 2007 7:47 am Заглавие: Едно мнение и от татко Отговорете с цитат

Прощавайте, че се намесвам в тази лично женска тема но имах шанса не само да присъствам на раждането на нашият син, но и да го асистирам (не съм доктор, да поясня)
Искам да ви кажа, като мъж и баща, че това беше най-вълнуващото и незабравимо преживяване за нас двамата. Аз я държах за ръцете, окуражавах я, преливах й сила. Тя се чувстваше уверена, спокойна, че всичко е наред... А мигът, когато поех синът в ръцете ми и той изплака е незабравим... нямам думи.
Аз лично не виждам нищо противно или отблъскващо в акта на раждане, нито той повлия на сексуалния ни живот. Може би защото не бях виждал раждане преди, а единствената представа за раждане в съзнанието на хората е болничната, подсилена от холивудските продукции ( виеща от болки родилка -- "не, не могаа!!!", суетня на лекари -- "напъни, още малко!" и т.н.) Нашето раждане беше много подобно на това и за мен беше финален акорд на една 9 месечна симфония.
Този акт на раждане всъщност спои още повече връзката ни -- и по време на раждането и когато тя и то бяха безпомощни аз можех да им отдам обичта и грижите си като никой друг път. Едва ли щеше да е същото, ако просто бях чакал отвън и ми връчат опакован вързоп с думите -- "честит син".Smile
Мисля, че човек не трябва да се срамува от тялото си и животинската си природа. Ако трябва да се срамува от нещо, то е неправилните си мисли и постъпки.

Последната промяна е направена от Ludmil на Вто Сеп 11, 2007 8:52 am; мнението е било променяно общо 8 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
djidji
Потребител

Пуснато на: Вто Сеп 11, 2007 8:12 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Аз съм на мнение, че НЕ трябва да присъства, но това си е негов избор и ако жената няма нищо против нека присъства.

rila
Потребител

Пуснато на: Сря Окт 10, 2007 12:26 am Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Както вече споделих в една друга тема :

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ МЪЖА СИ КАТО ВЛИЗАТЕ В РОДИЛНОТО!!!!!

Повтарям : МЪЖЪТ МИ РОДИ ДЕТЕТО Very Happy

Не е верно, че мъжете припадат и нямат работа в родилното. Всичките ни познати са отрязали собственоръчно пъпната връв на децата си и са работили с пот на челото за изкарването им на бял свят. Мъжеге имат толкова много работа, че не им остава време да мислят за себе си Shocked, а след това припадат, но от изтощение и радост.

В третия месец тръгнахме на автогенен тренинг за отпускане на тялото и душата, а в 5 месец на предродилен курс, където разучавахме пози и техники за облекчаване и обезболяване на раждането, както и изпробвахме различните начини на раждане (леглата, табуретките, на висилка, вана и т.н.), за да се ориентираме кое ни харесва и ни е удобно.

Вярно, до последната фаза Алекс не издържа, тъй като беше в 34 седмица и се наложи секцио, но мъжът ми беше този, който работи мобилизирано и изтощително. 7 часа прави масажи и блокира болките от контракциите, помагаше да изберем поза която ме облекчава, връщаше ме към дишането, когато не ми беше до това даваше ми да пия, да хапна нещо, шегуваше се, правеше снимки в паузите. Не знам защо е практика акушерките да са жени, това си е чисто мъжка работа.
Единствено в операционната не можа да влезе, защото тоновете на Алекс паднаха изведнъж и трябваше да влезе и детски екип в операционната. Но пък отново беше там, когато най- много трябваше, след това. Нямахме семейна стая, но нямаше и ограничение на посещенията, така че се изгради една много особена сплотеност във връзката ни.

Аз болки при контракциите нямах, но мъжът ми още го болят ръцете Very Happy. Дори той да не знаеше какво се прави, факта че има близък човек на 100% до мен във всеки един момент е огромно психическо облекчение.

Мъжът ми го намери за фантастично и ще го повторим. Естествено отново ще посетим курсовете, за да влезем в крак с новостите и се надяваме на едно разкошно безболезнено и този път нормално раждане Very Happy

Върнете се в началото
rumi28
Потребител

Местожителство: london

Пуснато на: Сря Яну 23, 2008 1:00 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Аz sam za,rodix s epizotomia i magat mi bese s men,ako go niamase neznam dali stiax da se spravia.

Върнете се в началото
just_an_ODDalisque
Потребител

Местожителство: Харманли

Пуснато на: Чет Яну 08, 2009 1:13 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Незнам трябва ли,но аз не бих искала мъжът ми да присъства.

mamaTina
Потребител

Пуснато на: Чет Фев 19, 2009 11:09 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Az nqmam nishto na protiv da e tam do men i po nqkakav nachin da se chyvstva saprichastin. Ne sme govorili po temata,no sam ybedena,che shte izqvi jelanie da e tam - s men...

Върнете се в началото
ЕЛИЦА
Потребител

Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 10:00 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Според мен не и аз самата не бих искала.

Потребител

Пуснато на: Пон Окт 12, 2009 12:15 pm Заглавие: Трябва ли бащите да присъстват по време на раждането? Отговорете с цитат

Задължително и бащата трябва да присъства! Това е част от едно значимо събитие и от неговия живот.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Бременност и раждане. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google