Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Упорито и своенравно дете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
slavi
Потребител

Местожителство: Враца

Пуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:01 pm Заглавие: Упорито и своенравно дете Отговорете с цитат

Дъщеря ми е на почти 7 години делят я 2 месеца с нея имам следния проблем: Въобще не ме слуша, има страх, по точно респект само от баща си, много е своенравна каквото си каже това прави въпреки,че и казвам че не е правилно. Сега е първи клас и това учене ни е просто кошмар, а иначе е страшно умна бързо схваща и е много добра ученичка и по математика сме просто супер, но с писането е нямам думи. И аз я карам да пише, но тя започва да се сърди, да плаче и крещи и накрая стигаме до наказания. Моля за съвет какво да правя с нея?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slance26
Потребител

Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 5:18 pm Заглавие: Упорито и своенравно дете Отговорете с цитат

Предполагам, че ти е много трудно, за съжаление аз не бих могла да ти дам съвет защото точно в момента съм в задънена улица. Моето дете е само на 3 и половина год. Винаги съм знаела как да го възпитавам и бях сигурна в методите си възприемах го като личност от самото му раждане, обръщах му много внимание всичко му обяснявах и по 20 пъти, не му се карах не му крещях за бой и дума да не става и имаше чудесни резултати до сега. Допреди един месец всички казваха ах какво добро и възпитано дете. И аз бях много доволна от себе си. А сега не знам какво да правя. Дъщеря ми винаги е имала свое мнение от най- малка възраст, но ме е слушала, защото аз и обяснявах защо не бива да прави това или онова. Беше много разумно дете. Но преди известно време взе да ми се натрапва, че тя не ми позволява да се откъсна от нея нито за секунда. Започна с един особен тон да ме кара да я обличам или да я обувам. Тя вече може сама да прави тези неща, но сякаш май мислеше че аз съм длъжна да я обслужвам. Аз започнах съвсем внимателно да се оттеглям като й казвах колко се гордея че вече е голяма и искам да ми покаже как се облича сама, но тя яростно се противопоставяше. Към момента се разбеснява съвсем истински само ако слеза без нейно разрешение в кухнята. Стана агресивна към мен, до вчера само ме гушкаше и целуваше а сега като не и угодя започва да ме удря, да ми крещи и да се търкаля. И аз сега осъзнавам, че моите методи се обърнаха срещу мен, към другите е все така добричка както си беше. Но мен отказа да ме слуша много често. Казвам и обуй се тя ми казва ти ще ме обуеш. Аз казвам, че вече е голяма и може сама а тя почва да ми крещи аз да я обуя и започва един рев една караница. Но не е само за обличането например аз имам някаква работа и и казвам да ме изчака а тя ми казва че не искала да чака................ и сега не знам какво да правя.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Окт 05, 2008 8:00 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Въпросите, които поставяте са много сложни. Бих искала да попитам Слави, според нея какво кара детето да има респект само от баща си? Доколкото разбирам детето е в първи клас, а това е стрес и нов етап в неговия живот. Слънце 26, помисли добре къде и кога според теб се скъса нишката, къде допусна грешка и кога детето започна да те манипулира искайки ти да вършиш неговите задължения? Наред с всичко детето се намира също в нов период на своето развитие, характерен като период на "Не" и "АЗ" през който детето се идентифицира като отделна личност. Препоръчвам ви следната статия: http://www.moetodete.com/content/view/386/2/ и се надявам разговорът ни да продължи. И в двата случая е нужно търпение и разбиране, но и поставяне и спазване на правила.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google