Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

По време на кърменето се забременява!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Бременност и раждане.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rila
Потребител

Пуснато на: Пет Окт 12, 2007 11:05 pm Заглавие: По време на кърменето се забременява!!! Отговорете с цитат

Случи ми се да попадна на няколко статии по тази тема. Отвратена съм от моралната и лекарска безотговорност на авторите, които си позволяват да мамят жените с твърдението, че
ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕ НЕ СЕ ЗАБРЕМЕНЯВА.
За жалост все още много жени стават жертви на тези изявления. Причините за това твърдение, не са ми известни, но са подсъдими.
В една цивилизована държава, генекологът на отделението е задължен при изписване на родилката да я предупреди:
ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕТО СЕ ЗАБРЕМЕНЯВА!!!
НОВА БРЕМЕННОСТ ПРЕДИ 6 МЕСЕЦ СЛЕД РАЖДАНЕТО, НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЗА ОРГАНИЗМА НА МАЙКАТА!!!

Отделно да даде напътствия за общата хигиена, безопасен секс, рехабилитация.
Тази лекция е задължителна и само след изнасянето й родилката се изписва от отделението.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel^wings
Потребител

Пуснато на: Пон Дек 17, 2007 9:23 am Заглавие: По време на кърменето се забременява!!! Отговорете с цитат

Не смятам че това е лекарска безотговорност.
По законите на природата наистина по време на кърмене не би трябвало да се забременява,тъй като хормоните благодарение на които има лакация спират овулацията.
При някой жени обаче това правило не важи, поради различни субективни фактори.
За това аз ще кажа така...Въпреки че кърмите,мили мами....пазете се,защото никога няма гаранция,че природата ще ви опази.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Бременност и раждане. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google