Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Незнам къде греша ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пет Дек 07, 2012 11:20 am Заглавие: Незнам къде греша ? Отговорете с цитат

Малкият ми син е на 3.5г и незнам от къде да започна......не чува изобщо какво му се говори, по сто пъти казвам нещо но докато не го нашамаря не го прави, а така пък се получава агресия...Аз никак не съм подражател на шамари знам че това си е вече изпускане на нерви незнам как да постъпвам вече.Наказах го два пъти му събрах всички играчки и няколко дни не му ги дадох, поплака само докато ги събирах после забрави и си гледаше детските и правеше някоя друга беля, ако му кажа да си събере играчките иначе ще спра детските вика не не не и уж започва но само някоя друга и пак спира и така постоянно все трябва да казвам.Когато излезаме на разходка само бяга напред много рядко върви с мен за ръка ставам кълбо от нерви след разходка само викам по пътя.Когато отидем в магазин същата работа само обикаля вътре някои път се и тръшка, но това намаля защото му стана ясно че като кажа не значи не. Постоянно се дразни и с батко си които е 7г в 1 клас, когато батко му се заиграе с нещо тои задължително иска да го вземе , ако седне на компютъра тои сяда до него и почват едни викове само и аз ги махам от компютъра но така пък батко му се сърди че заради малкия нищо не може да прави и от тази страна и мъжа ми е малко виновен защото все да не мрънка малкия да му се даде каквото иска и незнам....вечер един филм не мога да изгледам на спокоиствие много рядко се загледат в някое детско или се заиграят, но честно казано малкия икса да командва тои казва кое да се гледа и незнам вече много неща ми се насъбират незнам как да постъпя?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Дек 08, 2012 3:04 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Определено става дума за палаво дете. А когато крещите и проявявате агресия спрямо него със сигурност нещата стават по-зле. Интересува ме детето задържа ли вниманието си достатъчно време, когато играе на нещо или изпълнява задача или бързо му минава интереса и не докарва нещата до край? Посещава ли детска градина и какво е поведението му там? Постарайте се да не му повишавате тон и да не го "шамаросвате", когато искате да му кажете нещо, трябва да го казвате с нормален тон и да го гледате в очите, за да ви чуе. Не искам да давам преценки от разстояние или да си мисля, че става дума за дете с хиперактивност и дефицит на вниманието, затова една консултация с детски психолог и с детски невролог не е излишна.

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Съб Дек 08, 2012 3:32 pm Заглавие: Re: Здравейте! Отговорете с цитат

Мариана написа:
Определено става дума за палаво дете. А когато крещите и проявявате агресия спрямо него със сигурност нещата стават по-зле. Интересува ме детето задържа ли вниманието си достатъчно време, когато играе на нещо или изпълнява задача или бързо му минава интереса и не докарва нещата до край? Посещава ли детска градина и какво е поведението му там? Постарайте се да не му повишавате тон и да не го "шамаросвате", когато искате да му кажете нещо, трябва да го казвате с нормален тон и да го гледате в очите, за да ви чуе. Не искам да давам преценки от разстояние или да си мисля, че става дума за дете с хиперактивност и дефицит на вниманието, затова една консултация с детски психолог и с детски невролог не е излишна.

Здравейте, да опитвам се да не му повишавам тон но повечето пъти напрежението е голямо особено когато сме всички в къщи!Много пъти когато реве силно аз му говоря клекнала в неговото положение със спокоен тон, но накрая пак избухвам защото тои се по силно реве.Посещава детска градина два месеца редовно, но сега от един месец си е в къщи и когато ходеше имах оплаквания,че и там не чува какво му казват,,,,смисъл учителката ми обясни че когато му кажат примерно да седне на стола сяда, но когато тя се обърне тои става и бавно пристъпва и гледа дали го гледа , но като цяло там слуша повече.Когато го вземам например като беше топло ги изкарвахана вън и стоят седнали на пеики и тои също седнал без проблем.Във къщи се заиграва с коли и някои път особено ако е нова играчка може да я кара с часове на масата задължително и гледа гумите как се въртят.Също има детски които му задържат вниманието доста време.Понякога и с батко си когато са се заиграват, но предимно когато са двамата много се дразнят и постоянно някои мрънка.Сега като сме по цял ден двамата тои предимно сам се занимава и си играе сам, но доиде ли време да се събират играчките става голям проблем.И другото като излезнем на разходка много рядко върви с мен за ръка да определено цял ден затворен в къщи има да изразходва енергия и бяга, но се научи като стига улица да спре и да ме изчака.Когато чистя тои се включва с мен.А дали довършва нещата докраи незнам - каква задача примерно аз не съм му давала нещо да прави .....реди конструктор но ако и аз съм при него или батко му сам много рядко започва да реди, повечето пъти просто пръска всички играчки и си играе с някоя кола само а понякога започва и да ги хвърля.....Аз отдавна искам да посетим психолог, но за момента нямаме възможност, че те не са с здравната каса.
Благодаря ви за отговора.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google