Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Базови норми в развитието на 3 годишно дете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Авг 16, 2012 6:34 pm Заглавие: Базови норми в развитието на 3 годишно дете Отговорете с цитат

Базови норми в развитието на 3 годишно дете

Базови норми в развитието на 3 годишно дете: физическо развитие
Дете на възраст 3 години трябва:
1. Да си пуска само играчките и по-специално тези с механичен старт.
2. По сигнал (например "Спри") да спре движението си.
3. Да скача високо и с дължина 15-20 сантиметра.
4. Да лови топка, без да я придържа до гърдите си.
5. Да хвърля топка с две ръце

Базови норми в развитието на 3 годишно дете: умствено развитие
1. Знае шест основни цвята.
2. Да може да подбира предмети по цвят и нюанс.
3. Да знае геометричните фигури: кръг, триъгълник и квадрат.
4. Да може да брои до пет.
5. Да познава сезоните.
6. Да задава въпроса: "Защо?"
7. Да слуша и преразказва. Да отделя същественото от една история.

Базови норми в развитието на 3 годишно дете: емоционално развитие
1. Да има чувство за срам.
2. Да може да съпреживява и съчувства, на се опитва да разбира емоционалното състояние на другите хора.
3. Да е непосредствено и жизнерадостно.
4. Да може да обяснява своите чувства.
5. Да разбира правилата за поведение, макар и да не успява да контролира напълно своите чувства и желания.

Съвет: Ако вашето дете, все още не се справя с посочените норми, занимавайте се с него допълнително.

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 16, 2012 8:02 pm Заглавие: Базови норми в развитието на 3 годишно дете Отговорете с цитат

Моят син е на 3г и 4м и не познава цветовете на какво се дължи това? Имаме една образователна книжка която има животни предмети превозни средства плодове и цветове, много обича да го питам кое какво е , но когато стигнем на цветовете не желае да ги казва аз го питам за една червена кола какъв цвят е тои ми вика жълт, аз му казвам че е червен а тои вика Не ми го казваи айде да си подаваме и отклонява стане ли въпрос за цветове....

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:07 pm Заглавие: Базови норми в развитието на 3 годишно дете Отговорете с цитат

Детето посещава ли ДГ или си не? Опитвайте се когато разглеждате книжки с картинки да назовавате цветовете им или да му показвате еднакви предмети с различни цветове и да ги назовавате нпр. това е червена кола, това е синя кола и т.н. След това накарайте детето да ви покаже или донесе нпр. синята кола, зелената кола и т.н. т.е. превърнете обучението в игра. Ако имате притеснения, консултация и тест при очен лекар не е излишен.

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:44 pm Заглавие: Здравеите Отговорете с цитат

Мариана написа:
Детето посещава ли ДГ или си не? Опитвайте се когато разглеждате книжки с картинки да назовавате цветовете им или да му показвате еднакви предмети с различни цветове и да ги назовавате нпр. това е червена кола, това е синя кола и т.н. След това накарайте детето да ви покаже или донесе нпр. синята кола, зелената кола и т.н. т.е. превърнете обучението в игра. Ако имате притеснения, консултация и тест при очен лекар не е излишен.

Благодаря за бързия отговор, да ходи на ДГ и ходеше и на ясла с изключение на студените месеци, и аз също по този начин се занимавам с него, но тои не иска да му казвам цветовете но аз пак ги казвам и само понякога тои сам ме пита какъв цвят е . А на очен ние сме ходили вече два пъти защото бях забелязала на снимка че си криви очичките, но се оказа че няма проблем за това , и има 2 диоптъра , но лекарката каза че повечето деца на тази възраст са така но го израстват т.е за сега сме без очила, сега март сме на контролен преглед и ще кажа и за цветовете.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:49 pm Заглавие: Базови норми в развитието на 3 годишно дете Отговорете с цитат

Да, споделете с очния лекар и за притесненията ви относно цветовете, за да го тества. Ако всичко е наред под игрова форма продължете да го обучавате като назовавате цветовете на предметите и с времето ще ги научи.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google