Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Диети

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Яну 04, 2007 7:59 pm Заглавие: Диети Отговорете с цитат

Цитат:
Стефани
Потребител:
Искам да отслабна не повече от 5 кг. Не мога да спазвам мъчителни диети, но се надявам да ме посъветвате какви храни трябва да консумирам и по колко, как да се храня така че да регулирам теглото си? На 18 год съм, не съм дебела,но съм достатъчно закръглена, не става дума за суета, а наистина от нуждата да сваля поне няколко килограма.

Цитат:
valentina.1979
Потребител:
Тези последни 5 кг са най-трудни за сваляне, без усилия и то трайни, няма да постигнеш желания резултат, спортувай и се храни балансирано - повече течности, плодове и зеленчуци, минимум сладко и мазно, тестени изделия - за препоръчване пълнозърнести, един ден на една или две седмици си позволявай да си хапваш каквото ти душа иска, но останалите дни - железен режим, който ти сама трябва да изградиш, успех и пиши за резултатите.

Цитат:
dudididi
Потребител:
Има една диета с "Зелева супа"ефект има.Аз си сготвих но вкуса е отвратителен въобще не можах да я ям и сега мисля да си купя такива таблетки,казват че се сваляло и от тях.Ето ви рецептата за супата
6 големи глави лук
2 зелени пиперки
1 целина (зелена)
6 обелени домата
1 зелка
1 кубче пилешки бульон
По желание може да се прибави сол, къри, чеснов сос.
Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.
Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.
Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск
Тайната на тази диета се състои в това, че предизвиква изгаряне на повече калории, отколкото човек поема. Отбягва се неприятното чувство на глад, което се появява при спазването на другите диети, човек се чувства чудесно.
Трябва да се избягват някои неща:
1. Не е разрешено поемането на никакъв алкохол, тъй като той възпрепятства изгарянето на калориите. Когато се започва диетата трябва да са минали поне 24 часа от последното поемане на какъвто и да е алкохол.
2. Също така са забранени всички видове газирани напитки. Пийте само вода, чай без захар, кафе без сметана и захар, натурални сокове и обезмаслено мляко.
3. Също така са забранени всякакви тестени изделия, както хляб, така и всякакви продукти, които съдържат брашно, захар или захарни продукти.
4. В дните, които диетата разрешава месо, може да се яде пилешко месо без кожата или риба.
Според болницата, в която е разработена диетата, може да се свалят до 7 кг. за една седмица.

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Сеп 01, 2007 6:14 pm; мнението е било променяно общо 16 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
eli
Потребител

Пуснато на: Пон Фев 19, 2007 1:51 pm Заглавие: Диети Отговорете с цитат

Idea

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
s.newa
Потребител

Пуснато на: Нед Мар 04, 2007 2:51 pm Заглавие: Диети Отговорете с цитат

Аз съм на зелева супа. Доволна съм от диетата, малко е гладничко, но пък се чувствам много добре
Ето и диетката:
АЛКАЛИЗИРАН ДИЕТИЧЕН РЕЖИМ ЗА РЕДУКЦИЯ НА ТЕГЛОТО.
Базира се на 1-седмичен пием на зеленчукова борш супа, приемана 7 дни по схема.
• 2 глави: кромид лук, 1 стрък праз (1 връзка пресен кромид), може няколко скилидки чесън (1-2 сръка пресен чесън)
• 1 глава целина
• 2-3 моркова
• 1 малка зелка
• 2-3 чушки
• 1 буркан стерилизирани домати
• 2 зеленчукови бульона
• 1 супена лъжица олио
Общото количество е около 5 литра, при което 2/3 (1/2) са зеленчукови съставки, а 1/3(1/2) – водата. Може да се пасира (крем-супа). Овкусителите са по желание – магданоз, копър, черен пипер, чесън и други растителни подправки.
ХРАНИТЕЛНИ ПРИЕМИ – 7 ПЪТИ ДНЕВНО В 8, 10, 12, 14, 18, и 19.30 часа.
СХЕМА:
1 ден: Започва се с плод (един вид през целия ден), който се редува със супа. Количествата са без ограничение. Забранени плодове: банани, грозде, пъпеш
2 ден: Започва се със зеленчук, който се редува със супа
3 ден: Редуването е в следната последователност: плод, супа, зеленчук
4 ден: Захранваме организма с въглехидратна храна и с млечен белтък: 8 и 10 ч. – банан (картоф), 12 ч. – супа, 14 ч. – кофичка кисело мляко (без “Данон”), 16 ч. – супа, 18 ч. – кофичка кисело мляко, 19.30 ч. – супа
5 ден: Редуват се домат, супа, бяла риба или бяло пилешко месо (варени, печени, задушени)
6 ден: Като ден 5
7 ден: Редуват се краставица, супа и бял ориз (готово блюдо за деня – 300 гр.). Начин на приготвяне: чаша ориз се сварява в съотношение 1:3,5. Могат да се сложат овкусяващи растителни подправки.
Дни 8 ч. 10 ч. 12 ч. 14 ч. 16 ч. 18 ч. 19.30 ч.
1 Плод Супа Плод Супа Плод Супа Плод
2 Зеленчук Супа Зеленчук Супа Зеленчук Супа Зеленчук
3 Плод Супа Зеленчук Плод Супа Зеленчук Плод
4 Банан Банан Супа 1 к. мляко Супа 1 к. мляко Супа
5 Домат Супа Риба/пиле Домат Супа Риба/пиле Домат
6 Домат Супа Риба/пиле Домат Супа Риба/пиле Домат
7 Краставица Супа Ориз Краставица Супа Ориз Краставица.
Допълнително: 1.5 – 2 л. течности на ден (чай, мин. вода и т.н.)
Двигателен режим – 20 мин по желание
1 супена лъжица мед дневно
1 лимон дневно
Намалява се готварската сол и се включва диетична сол
Винения оцет се заменя с ябълков или лимон
Захарта се заменя с подсладител
Олиото се нямалява и св включва зехтин.
Преди да сваря супата нарязах всички зеленчуци на блендера, а после добре я овкусих със зелени подправки и лимон. Така стана поносима за ядене.

Върнете се в началото
guzi00
Потребител

Пуснато на: Сря Мар 21, 2007 7:42 am Заглавие: Диети Отговорете с цитат

Мисля, че диетите трябва да се избягват, защото от личен опит знам, че са временно средство. Първото отпускане, излизане извън определеното хранене, води до започване на нещата наново. Затова след дълги години опити да отслабна (след взимане на очевидно неподходящи за мен противозачатъчни) най-сетне се вразумих и започнах да спортувам, както ми казваха приятели. Минах първо през тае бо 1 година, но само ми разхлопваше сърцето и от друсане ми ставаше лошо. Та през септември миналата година видях, че и в България вече има Хот Йога, за която приятелки от Щатите ми бяха надули главата, и отидох. Сега съм там 3 пъти в седмицата и не пропускам - толкова добре ми действа. Без диети съм свалила 4 кг - може да не ви се стори много за тези месеци, но важното е, че тялото ми се стегна, забелязвам че корема ми вече има нещо като плочки, а и дори се очертават трицепси, които правят ръцете ми красиви - и най-важното - не са вече увиснали - нещо, което ужасно ме дразнеше. Горещо ви препоръчвам хот йога.

Върнете се в началото
Сали
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Мар 21, 2007 11:41 am Заглавие: Диети Отговорете с цитат

guzi00, благодаря за информацията разгледах страницата и много ми допадна. Мисля да се включа и аз само че като открият новата зала понеже ще ми е по- близо.

Върнете се в началото
galiq_82
Потребител

Местожителство: Бургас

Пуснато на: Сря Юни 27, 2007 12:57 pm Заглавие: Диети Отговорете с цитат

Охооооооо, колко полезна информация. Само да ви кажа, че аз зная друго "Японско чудо", а на тази заглавието й беше Монодиета Smile

Няма начин да няма начин Wink
Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Авг 27, 2007 9:38 am Заглавие: Още диети Отговорете с цитат

Диети

Цитат:
Как се изчислява индексът на телесната маса?

Имате ли наднормено тегло? Как се изчислява индексът на телесната маса? За да се определи наличието на наднормено тегло, трябва разбира се да се знае каква е нормата. Ето няколко начина за определяне на нормалната телесна маса на тялото за възрастен човек:
- Индекс на телесната маса (ИТМ) или индекс на Кетле.
ИТМ = теглото (кг) / ръстът (см/100) на втора степен
Според класификацията на Световната здравна организация при нормално тегло този индекс трябва да е в границите от 20 до 24,9, наднорменото тегло е със стойности 25-29,9, затлъстяването от първа степен - 30-34,9, затлъстяването от втора степен - 35-39,9, а от трета степен - 40 и нагоре.
- Индекс на Брок.
Той се изчислява по следния начин: при ръст 155-165 см от ръста (в см) се изважда 100, при ръст 166-175 см се изважда 105, а при ръст над 175 см се изважда 110.
- Индекс на Брайтман.
Ръстът (в см) се умножава по 0,7 и от получения резултат се изважда 50.
За да се освободи човек от излишните си килограми е необходимо на първо място да се установят причините за тяхното натрупване, състава на тялото и спецификата при обмяната на веществата. Най-съвременният, обективен и точен начин за определяне на състава на тялото и основния обмен днес е биоимпедансометрията.

10 съвета как да намалим теглото си с помощта на водата

Освен че е жизнено необходима за всички процеси в човешкото тяло, водата може да бъде и едно не лошо средство за намаляване на храненето и съответно – на теглото. Ето няколко прости съвета как да я включим в борбата с излишните килограми:
1. Поставете по една голяма чаша вода на няколко места в къщата - до леглото, в кухнята, в коридора, на работното място.
2. Когато ви се прииска да хапнете, незабавно изпийте чаша вода. Ще се почувствате сити и ще избегнете излишните калории.
3. Изпивайте по 2 чаши вода веднага след събуждането си, а след това на всеки час от вашия ден по 1 чаша. Така ще получите необходимата дневна норма вода, която не бива да бъде по-малка от 1,5-2 литра.
4. Заменете чашата кафе или чай с чаша гореща вода с капка мед.
5. Добре е да пиете с помощта на сламка - ще пиете на големи глътки и ще приемате по-голямо количество течност.
6. Замразете малки парченца лимон или портокал и ги използвайте вместо лед. Те ще ви освежават, а и ще получите допълнителни витамини.
7. След всяко ходене до тоалетната, изпивайте по чаша вода.
8. Не пийте газирана вода, докато не изпиете от 2 до 4 чаши обикновена.
9. Пийте преди и след всяко хранене по 1 пълна чаша вода.
10. Не подценявайте естетиката - пийте водата от красиви чаши! Положителните емоции не бива да бъдат подценявани в никакъв случай.
здраве.bg

Цитат:
Френска диета:

Разчетена за 14 дни, тя със сигурност не обяснява общоизвестния факт, че французите ядат много без да напълняват, но отразява някои характерни черти за кухнята на тази страна.
Ден 1
Закуска: черно кафе.
Обяд: 2 яйца, зелена салата, 1 домат.
Вечеря: парче варено месо, зелена салата.
Ден 2
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: парче варено месо.
Вечеря: шунка или варен колбас без мазнини, зелена салата.
Ден 3
Обяд: задушен в растителна мазнина морков, 1 домат, мандарина или портокал.
Вечеря: 2 яйца, колбас, зелена салата.
Ден 4
Обяд: 1 яйце, 1 пресен морков, кашкавал.
Вечеря: плодова салата, айрян.
Ден 5
Закуска: настърган морков, подправен с лимонов сок.
Обяд: варена риба, 1 домат.
Вечеря: парче варено месо.
Ден 6
Закуска: черно кафе.
Обяд: варено пиле, плодове.
Вечеря: шунка или колбас.
Ден 7
Закуска: чай.
Обяд: варено месо, плодове.
Вечеря: шунка или колбас.
dieti.info

Цитат:
Пролетна диета

Диетата е много подходяща да се прави през пролетта.
Отслабва се на седмица около 4 кг.
* от 1-ви ден до 3-ти ден
Салатка от марули, репички и краставици. Не се слага олио.
Можете да добавите соев сос или диетична сол.
Яжте от салатата 3 пъти на ден колкото искате.
* от 4-ти до 5-ти ден
Кисело мляко до 5 кофички на ден.
* от 6-ти до 7-ми ден
Плодове каквито искате. Можете да си правите плодова салата.
Не яжте банани - може максимум по 1 банан на ден.
Консумира се поне по 1,5 л минерална вода.
Ако и спортувате ще можете да свалите повече.
She

Цитат:
Житна диета

Житна диета през февруари! Диети всякакви, но тази е специална, с автор Петър Дънов. Изпълнява се веднага след пълнолуние (което за февруари 2007 г. е 5-ти). За 10 дена следва да се консумира само жито. Един килограм жито се разделя на 10 равни части и всеки ден се сварява ново, една десета – дозата за деня. В някои интерпретации са възможни комбинации с ядки, ябълки и лимони, мед, вода. Но нищо друго. Не кафе, чай. Добре е през този период да се спре и пушенето, ако пушите – за пълно пречистване на организма. Дънов препоръчвал подобен режим да се спазва 10 дена през февруари и / или 10 дена през март, отново след пълнолуние. "Истина, истина ви казвам: Ако житното зърно не падне в земята и не умре, то остава само; ако ли умре, много плод приноси." Евангелие от Йоан 12: 24
"Житното зърно е емблема на човешката душа. То представлява велика история в развитието на Природата. Ако вие можехте да разгърнете листата на житното зърно, да проследите неговата история, щяхте да разберете напълно историята на човешката душа. Както житното зърно пада в земята и умира, както то пониква, израства и дава семе, същото става и с човешката душа."
"Житното зърно". Учителя Петър Дънов, "Сила и живот", първа серия.
Подобен житен режим може да спазвате дори да не сте дъновист или вярващ – за пречистване на организма.
Сп."Аз жената"

Цитат:
Диетата с лук

В последно време диетата с лук стана една от най-популярните. Тя е елементарна, ефективна, подходяща за закуска, обяд и вечеря.
Тя се базира на неограничената употреба на супа. Супата с лук е подходяща за хора, които страдат от сърце, но за хората с гастрит с повишена киселинност и язва е противопоказна. Супата се приготвя от лук, зеле, червени чушки, домати и целина. Целината притъпява чувството на глад и притежава диуретично свойство. Останалите компоненти са с отрицателна калоричност и обуславят намаляването на теглото. За една седмица човек може да отслабне с 4-8 килограма. Това е стрес за всеки организъм и затова тази диета не трябва да се спазва по-често от веднъж на половин година. Тъй като е противопоказно да се яде само супа, диетата се допълва от други продукти, които трябва да възстановяват енергийните загуби. Тогава загубата на телесна маса възлиза на 3-5 килограма за една седмица.
Задължително всеки ден трябва да се изяждат 3 чинии със супа – за закуска, обяд и вечеря. Супата е вкусна и притъпява чувството за глад. Строго са забранени тестените, млечните изделия и алкохолът. Разрешена е употребата на минерална вода, слаб зелен или черен чай и слабо кафе, но без захар.
dieti.info

Цитат:
Индийска диета:

По-голямата част от населението на Индия са привърженици на вегетарианството. Ако искате да приложите вегетарианска диета, ще трябва да се запознаете с диетологията като цяло, за да избегнете неприятните изненади, свързани с излишъка на калориите и недостатъка на витамини. Днес повече от милион европейци по пример на индусите се отказват да консумират месо. Увлечението по вегетарианството е започнало през 70-те години. За вегетарианството не може да се говори като за диета, насочена към отслабването. Става въпрос за коренна промяна не само в храненето, но и в начина на мислене. Но бъдете внимателни: между вегетарианството и балансираното хранене не може да се сложи знак на равенство. Вие можете да прекалите с мазнините и захарта при остър дефицит на протеини и минерали.
Принципите на диетата:
Всеки ден консумирайте следните продукти: два-три плода /пресни или сушени по време на хранене, а също така и след това/. Пресни зеленчуци със млечен сос /на основата на кисело мляко/, обезмаслена извара, морски водорасли със соев сос.Варени зеленчуци, приготвени в микровълнова печка /така се запазват витамините и минералите/ минимум за обяд и вечеря. Не забравяйте за супите – топли и студени. Ястия от зърнени култури. Само не прекалявайте с готовите продукти / хляб, ориз, спагети или макарони/. Три млечни продукта: обезмаслено кисело мляко, натурален йогурт, извара. Ядки /бадеми, лешници, слънчогледови семки, цариградски лешници, сусам/.Най-важното да се придържате към разумни количества. Ядките съдържат и много калории /100г бадеми = 600 калории /, и витамини и минерали /същите бадеми съдържат и манган, калций, желязо, калии и витамини В1 и В2/. Не забравяйте да пийте много вода /избирайте вода с висока минерализация/, различни видове чай. Консумирайте яйца минимум три пъти седмично. Следете нивото на витамините В1 и В2 и желязото. Ако сте решили да спазвате тази диета, редовно правете анализ на кръвта си. При недостиг на витамини и микроелементи взимайте хранителни добавки.Следете организмът да поема достатъчно количество протеини. За да получите еквивалент, равен на 100 г месо, трябва да изядете: 80 г хляб /1/3 част/ + 40 г сирене; 80 г грис + 55 г грах; 100 г царевица+120 г соеви кълнове; 70 г спагети + 1 яйце + 15 г сирене; 120 г ориз + 40 г леща.
Домашно меню:
Закуска: пресен плодов или зеленчуков сок, чай /с резен лимон или мляко, но без захар/, зърнени храни с чаша обезмаслено мляко.
Обяд: млечна салата с няколко зърна сусам, ориз с леща / три части ориз и една част леща /с варени моркови, или грис с фасул и зеленчуци, или обезмаслена извара и плодова салата.
Вечеря: Салата от соеви кълнове, домати, гъби + зеленчукова мусака с филия черен хляб, или две рохкави яйца със спанак и филия припечен хляб или соев бифтек със зеленчуков шницел; кисело мляко и компот то ябълки.
Мнение на диетолога: Слабите вегетарианки – това са опитни вегетарианки, които консумират малко мазнини /макар че те не се отказват от растителните мазнини/.Всъщност отказът от месото и замяната му със соеви заместители може да се окаже нож с две остриета. Трябва да се вземе предвид, че някои полуфабрикати, които съдържат протеини, се предлагат предварително обработени и затова са източник за излишни мазнини.
fema-bg.com

Цитат:
Диетата на космонавтите

Диетата на космонавтите е измислена от полковник от американските ВВС и е предназначена за хора, чиято работа може да зависи от теглото им- като космонавтите, спортистите в различни категории или балерини.С този хранителен режим ще загубите близо три килограма за три дни, като след края й трябва да се придържате към здравословен хранителен режим и редовни физически упражнения, за да не се получи ефектът йо-йо. В никакъв случай не удължавайте диетата повече от три дни. Диетата е подходяща както за мъже, така и за жени.
Закуска:
Половин кофичка обезмаслено кисело мляко, чаша вода, кафе или чай.
Обяд:
1 твърдо сварено яйце
Зелена салата от десет големи листа маруля, подправена с лимон и малко зехтин.
Вечеря:
1 тънко парче немазно печено месо.
Зелена салата като тази на обяд.
Пийте поне 8 чаши вода на ден и взимайте през всеки от трите дни мултивитамини.
tialoto.bg

Цитат:
Средиземноморска диета:

Средиземноморската диета е ефикасна за:
-намаляване на холестерола
-отслабване
-профилактика срещу остеопорозата
-избягване на т.нар. “болести на цивилизацията” – затлъстяване, хипертония, артеросклероза, диабет.
Средиземноморската диета, не е някаква конкретна диетична програма, а съвкупност от хранителни навици, традиционно следвани от жителите на страните от Средиземноморския регион (Италия, Франция, Испания, Гърция и Северна Африка).
Принципи на средиземноморската диета:
ежедневна консумация на:
-макаронени изделия, хляб, зърнени култури,
- плодове, зеленчуци (плодовете трябва да се ядат 1-2 часа преди основното ядене)
- картофи, бобени култури, ядки, семена,
-мляко, сирене,
-зехтин (за готвене и салати)
- подправки (босилек и риган и др.)
- вино (по една чаша с основното ядене)
по 1-3 пъти седмично:
-риба (препоръчително от т.нар мазни риби),
-месо (основно пилешко, по-рядко телешко и свинско),
-яйца (могат да се използуват и при приготвянето на спагетите)
по рядко - не повече от няколко пъти на месец:
- сладкиши и мед
dietamediterranea.hit.bg

Цитат:
Диета "японско чудо"

1-и ден - 1 кг варени картофи.
2-и ден - 1/2 кг извара.
3-и ден - 1/2 кг варено месо.
4-и ден - 6 твърдо сварени яйца.
5-и ден - 1/2 кг варена риба.
6-и ден - 1,5 л прясно или кисело мляко.
7-и ден - 1/2 кг кашкавал.
8-и ден - 1/2 кг шунка.
9-и ден - 1 кг плодове и зеленчуци.
10-и ден - 1,5 л отвара от шипки, но без захар
bgstuff.net

Цитат:
Гладолечение и плодолечение

Д-р К. Милев, Мед. Ц-р. Д-р Емилова:
Гладолечението е терапевтичен метод, известен на хората от хилядолетия и дори няма да сгрешим, ако кажем, че е може би най-старият начин на лечение. Още древните хора са наблюдавали животните, спиращи да ядат, а понякога и да пият вода, когато са болни. Скриват се някъде, а след няколко дни глад се появяват вече оздравели. Това накарало тогавашните лечители да се замислят за целебната сила на храната и въздържането от нея. Известна е фразата на Хипократ „Нека храната бъде ваше лекарство, а лекарството ви – храната“, с която той поставя знак на равенство между правилното хранене и здравето. В последно време, захласнати по новите, модерни методи за лечение, позабравихме лечебната мъдрост на предците ни, класифицирайки природните средства за лечение в групата на „нетрадиционната медицина“. Странно, но това е въпрос на формулировка, а и всички знаем, че съществува само една медицина – тази, която помага да върнем естественото си състояние на здраве. Всичко останало, което по изкуствен начин кара хората да се чувстват добре и притъпява сигналите на организма, че нещо не е наред, не може да се впише в понятието истинска медицина. Природните методи за лечение, към които спада и лечебното гладуване имат за цел постигането за здраве, чрез възвръщане нарушения баланс на системата човек-природа. Тези методи придобиха отново популярност в последните години поради факта, че най-честите здравословни проблеми на съвременния човек се дължат именно на отдалечаването му от природата. Гладолечението, неправилно наричано гладуване се практикува на много места по света под формата на пълно лишаване от храна за определен период от време, в който се приемат само течности – вода, плодови и зеленчукови сокове, билкови отвари и др. У нас е много по-разпространено и масово прилагано т. нар. омекотено гладолечение или плодолечение. При него, освен водата и билковите чайове с мед се консумират сурови сезонни плодове, на които регионът ни е богат. Последните дават необходимата енергия на организма, невъзпрепятствайки лечебно-оздравителните процеси. Плодолечението се понася много по-добре от организма и е подходящо за терапия и профилактика на широк спектър от заболявания във всяка една възраст. Освен това може добре да се съчетае с работните и домашни задължения, както и с по-активна двигателна натовареност. При необходимост се комбинира с медикаментозно и друго лечение и заради лесната си поносимост може да се провежда в доста по дълги курсове от гладолечението на вода, които носят мощен и траен оздравителен и пречистващ ефект. Когато има здравословен проблем, плодолечението е метод за първоначален избор. Не случайно във всеки учебник по медицина първа точка от терапията е именно хигиенно диетичният режим, който обаче на практика често се подценява и прескача. Всъщност промяната в храненето, последваща период на плодово разтоварване е в състояние да се справи както със социално значимите заболявания затлъстяване, хипертония, диабет, неврози, съдови нарушения, така и с много други, по-рядко срещани проблеми. Има обаче болести, които са противопоказани за плодолечение и затова никога не прибягвайте до този метод без предварително да сте се консултирали с лекар, притежаващ опит в природонаучната медицина. При плодолечението обикновено се приемат и билкови чайове с мед, като последните се редуват с плодовете през 2 часа. Понякога това време може да се промени с оглед нуждите и здравословното състояние на пациента, но основният принцип остава и той е да не се поема никаква друга храна, освен споменатата. Количеството на плодовете също е индивидуално и варира от 500 до 2500 грама дневно. Медът е ограничен на не повече от 4 – 5 чаени лъжички за денонощието, но в някои случаи може и напълно да липсва. В първите дни след спиране на общата храна и оставане само на плодове, налице е чувство за глад, но след 2 – 3-я ден намалява и често напълно изчезва. Може да се появи лек запек, който е обясним и се коригира с прием на билки със слабително действие.Много деликатен момент, който задължително трябва да се контролира от лекар е приемът на лекарства по време на плодолечението. Според нуждата и състоянието на пациента едни медикаменти се спират или намаляват, други се запазват в същите дози, които понякога се налага и да се увеличат. Затова при хора, пиещи лекарства е абсолютно противопоказано и високо рисково провеждането на плодолечение на своя глава. Продължителността на плодолечебните курсове зависи от много фактори, но се разграничават 3 основни вида програми. Кратки – по 1, 2 до 5 дни, средни 7 – 10 дни и дълги – 15, 20 и повече дни. По късите имат предимно отслабващ и дехидратиращ ефект, докато дългите водят до дълбоко пречистване и лечение на тялото. Оптималната гладолечебна програма се предписва от лекар и е различна при всеки един. Тя зависи от възрастта, пола, здравословното и емоционално състояние и социалната среда на пациента.Плодолечението удачно се съчетава с лечебна гимнастика, физиотерапия, пробиотична и хидроколонтерапия, като комбинирането на отделните методи засилва техния ефект.Връщането към нормално хранене става с преходен период на захранване, който се прави по определена схема. Плавно се преминава от по-лесно смилаема в малки количества към по комплексна храна. Този период е деликатен, тъй като грешките могат да обезличат ползите, постигнати от плодовото разтоварване.След захранването е необходима промяна в начина на хранене към по-природосъобразен. Само така се запазват добрите резултати както за редукцията на тегло, така и по отношение лечебния ефект.Ако човек е показан за плодолечение, той може да го направи по всяко време на годината. Все пак най-подходящите сезони са лятото и есента заради голямото изобилие от плодове. Докато тялото се чисти и лекува, те внасят множество полезни, подпомагащи процеса вещества. Програмата се осъществява лесно, без глад, отпадналост и други неприятни симптоми. И макар, че плодолечението е един универсален, природен оздравителен метод, той си има своите тънкости, без които не е безопасен. Никога първоначално не започвайте програмата сами, без да сте се консултирали с лекар с опит в тази област. Това винаги крие огромен риск за здравето!
www.emilova.org

Цитат:
Диета за гладници

Хапваш на корем и сваляш килограми. Диета-мечта, която предвижда да си похапвате по 7 пъти на ден. При това от вкусно, по-вкусно.
Менюто съдържа 1400 ккал.
Продължителност до 5 седмици.
Всяка седмица сваляте до 3 килограма.
Предлагаме ви по няколко варианта за всяко хранене, вие сами ги разпределете по седмици.
Закуска в 8 часа
(250 ккал)
Първи вариант: Разрежете едно малко черно хлебче през средата. Намажете долната половина с 2 супени лъжици кисело мляко, а върху него сложете 2 с.л. диетичен мармалад от праскови. Похлупете с другата половинка от хлебчето. Хапнете и 100 г пресни праскови.
Втори вариант: Направете си сандвич от малко хлебче, тънко намазано с масло и гарнирано с 30 г кашкавал и 1 киви.
Трети вариант: Върху филия черен хляб намажете тънко с масло. Отгоре наредете 1 червена чушка, нарязана на ивички и варено яйце - на кръгчета.
Четвърти вариант: Залейте 3 с.л. мюсли и една нарязана праскова със 150 г кисело мляко. Изяжте след 30 минути.
Пети вариант: Нарежете 200 г пъпеш на дребни парченца и разбъркайте със 150 г кисело мляко.
Закуска в 11 часа
(150 ккал)
Първи вариант: Филия черен хляб намажете с топено сирене, наредете отгоре 1 домат на кръгчета.
Втори вариант: В 100 г кисело мляко разбъркайте 1 с. л. сметана. Добавете 4-5 ситно нарязани репички.
Трети вариант: Сандвич от черен хляб, намазан тънко с маргарин, и гарниран със 150 г краставици.
Обяд - 13 часа
(300 ккал)
Първи вариант: Салата от 2 домата, няколко зелени маслини, малка главичка лук, чушка и няколко листа салата гарнирайте с 40 г краве сирене. Добавете филийка черен хляб.Подправете с щипка сол.
Втори вариант: Сварете, без да преварявате, 30 г юфка. Добавете 20 г шунка, 2 с. л. грах, ситно нарязана чушка, соеви кълнове и листа от салата. Подправете с щипка сол и лимонов сок.
Трети вариант: Сварете 20 г ориз. Гарнирайте с 30 г варени пилешки гърди, 1 кисела краставичка и подправете с черен пипер и шафран.
Четвърти вариант: 50 г варена царевица на зърна разбъркайте с 4 с. л. кисело мляко. Добавете 2 печени чушки и 20 г варена бяла риба. Подправете с лимон.
Закуска в 15 часа
(100 ккал)
Първи вариант: 150 г малини и 1 малка ябълка.
Втори вариант: 1 круша или 150 г компот от круши.
Трети вариант: 100 г ананас.
Четвърти вариант: 1 киви или 1/2 малък банан.
Закуска в 17 часа
(200 ккал)
Първи вариант: Парче плодова торта и чаша чай или кафе.
Втори вариант: Чаша капучино с 1 сухар.
Трети вариант: Ябълков щрудел с чаша билков чай.
Вечеря в 19 часа
(300 ккал)
Първи вариант: Изпечете на скара 90 г бяла риба. За гарнитура: 125 г спагети с 1 варен морков и нарязан надребно домат.
Втори вариант: Задушете в 1 с. л. зехтин 100 г риба хек с 2 чушки и 1 морков. Изяжте с филия черен хляб.
Трети вариант: 75 г телешко филе изпечете на скара и го направете на сандвич с филия хляб и 30 г кашкавал.
Четвърти вариант: Сварете 30 г ориз. Сложете в него 100 г варена постна риба или рулца от раци, накъсана на малки парченца и подправете с къри и лимон.
Закуска в 22 часа
(100 ккал)
Първи вариант: В 125 мл прясно мляко добавете 75 мл портокалов сок.
Втори вариант: 100 г плодово кисело мляко.
Трети вариант: В 100 г кисело мляко прибавете половин чаена чаша плодове (малини, праскова) и разбъркайте.
Сп."Розали"

Цитат:
Диета за един ден:

Ако спазвате диета по един ден всяка седмица, бързо ще достигнете до мечтаното тегло. Сред важните неща през тези 24 часа е да си осигурите пълно спокойствие. Забравете за усиленото спортуване и отложете всякакви делови срещи. По възможност не ходете на работа и правете само онова, което ви доставя удоволствие - леки разходки, четене, хубава музика.
План на диетата:
8 ч- Изпийте чаша топла минерална или преварена вода с лъжичка лимонов сок.
Така ще се отървете от излишните течности в организма.
8.30ч - Чаша цитрусов или зелев сок, съдействащ за изгарянето на мазнините и за прочистване.
9ч- Вземете душ, като масажирате тялото с остра гъба и кръгови движения за засилване на кръвообращението.
9.30ч - Чаша вода или билков чай.
10ч - Разходете се, плувайте или правете йога. Движението ще прогони умората и главоболието.
11.30ч - Чаша вода или билков чай и чаша сок от малина, диня или картофи - действа отводняващо.
12.30ч - За да се преборите с глада, изпийте чаша зеленчуков микс или сок от ябълка и боровинки.
13ч - Чаша вода или билков чай.
13.30ч - Добре е да поспите или да послушате музика.
14.30ч - Чаша вода или билков чай.
15.30ч - За да повишите намалената кръвна захар, изпийте чаша концентриран сок от ананас и манго или от портокал и ябълка.
17ч- Чаша вода.
19.30ч - Чаша бананов сок.
21.30ч - Направете отпускаща баня с ароматни добавки. Ако имате вана, разтворете във водата десетина капки лавандулово или масло от сандалово дърво, разбъркани с 1 лъжица мед.
Отпуснете се за 23 минути, като през това време изпивате чаша вода или успокояващ чай /лайка, мента, мащерка/.
22ч - Пъхнете се в леглото с мисълта, че утре ще сте най-красивата.
Сп. "Розали"

Цитат:
Здравословна диета по японската система

Искате да сте здрави, но и в кратки срокове да се избавите от излишните 5-10 килограма? Има начин да се приведете бързо във форма, а и дълго да я съхраните. Предлагаме ви месечен курс за прочистване на организма по японска система.
Първи етап
През него отслабвате интензивно.
Редувайте тези дни в продължение на 1-3 седмици в зависимост от търсения ефект.
Препоръчителна честота на храненията през деня - 5-6 пъти.
Ден на салати: домати, краставици, моркови, листа салата с общо количество 1,2 -1,5 кг.
Пригответе от суровите зеленчуци салата и я подправете с растителна мазнина и лимонов сок.
Ябълков ден: 1,5 кг ябълки.
Ден на извара: 100-250 г обезмаслена извара, твърди сурови зеленчуци (ряпа, зеле) или кисели плодове с орехи, 2-3 чаши зелен чай без захар или шипкова отвара.
Рибен ден: 100-250 г не-мазна риба, изпържена бързо с олио, твърди сурови зеленчуци (зеле, ряпа) или кисели плодове с орехи, зелен чай или шипкова отвара.
Втори етап
Той ви е нужен за плавно излизане от периода на жестоката диета.
Когато вашето тегло достигне тези показатели, към които се стремите, преминете към следващия режим на хранене.
Не забравяйте, че като време този етап трябва да продължи толкова, колкото и предишния. Предлагаме ви два варианта на преходния етап, а вие изберете този, който ви харесва.
Вариант 1
Закуска: всякакви свежи плодове.
Обяд: зеленчукова салата и храна, съдържаща нишесте (варени зеленчуци или картофи, малко хляб).
Вечеря: зеленчуци и белтъчна храна (може да редувате - първия ден яжте извара или сирене, а втория - орехи, яйца или месо).
Вариант 2
Закуска: зеленчукова салата, орехи, несладък чай от смрадлика, шипка или малини. 2 часа след закуската изяжте 1 ябълка.
Обяд: вегетарианска супа, неголямо парче варено пиле (или извара, месо, риба, а най-добре 100 г орехи) със зеленчукова салата, чай със супена лъжица мед.
16 часа: един-два вида свежи плодове.
Вечеря: варена риба, зеленчукова салата, компот.
След 2 часа - чаша айран от нискомаслено кисело мляко.
След диетата
А сега остава само да затвърдите получените резултати.
За да не се върнат много скоро загубените килограми, спазвайте следните правила:
* Пийте достатъчно течности (не по-малко от 3 л на ден).
* Не заливайте храната с вода.Чаша вода може да изпиете не по-късно от половин час до храненето.
* Не яжте нито студена, нито много гореща храна (същото се отнася и за напитките) - това пречи на работата на храносмилателните ферменти. Освен това термичната обработка на продуктите трябва да бъде минимална.
* Не употребявайте кафе, шоколад, силен чай, месни и рибни бульони, изделия от бяло брашно, полиран ориз.
* Яжте повече натурална храна: сурови плодове, зеленчуци, ядки, семки - те са най-добрият източник на белтъчини.
* Започнете деня си с пресни плодове: те се усвояват най-лесно..
* Поне веднъж на ден трябва да изяждате по една салата от пресни зеленчуци - без масло, оцет, подправки и най-добре без сол. Най-полезни а салатите от зеле, маруля, лук, репички, домати, краставици.
* Мазнината от всякакъв произход трябва да ядете в много малки количества, не я загрявайте до кипене, а само до стайна температура.
* Не я съчетавайте с белтъчна храна -месо, мляко, риба и орехи. Може да хапнете малко масло с хляб.
* Прекомерната употреба на белтъци също трябва да избягвате.
Сп."Розали"

Цитат:
Отслабване чрез промяна на навиците в храненето

Всеки трети българин е с наднормено тегло. Причината? Както американците, ние българите страдаме от неподходящи навици в храненето и липса на движение. Докато движението понякога трудно може да се повиши, лесно можете да смените храната, която всеки ден консумирате. С просто премахване на някои продукти от ежедневното ви ястие и бавно хранене можете да свалите по няколко излишни килограма на година. Ето какво бих ви дал като съвети:
* Никакъв бял хляб. Белият хляб е главен източник на наднормено тегло. Проблемът е, че хлябът е сред продуктите с най-висока скорост на усвояване на въглехидратите, наред с мед и пуканки. Но тъй като не трябва да се лишавате от въглехидрати, яжте повече зелени зеленчуци и кисело мляко. Ако сте привикнал към консумирането на хляб - заместете го с черен.
* По-малко пържено. Преминете на варените и печените храни. Вместо пържени картофки с кебапчета, защо не направите мусака със заливка от кисело мляко? Ще консумирате много по-малко мазнина, а ако използвате телешка кайма - ще спестите и голямото количество мазнини.
* Не бяла, а кафява захар. Обзалагам се, че всяка сутрин си пиете кафето. Следващия път, когато заредите захар, купете кафява. Не е толкова вредна за вас, фигурата и здравето ви. Избягвайте подсладителите, освен ако не сте диабетик.
* Винаги консумирайте зеленчуци с месото. Избягвайте замразените продукти. Количеството вода може да е половината от продукта, а замразените продукти губят своята хранителна стойност и полезност след размразяване. Трудно ли е на връщане от работа да купите зелени чушки и да ги изпечете?
* Хранете се бавно. Храносмилането започва в устата. Дъвчете по-бавно и по-продължително. Ще избегнете стомашни проблеми. Вече съм писал по темата в “Бавното хранене като част от спокойния живот.“
* Използвайте по-малки чинии. Количеството храна изглежда повече в по-малки чинии. Можете успешно да намалите размера на вашето меню с малките чинии, а глада - с по-бавно хранене и люти подправки (лютото е доказано да засища повече и по-бързо).
А вие колко здравословно се храните?
Димитър Николов
bgreporter.com

Цитат:
Съвети как да се храним, ако имаме целулит

Представяме ви няколко съвета, свързани с храната, които помогнат в борбата срещу целулита:
- Храната, която приемаме, трябва да бъде с балансирано количество витамини, минерали, белтъчини, мазнини и въглехидрати. Употребявайте по-често пресни продукти с ниско съдържание на мазнини.
- Намалете употребата на месо и млечни продукти. Месото (задушено или варено) трябва да се консумира не повече от два пъти седмично като допълнение, а не като основно ястие.
- Употребявайте йогурт с ниско съдържание на мазнини и захар.
- Избирайте сирене и кашкавал с ниско съдържание на мазнини и се ограничете с 30-60 грама от тези продукти не по-често от 3 пъти седмично.
- Използвайте обезмаслено мляко или мляко с ниска масленост.
- Увеличете употребата на плодове и зеленчуци, богати на калий и целулоза. Целулозата прочиства организма, смесвайки се с токсините и се отстранява с помощта на приетите течности. Продуктите с растителен произход съдържат голямо количество хранителни влакна, но само ако не са подложени на промишлена преработка.
- Консумирайте плодове и сокове между отделните хранения.
- 10-15 минути преди ядене изпийте чаша сок или изяжте някакъв плод.
- Хранете се според сезона: в периода на естествено узряване плодовете и зеленчуците се отличават с най-добрите си вкусови и питателни качества.
- Всички продукти, съдържащи скорбяла, а също така и макаронените изделия, трябва да се приемат едновременно със зеленчуци (за предпочитане зелена салата).
- Зеленчуците (с изключение на картофите) трябва да бъдат задължителна гарнитура към месото или рибата.
- Употребявайте пълнозърнест хляб.
- Не забравяйте да включвате в менюто си бобовите култури.
- Употребявайте в разумни количества ядки, които са богати на калий, целулоза и съдържат голямо количество ненаситени мастни киселини, необходими за жизнената дейност на клетките.
- Значително съкратете употребата на животински мазнини, захар и сол.
- Храната приготвяйте в съдове, които не изискват добавянето на мазнини.
- Използвайте само растителни мазнини или зехтин.
- Никога на гответе с вече използвана мазнина.
- Бъдете икономични в изразходването на майонезата.
- Избягвайте употребата на сладки неща след ядене и между отделните хранения.
- Откажете се от продуктите, преминали през промишлена преработка (консерви, концентрати, полуфабрикати), които съдържат много сол.
- Пийте на малки глътки повече вода (6-8 чаши дневно) Тя регулира температурата на тялото и поддържа активното състояние на имунната система. Заедно с нея в клетките на организма постъпват кислородът и питателните вещества. Водата извежда от организма токсините и способства за здравината и еластичността на всички органи и тъкани.
- Пресните плодове и зеленчуци също съдържат голямо количество вода и задоволяват в определена степен потребността на организма от течности.
- Сутрин след ставане изпивайте по една чаша вода.
- Не пийте вода по време на ядене, а ако ви се наложи това трябва да става бавно и на малки глътки.
- Препоръчителна е употребата на плодове и зеленчукови сокове, а също така и на зелен чай.
- Във вашата храна трябва да присъстват продукти, съдържащи антиоксиданти, витамин С и Е, микроелементи (селен, цинк, мед, магнезий).
Диетолозите съветват още:
1. Да се вечеря не по-късно от 19-20 часа.
2. Да се яде бавно, а храната да се сдъвква добре.
3. Да не се употребява алкохол, никотин и кофеин.
4. Да не се правят големи паузи между отделните хранения.
5. Винаги да се стремим към умереност в храненето.
Сп. "Тя"

Цитат:
3 дневна диета, гарантира смъкването на от 5 до 7кг.

Три дневна френска диета. Гарантира смъкването на от 5 до 7 кг. за три дни. Въпреки това не гладувате, а си хапвате нормално. Важно е да я спавзвате стриктно и точно, но това нито Ви обрича на глад, нито е съставена от продукти недостъпни на пазара.
Инструкции:
Пийте по минимум 4 чаши с вода на ден!
Може да добавяте към храната и всяко от ястията подправки и добавки: Сол, соев сос, кетчуп, лимон,пипер
-Ден първи:
кафе
Закуска:
Черно кафе или чай –всички видове(черен, плодов, билков)
Половин грейпфрут или чаша сок от грейпфрут
Една филия препечен хляб с резен обезмаслено сирене
Обяд:
Риба тон –половинка (консерва) или на скара не повече от 250гр.
Една препечена филия хляб
Вечеря:
Всякакво ниско на мазнини месо или пиле хляб
Една чаша(250гр.) зелен фасул
Една чаша сок от моркови
Една ябълка
Една чаша ванилов сладолед
-Ден втори
Закуска:
1 –яйце
½ -Банан
1 препечена филия
Обяд:
1 купа (250гр.)–риба-тон или обезмаслено сирене
8 лешника
Вечеря:
2 бифтека „Франк” (пържола от говеждо месо)
½ купа (250гр)с моркови –настъргани или на купчета
½ банани
½ купа (250гр.) ванилов сладолед, сладкиш
-Ден трети
Закуска:
5 лешника
1 резен сирене (max -100гр.)
1 ябълка
Обяд:
1 варено яйце
1 препечена филия
Вечеря:
1 купа риба тон(250гр.)
1 купа (250гр.) моркови
1 купа (250гр.) варен карфиол
1 купа пъпеш или 1 банан
½ купа ванилов сладолед
nonblond.com

Цитат:
Шоколадът на закуска помага за отслабване

Резултатът се постига чрез програма за отслабване, известна като "Голямата закуска". Любителите на шоколада, които искат да отслабнат, със сигурност ще се зарадват на добрата новина, че не трябва да се отказват от него, а да го похапват на закуска, пише в. "Дейли експрес". За хората, които се чудят как ще стане това, д-р Даниела Якубович обяснява, че резултатът се постига чрез програма за отслабване, известна като "Голямата закуска". Идеята е сутрин да се приемат 700 калории, за да може тялото да се събуди. Всекидневната закуска включва 30 грама шоколад, две парчета кашкавал, 85 грама крехко месо и две филии пълнозърнест хляб за тостер, намазани с масло. Д-р Якубович, която прилага тази диета на пациентите си от 15 години, обяснява, че тя действа, защото помага да се намали усещането за глад по-късно през деня. "Нисковъглехидратните диети не са най-добрият начин за намаляване на теглото, защото изострят желанието за приемането на въглехидрати", обяснява специалистката.
БТА

Няколко полезни линка за диети и здравословно хранене:
http://www.lose-weight.hit.bg
http://www.zdrave.bg/?c=b&id=10
http://www.dieti.info
http://forum.diely.com/articles.php
http://www.bgstuff.net/content/view/1119/108/lang,bg
http://www.kirilt.com/dieti
http://www.nonblond.com/mambo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=16&Itemid=28
http://zdravoslovno.com/Diets.html
http://dieti.start.bg
http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=181
http://www.tiabg.com/?c=b&id=8
http://www.emilova.org/bg/articles/arttan.html
http://namalitegloto.com

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Авг 02, 2008 12:36 pm; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Мар 09, 2008 8:06 pm Заглавие: "Как да отслабнем завинаги" Отговорете с цитат

"Как да отслабнем завинаги"- Режима на Пиер Дюкан

Режима,който ще ви представя е по книгата на д-р Пиер Дюкан "Как да отслабнем завинаги". Доктор Пиер Дюкан, чието име отваря 7 720 файла в интернет и който е автор на десетина книги, издадени в стотици хиляди екземпляри, започва кариерата си през 1966 г. като общопрактикуващ лекар. Много скоро обаче се ориентира към диетологията и създава изключително ефикасна диета за трайно отслабване. Дюкан е първият диетолог, който използва протеинов режим за ужас на колегите си, чиито препоръки не излизат от кръга на плодовете и зеленчуците

Какви са предимствата на режима?
- Не броите калории
- Ядете колкото искате от разрешените храни
- Менюто ви не е еднообразно
- Със сигурност отслабвате
- Задържате килограмите след това
За кого е предназначен?
- За дебелите, които желаят да свалят между 10 и 20 килограма
- За свръхзатлъстелите, които имат 30 и повече излишни килограми
- Но и за дамите, които желаят да се повталят, преди да отидат на море.

Режима се състои от 4 етапа:

УДАРЕН РЕЖИМ:

Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса, риба, яйца, млечни. Списъкът им е даден по – долу.
Времетраенето на УДАРНИЯ РЕЖИМ: определя се от това, колко килограма има за сваляне. Колкото повече, толкова повече: ако килограмите за сваляне са много, тогава ударният режим е от 5 до 10 дни. Ако килограмите за сваляне са малко, тогава ударният режим е от 2-3-5 дни.
Сваляне: при пет дни ударен режим, възможно е да се стигне и до 5 кг.

СМЕСЕН РЕЖИМ

Редуват се: няколко дни на белтъчини със зеленчуци с няколко дни отново само на белтъчини. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него.
Времетраене: до достигане на желано тегло. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица.

ТРЕТА ФАЗА-запазване на постигнатото тегло

По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200 гр); леща (150 гр), ориз и картофи (по 125 гр. в порция) Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши. 2 филии пълнозърнест хляб на ден и 40 гр. кашкавал. Може и свинско печено, агнешко и всякаква шунка. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на вечеря. Протеинов четвъртък.
ИМАЙТЕ ПРЕДВИД,ЧЕ ВСЯКА ВТОРА ДИЕТА СЕ ПРОВАЛЯ ПРЕЗ ПЪРВИТЕ 3 МЕСЕЦА СЛЕД ПОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО!

ЧЕТВЪРТА ФАЗА-запазване на постигнатото тегло

Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.
Как действат белтъчините?
1.Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2.Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3.Намаляват апетита
4.Засилват съпротивителните сили на организма
5.Позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.

Диетата трябва да е много богата на вода и бедна на сол.
-Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата.
-Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. "...за да опростим нещата ще кажем че колкото важно да изгаряме калориите,за да стопим резервите от тлъстини,толкова е важно и да изхвърляме отпадъчните вещества. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съвършено очевидно е че колкото повече пием,толкова повече оринираме и толкова повече бъбреците имат възможност да изхвърлят отпадъците от изгорелите храни. Водата е най-добрият естествен диуретик. Да се опитваме да отслабнем без да пием вода и да изхвърляме токсините е не само опасно за организма,но и може да намали,дори съвсем да блокира загубата на тегло и да обезсмисли положените услилия.Защо? Защото човешкият двигател,който консумира мазнините си по време на диетата,функционира като двигател с вътрешно горене-изгаряното гориво отделя топлина и отпадъци.Ако тези отпадъци не са редовно изхвърляни от бъбреците,натрупването им ще прекрати горенето и оттам-загубата на тегло,дори ако диетата е педантично спазвана. Същото би се случило и с мотор на автомобил,чийто ауспух би се запушил,или с огъня в непочистена от пепелта камина.и двете ще загаснат непочистени от отпадъците."

РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ ПРЕЗ ПЪРВА ФАЗА :

От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

Постни меса
Това са : телешкото,говеждо и конско
- Говеждото-всички части,които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът,филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите,които са прекалено тлъсти.
- Телешко: позволени са шницелът и частите за печене:котлетите също могат да се консумират,след като се отстрани тлъстата им част.
-Свинското и агнешкото са забранени през ударният период,,през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни
Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло,олио,сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 %
Дреболии
От тази категория е разрешен черният дроб-телешки,говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици,които не са тлъсти.Колкото до говеждият език-консумирайте му само върха,който е най-постната част.Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини,които са изключително полезни през период на отслабване ,но за съжаление е богат и на холестерол,поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.
Риби
За тази категория храни няма никакви ограничения.Всички риби са позволени,все едно дали постни или тлъсти,пушени или сушени,може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
Морски дарове
всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари,рази,лангисти,лангустини,стриди,миди,рапани,охлюви.
Птиче месо
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн-патицата и гъската ,но при изричното условие да се консумират без кожата.
Постни шунки
Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът,който е още по-тлъст.
Яйца
Яйцата се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.
Обезмаслени млечни продукти/ кисело мляко,извара и сирене/
Литър и половина вода дневно.

РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ ПРЕЗ ВТОРА ФАЗА

Всичко,което ви е било позволено през първа фаза,ви е позволенои сега,що се отнася до количеството,часовете и смесването.Не правете понягока допусканата грешкада приемате само зеленчуци и да се откажете от протеините.

Разрешени и забранени зеленчуци

Позволено ви е да консумирате домати,краставици,репички,спанак,аспержи,праз,зелен фасул,зеле,гъби,керевиз,копър,всички видове салати включително салатно цвекло,патладжан,тиквички,чушки,дори моркови и цвекло стига да не е на всяко ядене.
Забранени са нишестените зеленчуци и варивата:картофи,ориз,царевица,бакла,леща,нахут,боб.Без да забравяме авокадото,което някои хора взимат за зелен зеленчук,а то е плод,при това много мазен плод.

ДОБАВКИТЕ:
Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът,мащерката,копърът,лукът,магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени,но в умерени количества.Могат да се заместят с безсолна горчица и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен,но има диетичен- без сол и захар,който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени!

НЯКОЛКО ОБЩИ СЪВЕТА:
1.Яжте толкова често,колкото ви се иска
2.Пийте вода,докато се храните
3.Осигурете си всичките необходими за диетата храни
4.Никога не прескачайте хранене
5. Преди да хапнете от някоя храна,уверете се,че фигурира в списъка.
6.Закусвайте!

ЗАБРАНЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:
Забранени са нишестените зеленчуци:картофи,ориз,царевица,грах,бакла,леща,нахут. Без да забравяме авокадото,което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.
Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите.

РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.
Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.
- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.
Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.
Първите 10 кг. се свалят за около 2 месеца. След това свалянето е по-плавно.

Няколко Дюкански рецепти:
Тирамису (за първи етап)
Продукти:
• 1 доза бишкоти
• 1 ч.ч. силно кафе(аз го направих от 2 ч.л. гранулирано)
• ½-1 флакон ромова есенция, според вкуса
• 2 таблетки подсладител
За крема:
• 4 яйца
• 300 гр. извара
• 1 кутийка Exquisa
• 2-3 ч.л. течен подсладител
Приготвяне: Разбивате добре с кухненски робот Ескузиата и изварата. Отделяте белтъците от жълтъците и вторите разбивате с миксер до побеляване и прибавяте към изварата. Белтъците се разбиват на сняг и всичко добре се омесва. В кафето слагате подсладителя и есенцията и потопявате за секунда бишкотите. В подходящ съд редите бишкоти, крем, бишкоти, крем и покривате с фолио. Престоява в хладилник поне 6 часа. Преди поднасяне поръсете с гранулирано кафе.

Зеленчуци на фурна (за втори етап)
Продукти:
• 1 патладжан
• 1 тиквичка
• 1 морков
• 1 с.л. сушени зеленчуци
• 2 с.л. универсален сос Winiary
• 2 с.л. вода
• 200 гр. смлян телешки шол
• 2 яйца
• 2 с.л. прясно мляко
• 1 стрък пресен лук
Приготвяне: Нарязаният на колелца патладжан оставяте да престои 1 час в подсолена вода, за да пусне горчивият сок. Изплаквате добре и го прибавяте към нарязаните морков и тиквичка. Заливате с марината приготвена от сушените зеленчуци, универсалният сос и водата. Така престояват една нощ. Запичате на сух тиган добре отцедени от маринатата. Към останалата такава прибавяте телешкото и омесвате добре. Задушавате в тиган с непрекъснато бъркане до изпаряване на всичката течност. В тавичка редите от продуктите и заливате месото с киселото мляко. Печете 10 минути на 180 градуса и добавяте разбитите с прясно мляко яйца и поръсвате с нарязаният пресен лук. Връщате във фурната докато се стегне напълно направената заливка.

Телешки кюфтета в плик (за първи етап)
Продукти:
• 250 гр. смлян телешки шол
• 125 гр. телешка кайма
• 1 с.л. горчица
• 1 глава лук, рендосана
• 1 яйце
• 1 с.л. сушени зеленчуци
Приготвяне: Каймата се омесва с всички продукти и се оставя да отлежи поне 30 минути. Оформените кюфтета се поставят в плик за печене и се пекат до зачервяване на 180-200 градуса.

Пица (за втори етап)
Продукти:
За блата:
• 4 яйца
• 4 с.л. трици
• 3-4 с.л. кисело мляко
• 3-4 с.л. извара
• 1 ч.л. чесън на гранули
• 1 пакетче суха мая
За пълнежа:
• пуешко филе
• кисели краставички
• стерилизирани гъби
• кетчуп или доматено пюре
• кашкавал(по желание)
Приготвяне: Разбърквате киселото мляко и триците и ги оставяте да набъбнат. Разбивате яйцата до побеляване. Прибавяте изварата, маята, чесъна и триците и изсипвате в тавичка предварително постлана с хартия за печене. Печете 40 минути на 180-200 градуса. Намазвате блата с кетчуп и редите останалите продукти. Връщате във фурната за още 15-20 минути и поръсвате с рендосан кашкавал. Запичате колкото да се разтопи леко кашкавалът.

Снежанка - II вид
Продукти:
• катък
• кисели краставички, ситно нарязани
• копър, нарязан
• чесън, счукан
Приготвяне: Смесете всичките продукти и ако има нужда добавете кисело мляко, за да разредите малко салатата.

Снежанка - I вид (за втори етап)
Продукти:
• извара
• кисело мляко
• кисели краставички
• чесън
• копър
Приготвяне: Разбийте добре с пасатор изварата като добавите малко мляко, за да се получи гладка гъста каша. Прибавете ситно нарязаните краставички, счуканият чесън и копъра. Добре разбъркайте и консумирайте охладено.

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 5:29 pm Заглавие: Захир Отговорете с цитат

Някои ползвал ли е захир- медикамент за отслабване, чувала съм добри отзиви, но ако някой го е ползвал да сподели, http://zahir2007.com ?

dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Чет Юли 01, 2010 11:44 am Заглавие: 90 дневна диета Отговорете с цитат

Разгледах тази темичка и не е спомената "90 дневна диета"
От скоро се записах в редиците на дието спазващите именно, тази диета
Ето инфо за тази диета:
Arrow Целта на диетата не е само намаляване на килограмите, а също промяна на обменните процеси в организма, тъй като в края на диетата задържаме килограмите, които сме постигнали в края на диетата.Ако диетата се прекъсне не се получава желания резултат.

Защо тази диета е много добра?
• продължителността й е 90 дни и в това време може да се отслабне от 18 до 25 кг.
• по количество може да се храните нормално, но трябва да знаете, че идеални са резултатите при по-малко количество храна.
• диетата не е тежка за издържане,важно е само да следвате комбинацията между храните и правилно да заменяте дните.

Хора с повишено кръвно налягане, няколко седмици след започване на диетата спират да употребяват лекрства за високо кръвно.
Ако килограмите ви първита 10 дни не намалеят, не се отказвайте в никакъв случай и не изгубвайте вяра и воля.Продължавайте диетата до края на,тъй като е възможно в един момент да свалите наведнъж 5 кг.
Диетата продължава 90 дни и само 90 дни. След като приключите е необходима 90 дни почивка. След този отдих можете да повторите още веднъж.
Закусва се задължително само плодове (през 90 дневната диета и също по време на 90 дневната почивка), защото от тях организмът черпи плодова захар, необходима за нервната система!

ЦИКЛИ НА ХРАНЕНЕ
Тялото е уредена система, която изисква уреден и хармоничен начин на хранене. Изследванията показват, че човешкият метаболизъм има 3 цикъла:
• 4.00 до 12.00 ч. - цикъл на чистене на организма
• 12.00 до 20.00 - цикъл на хранене
• 20.00 до 4.00 - храносмилателен цикъл

ЦИКЪЛ НА ЧИСТЕНЕ НА ОРГАНИЗМА (4.00-12.00)
По време на този цикъл се консумира минимално количество храна (задължително плодове) и се пие по-голямо количество вода, чай или ниско калорични напитки.По време на диетата се закусва само с плодове!

ЦИКЪЛ НА ХРАНЕНЕ (12.00-20.00)
По време на този цикъл се храним неограничено. Тук не е важно колко количество ще консумираме, а как ще консумираме храната и е задължително да спазваме времетраенето между отделните хранения.
При белтъчния ден между отделните хранения трябва да има 4 часа. В деня за бобови растения и варива, както и през въглехидратния ден - 2 часа.
По време на плодовия ден е необходимо да се консумират повече плодове, но трябва да се знае, че един вид плод се смята за едно хранене. Между отделните хранения може да има от 1 до 2 часа.

ХРАНОСМИЛАТЕЛЕН ЦИКЪЛ (20.00-4.00)
По време на този цикъл се храносмила и усвоява храната, затова е необходимо да не се яде нищо. Ако не можете да издържите и сте много гладни, вземете си някакъв плод или чаша вода, може и чай без захар.

ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ НА ДНИТЕ ЗА ХРАНЕНЕ
Тези дни са най-важния елемент от диетата. Спазването на редът, по който трябва да се храним, както и правилната комбинация между храните ще доведат до отлични резултати.
Диетата се състои от 4 дни редовно хранене и един ден (воден) на всеки 29-ти ден. Тази диета се започва винаги с белтъчен ден, продължава с бобовия ден, въглехидратен и завършва с плодов.
Този цикъл се повтаря до 29-ия ден, когато се пие само вода.

ДЕН 1-БЕЛТЪЧЕН ДЕН
Кои храни спадат към белтъчини:МЕСО, СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ, СПАНАК, РЯПА, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО, КАРФИОЛ...

ДЕН 2-БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:
Кои продукти спадат тук: ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...

ДЕН 3-ВЪГЛЕХИДРАТЕН
Кои продукти спадат под въглехидратни: ЗАХАР, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА, СЛАДКИШИ...

ДЕН 4-ПЛОДОВ ДЕН
За този ден също важи правилото да не смесвате плодовете по време на едно хранене! За закуска-един вид плод, за обяд-друг вид, за вечеря-трети вид.

Exclamation 29 ДЕН-ВОДЕН ДЕН
ТОЗИ ДЕН Е СЛЕД ПЛОДОВИЯ ДЕН, ВСЕКИ 29-ТИ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА ДИЕТАТА. ВСЪЩНОСТ ЩЕ ИМАТЕ 3 ВОДНИ ДНИ ПО ВРЕМЕ НА ЦЯЛАТА ДИЕТА-90 ДНИ. ВОДНИЯТ ДЕН Е НАЙ-ТЕЖЪК, НО НЕГОВИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ЩЕ ЧУВСТВАТЕ ПОНЕ ДВЕ СЕДМИЦИ. СЛЕД ВОДНИЯ ДЕН МОЖЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ОТ 1,5 ДО 2 КГ.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА, КОИТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАМЕ ПРИ ДИЕТАТА:
1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните-белтъчен ден, ден за варива, въглехидратен ден и плодов ден.
2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте.
3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане, но ако приемате таблетки за високо кръвно, не ги спирайте без съвета на личния лекар.
4. За приготвяне на храната използвайте предимно маслиново масло и подправки.
5. Спазвайте часовете между храненията. Ако в определено време много огладнеете, изяжте един плод или изпийте чаша вода или плодов сок.
6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене.
7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки.
8. Кафето и чаят се пият без захар.
9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото раздразвате храносмилателнате сокове и по този начин пречите на превилното разграждане на храната. Вода или чай пийте половин час след хранене.
10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
11. Внимавайте да не употребявате голямо количество сол.
12. По време на диетата не забравяйте повече да са движите, защото движението е здраве.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама" Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google