Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Свекървите

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Мар 16, 2008 9:16 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Разбирате ли се със свекървите си?

lidka_kaimakanska1974
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 17, 2008 8:00 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Здравейте!Аз се разбирам с моята майка- свекърва, нямам никакви проблеми.Живяла съм с нея две години и никога не сме си казали пряка дума.С първото дете жената ми помагаше, а сега с второто не ми е помагала даже и рядко идва да го вижда макар ,че сме на 100 метра от нея.От както си има друга снаха и от нея внуче тя все се оплаква от снаха си и че не се разбират, ама пък и гледа само неиното дете и за мойте се несеща.Незнам защо така се промени спрямо децата? Wink Но въпреки всичко аз не и се сърдя и даже необръщам внимание на това нещо.Даже и се обаждам по телефона да пием кафе и когато не пази другото внуче винаги си го пием кафето.Много снахи като слушам се оплакват от свекървите си затова ,че недошли да видят децата им или нещо друго , но аз не се дразня .

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 17, 2008 3:08 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Добре е да има разбирателство, но не винаги се получава. Аз нямам проблеми с моята свекърва, уважаваме се, живеем в различни градове и се виждаме рядко.

lidka_kaimakanska1974
Потребител

Пуснато на: Вто Мар 18, 2008 8:51 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Здравей Мариана!Наистина е хубаво да няма кавги и разправии., но мисля че хората сами си създават напрежение и да не се уважават и то за глупости.Аз я уважавам защото тя е майка на моят съпруг, а ние с него се разбираме прекрасно.Както и на мен ми е приятно той да има уважение към моите родители.Имам една съседка и тя вечно се оплаква от свекървата си, че и досаждала и я поучавала.Значи ако жената не идва да вижда внучетата си ше каже ,че не и пука за тях и я няма никаква, а пък сега като идва и досаждала.Немога да ги разбера такива хора.Абе то хората са казали снаха и свекърва са като два остри камъка, но според мен винаги трябва единият да отстъпи.Ние с моята си казваме винаги истината и така не си се сърдим, а си взима бележка където сме сбъркали.Хайде лек ден ,че аз на тази тема доста се отплеснах.

П-Райчева
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Мар 19, 2008 11:26 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

За мой късмет и щастие и бившата ми свекърва и настоящата ми са невероятни жени. Деликатни, никога не се месят в отношенията и не налагат мнение, по който и да е въпрос. Не се натрапват, но зная, че в който и да е момент мога да разчитам на тях не само в помощ за децата. Настоящата ми свекърва приема детето ми от първия брак, носи й книжки за четене и се отнася така както се отнася с истинското си внуче.
С бившата ми свекърва и до сега поддържаме чудесни взаимоотношения и то не само заради детето. Приема не само мъжа ми, много се радва когато се роди бебка и дори понякога пита първо за нея и после за кака й.
Дано могат да разчитат на мен, така както аз вярвам в тях!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Toni_Jeleva
Потребител

Местожителство: Пловдив

Пуснато на: Нед Май 04, 2008 4:54 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Аз не-тя е непоправим случай Evil or Very Mad

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nanii
Потребител

Местожителство: Balgariq,Razgrad

Пуснато на: Пон Май 26, 2008 10:15 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Здравей те мам4ета, както вси4ки и аз не мога да понасям мойто свекървище.

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Май 26, 2008 4:11 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

И как се оправяш с нея?

ralica
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 10:53 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

moita ne moge dame tarpi...vse edno ne sa6testvuvam,vaob6te ne me obobriava sa sinasi...a sega kogato imame dete ,darjise taka 4e samo bajta ima tova dete..idvami da i oskubia kosite.a dane govoria 4e edno mliako nemoje da napravi,daje i voa ne se se6ta da prevari.niamam dumi.....

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ralica
Потребител

Пуснато на: Пон Сеп 15, 2008 11:15 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Vaob6te ne i govoria , pravia sia na luda i tova e, xubavoto e 4e e dale4 i samo po praznicite ia vijdam, tarpia e edna sedmcca , prestova vreme i sam ala svobodno i tova...

Върнете се в началото
elle
Потребител

Местожителство: London

Пуснато на: Сря Сеп 17, 2008 8:54 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Вие сте щастливки, аз с моята нито съм се карала нито сме в добри отношения. Дразни ме, лицемер голям е, опитвам се да я игнорирам, но тя успява да се покаже че съществува всеки ден Mad

Върнете се в началото
ralica
Потребител

Пуснато на: Чет Сеп 18, 2008 9:00 am Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

samo kato se setia za neia mi idva da i oskubia kosite...prez tezi 6 godini samo 3pati mi e zvaniala,to kakvo 6te re4e ne me xarasva .daje go ekazala na maikata na edna moi priatelka.i posle se oplkava 4e ne sam i vikala mamo ili po ime,4e tia ne me predrazpolojela 4e dai vikam taka,.4e pak daneme rajdala tia i da ma e otgledala....napravoo niamam dumi.. Mad

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Сеп 18, 2008 2:37 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Майчета, колко от вас наричат свекърва си "мамо" или "майко"? Аз не мога, въпреки че сме в нормални отношения, а съпругът ми се обръща към родителите ми по име и на тях така им харесва.

eleena
Потребител

Пуснато на: Нед Сеп 21, 2008 4:39 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Здравейте,
Аз се разбирам с моята свекърва, може би защото тя живее на 100 км от нас Laughing

Върнете се в началото
just_an_ODDalisque
Потребител

Местожителство: Харманли

Пуснато на: Съб Яну 17, 2009 1:31 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Преструваме се,че се разбираме,лицемерничим...
Не че е лоша жена,но разбиранията й са точно противоположни на моите и се мъчи да си ги налага...

dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Съб Яну 17, 2009 9:36 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Разбираме се със свекървата! Моите чуства към нея за сега са искрени. Уважавам и нея и свекър ми. Когато е имало нещо за казване ми го казва в лицето и то с тон, който не ме обижда. А аз казвам своето мнение и се разбираме. Точно лицемерието и фамилиярнеченено липсва в нашите отношения. Да, казвам й -майко, но сега след 21 год. и внуците им пораснаха и в разговорите ни вече е обръщението на децата/както децата им казат/. Винаги е склонна да ме разбере и ме подкрепя! Тя просто е добър човек, умна и тактична. Само не си мислете, че всичко е било по мед и масло, но винаги говорим и изясняваме нещата!
Случила съм на свекърва, определено! Laughing

Върнете се в началото
buzulanka
Потребител

Пуснато на: Сря Яну 21, 2009 12:04 pm Заглавие: Re: Свекървите Отговорете с цитат

Мариана Тодорова написа:
Разбирате ли се със свекървите си?
Пет години се опитвах да стана приятелка с мойта свекърва.От първият ден я наричам мамо защото така съм възпитана да уважавам,уви така и не получих уважение.Това е най-проклетия човек когото познавам лицемерна и подла дори ни пропъди от града в който живеехме с интриги и сплетни.Използвачка търси изгода от всеки и от всичко така,че хубава свекърва намя.

Върнете се в началото
шушле
Потребител

Местожителство: plovdiv

Пуснато на: Сря Яну 28, 2009 4:41 pm Заглавие: Свекървите Отговорете с цитат

Мразя я с цялатъа си душа,Отрови ми живота 12г и продължава.хубаво че не съм вече при нея.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама" Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google