Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Бихте ли емигирали?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Анкети и тестове
Предишната тема :: Следващата тема  

Бихте ли емигрирали?
Да, при първа възможност!
23%
 23%  [ 3 ]
Вече съм емигрирал.
0%
 0%  [ 0 ]
Не, за нищо на света!
46%
 46%  [ 6 ]
Зависи от обстоятелствата и офертата.
30%
 30%  [ 4 ]
Общо гласове : 13

Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Авг 15, 2007 2:29 pm Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

Бихте ли емигрирали? Много млади семейства и образовани хора напускат България, раждат децата си в чужбина, предпочитат да работят каквото и да е, но да са извън страната ни. Това много ме натъжава, защото нацията ни се лишава от много млади и кадърни хора, а според мен с повече усилия и тук животът може да бъде привлекателен. Аз не бих емигрирала. А вие?

Последната промяна е направена от Мариана на Сря Авг 22, 2007 5:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Keti
Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Пет Авг 17, 2007 9:41 am Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

Да, бих...след последните две години в които се убедих, че системата ни няма скоро да проработи, а когато го направи аз вече сигурно ще съм пред пенсия, вярата ми и надеждите ми, заради които всъщност се върнах след дълъг престой навън се изпариха тотално. Вече нямам нерви да чакам и да копая самичка с надеждата нещо да се промени. Вече не съм ентусиаста, който вярваше, че "България има нужда от мен"... Къде беше китната ми родина когато аз имах нужда от нея... криеше се зад социалните, които ми обясняваха колко пари са 18-те лева детски помощи...да седя тук и да мъча себе си и детето си при положение, че съм достатъчно квалифицирана и с желание за работа, за да водя нормален живот, където не всичко се свежда до хляб и парно....

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Нед Авг 19, 2007 10:20 pm Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

Аз също бих емигрирала, защото тук не виждам скорошно оправяне на нещата, а искам ако не аз, то поне децата ми да имат бъдеще! Обичам България, но българските политици я съсипаха и ще прогонят всички млади хора от тук! Crying or Very sad

Потребител

Местожителство: ruse

Пуснато на: Чет Дек 11, 2008 2:16 pm Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

Да,при първа възможност,тук не виждам никаква реализация на плановете ни като семейство,а да не говорим за бъдещето на детето ни!

Потребител

Пуснато на: Вто Дек 23, 2008 9:40 am Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

На този етап, за да оцелее човек в България или трябва да работи на две места или трябва да разчита на помощта на родителите си.Въпреки стабилното образование, професионалната реализация е само кумир пред един млад специалист.Унизително е работодателят да припомня на младата майка, че за нейното място "чакат вън" още десетки...а иначе се говори непрекъснато за демографски срив Rolling Eyes
Все още не мога да се реша да напусна България, но при изгодна оферта, която ще ми гарантира стабилно заплащане и висок жизнен стандарт, колебанието ми ще се трансформира в решение.

Върнете се в началото
viki_kati
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Вто Дек 23, 2008 2:08 pm Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

Не, не бих емигрирала. За да се променят нещата в БГ трябва всеки един от нас да положи усилия. А не да бягаме. Емиграцията не е алтернатива.

monev66
Потребител

Местожителство: jambol

Пуснато на: Съб Фев 07, 2009 6:27 am Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

не

Върнете се в началото
Мама87
Потребител

Пуснато на: Пет Авг 28, 2009 10:21 pm Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

В никакъв случай!

Върнете се в началото
dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Нед Авг 30, 2009 8:27 pm Заглавие: Бихте ли емигирали? Отговорете с цитат

Бих излязла да работя в чужбина, но зависи от условията и офертата!
Все още не на всяка цена....
А въпросът за родолюбието и честта българска, някак си остават на заден план, когато не можеш да издържиш, когато не можеш да насмогнеш на темпа и ритъма на съвременния живот. Когато парите не стигат даже да се храниш, камо ли да се развиваш и усъвършенстваш.
Жалко, но когато ножът опре до кокъла, човек се променя....

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Анкети и тестове Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google