Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Проблеми с акането?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от кърмаческа възраст: 0-1 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
djidji
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 8:35 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Дъщеря ми е на 14 дена и не може да се изака от това става много нервна. Моля дайте ми съвет какво да и давам да се изака. До преди два дни беше на кърма и на адаптирано мляко, разбрах че то запича. Сега сме вече само на кърма и пак не можем да се изакаме. Моля дайте ми съвет!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
diana25
Потребител

Местожителство: SLIVEN

Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 5:56 pm Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Сигурна ли си дали имаш карма, може да няма какво да изака и да е нервна. Направи пробно кьрмене, ако и стига направи клизма с термометара в дупето намазан с мазнина(олио).

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Юли 27, 2007 6:08 pm Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Не мисля, че имате основание за притеснение, децата ми са кърмени и често се запичаха, поради това че кърмата максимално се усвоява от организма, но ако детето не се оправи до няколко дни, посъветвайте се с личния си лекар, може би ще се наложи да му предпише подходящо разхлабително лекарство.

Цитат:
Има деца, които имат запек още от самото раждане. Други се сдържат от страх пред изпражнението, затова запека за тях става нещо съвсем нормално. Причина за запека може да бъде и неправилното хранене, съдържащо прекалено много сладко, мазнини или продукти от брашно, а също така и прекалено малко растителни продукти – плодове, зеленчуци или просто недостиг на вода. Затова, преди всичко, се погрижете, вашето дете да получава течности в достатъчно количество. Малко чай, сок от натурални плодове или просто плодове между две яденета ще помогнат да се справите с този проблем. На децата, склонни към запек, е необходимо да се дава разреждащо ядене.
Важно: Детските физически упражнения също способстват за нормализиране на стомахчето. Във никакъв случай не давайте на бебето разхлабващи средства /лекарства/ без лекарско предписание. Ако симптомите не преминават в течение на по-дълъг период от време, задължително потърсете помощ от детски педиатър.
Център «Съвременни родители»

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Юни 07, 2008 1:06 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Keti
Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Съб Авг 18, 2007 11:11 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Абсолютно съм съгласна за това, че кърмата се усвоява на 100% от организма. Адаптираното мляко наистина запича. От колко време не е акало бебочеството? Ние също имахме такъв период (не акаше по 5-6 дни) и и аз умирах от притеснения и направих глупостта да прибегна до термометъра... бяхме само на кърма и се оказа, че детето просто няма какво да изака, защото всичко си е усвоило. Можеш да я следиш дали е нервна и ако покаже признаци на глад просто да я слагаш по-често на гърда. Така ще стимулираш производството на кърма и не трябва дори за секунда да си мислиш, че не можеш да произведеш достатъчно, че да нахраниш детето си. Пий течности и не яж много от тежките трудносмилаеми храни. Имаш основание да се тревожиш ако стомахчето й е подуто или твърдо, тогава трябва да се консултираш с педиатъра си.

Върнете се в началото
djidji
Потребител

Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 7:00 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Коремчето и наистина ставаше подуто и твърдо, но педиатърката ни изписа разхлабително и трябва да и го давам в продължение на един месец. Вече почна да и се нормализира.

Върнете се в началото
Keti
Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Съб Авг 25, 2007 12:33 pm Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Бързам да ти напиша и една идея, която ми се струва много по-безвредна... предполагам имаш аспираторче за нос. можеш да опиташ да й направиш и клизмичка с него... нали знаеш как се прави? зная, че звучи кофти, но определено ми се струва по-удачен вариант от това да бъркаш с термометри, мушката и т.н. така поне със сигурност ще си се изака самичко и намесата ти няма да е толкова брутална...

Върнете се в началото
djidji
Потребител

Пуснато на: Нед Сеп 02, 2007 11:06 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Благодаря за съветите.

m_a_y_a
Потребител

Пуснато на: Пет Сеп 07, 2007 1:51 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Когато родих, педиатрите в болницата ми казаха, че за кърмачетата е нормално, както да акат по 10 пъти на ден, така и един път на 10 дни. Моето бебче е от първата група, но въпреки това забелязвам, че е от голямо значение с какво се храня и аз. Например когато ядох кайсии, то милото се подриска жестоко и получи колики. Когато ям таратор с много копър (3 връзки на една краставица и на 1 кофичка мляко) се чувства отлично и няма колики. Пробвай ако искаш да си направиш един ден или полуден с варено жито - помага и за кърмата и за акането на бебче. Учудвам се, че са ти изписали лекарство за такава малка душичка, още повече кърмена. Но явно всеки лекар с метода си.

Върнете се в началото
rila
Потребител

Пуснато на: Сря Окт 03, 2007 11:59 pm Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

При запек давам 1- 2 чаени лъжици млечна захар, трудно се намира (хора които пътуват до Германия за коли, намира се във всяка дрогерия ) при разстройство давам от Милупа Reis (готов разтворим продукт за каши, без мляко и други добавки)

Върнете се в началото
ива8717
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 05, 2008 9:49 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Здравейте,ние сме на 2месеца и 22дена и не сме акали сами от втората седмица от раждането му.Бяхме на кърма от ночалото и незнаех ,че може да не ака със дни.Сега акаме със термометър,но ми е жал за малкия.Моля препоръчайте ми някъв друг метот!!! Sad

Върнете се в началото
maria86
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 05, 2008 12:08 pm Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

Hа нас много ни помогна фриэовом.

Върнете се в началото
ива8717
Потребител

Пуснато на: Вто Ное 11, 2008 10:01 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

БЛАГОДАРЯ,много днес си го купих и ще го пробвам Razz Laughing

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Ное 11, 2008 3:37 pm Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

На малкото ми дете помага Дуфалак.

ива8717
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 14, 2008 11:10 am Заглавие: Проблеми с акането? Отговорете с цитат

БЛАГОДАРЯ ти, maria86 от както го ползваме сме много спокойни.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от кърмаческа възраст: 0-1 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google