Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Въображаем приятел или...?!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Юли 05, 2007 3:35 pm Заглавие: Въображаем приятел или...?! Отговорете с цитат

Писмо от пощата:
Цитат:
Здравейте, дъщеря ми е на 3 г. Преди няколко седмици ми направи впечатление, че говори сама на себе си с различен тон. Когато я питам на кого говори тя казва на Микито, а когато я питам "а ти коя си "тя ми казва името си .Когато я накарам да си каже трите имена и на нея и на 'Микито' тя казва,че и Микито се казвала като нея. Когато я питам къде е Микито тя казва че е далеч, не е в нашия град. Нямаше да ви притеснявам, но онзи ден 'МИКИТО' й каза да си удари главата в плочките да я боляло, когато чух това се изплаших, не знам как да постъпя. Не знам дали е нормално, на тази възраст да си говорят така. Моля ви кажете ми какво да правя? Нормално ли е това състояние на детето? ПИШЕТЕ МИ МОЛЯ! za_dasislava

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Юли 08, 2007 6:44 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Мама
Потребител

Пуснато на: Чет Юли 05, 2007 3:48 pm Заглавие: Въображаем приятел или...?! Отговорете с цитат

И аз имам наблюдения върху децата ми и техните измислени приятели. Имаха си имена, живеели там някъде на далече, децата често разговаряха с тях по време на игра. Доколкото зная в това няма нищо ненормално. Но ме озадачава защо вашият герой кара детето да се самонаранява? Защо не се посъветваш с психолог, работещ с деца? Може и да не вярваш в тези неща, но заведи детето в църква, сподели със свещеника и да му се прочете специална молитва.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Чет Юли 05, 2007 5:51 pm Заглавие: Въображаем приятел или...?! Отговорете с цитат

Отворена за съм едно схващане,което не е традиционно, но за мене е обяснение, че децата до 7-8 години преживяват събития от предишно прераждане.В тази възраст децата за открити и нямат още социален опит и не са обременени от различни норми и предразсъдъци, на които сме подвласни в по-следващите възрасти. В този случай, бих посъветвала майката, вместо да изпада в ужас, да научи уроци от детето си. ДА СЛУША ВНИМАТЕЛНО, това което говори и разказва ДЕТЕТО, дори да си го записва като разкази. Да бъде много наблюдателна към всичко,което казва и прави детето. В много случаи ще и се налага да се включва в "играта и разказите" на детето, без капка обвинение или страх. Всичко,което казва детето да го приема много сериозно и отговорно. Така на всички въпроси ще намери отговори. Аз и целия екип на форума сме много съпричастни с преживяванията на майката, разбирам я как се чувства и я подкрепям изцяло. Ако желаете дръжте ме в течение с преживяванията на детето.
с уважение: Захариева

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Юли 06, 2007 6:00 pm Заглавие: Въображаем приятел или...?! Отговорете с цитат

Децата в предучилищна възраст често си изграждат представа за т.нар.въображаем приятел. Те разговарят с него, играят, споделят, до тук нищо притеснително. Относно втората част на въпроса, бих посъветвала, да се направи консултация с детски невролог или психолог. Не са за подценявани и горните съвети! Вижте тази статия: http://www.moetodete.com/content/view/203/66/

za_desislava
Потребител

Пуснато на: Съб Юли 07, 2007 5:41 pm Заглавие: Въображаем приятел или...?! Отговорете с цитат

Много благодаря на всички.Ще пиша как се развиват нещата.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google