Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Биене на глава в твърдо при забрана

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
svetlana k
Потребител

Пуснато на: Вто Юли 03, 2007 12:17 pm Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Моя син е на 2г. но от една година имам проблем с него. Когато не му дам нещо или му се скарам веднага започва да си бие главата в стената или в нещо твърдо. Личната каза, че ще мине, алерголога каза Атопична кожа и от това си бие главата. В детската ясла не са виждали такова нещо. Кажете какво да правя с този проблем.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Чет Юли 05, 2007 2:45 pm Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Това,което споделяте е много интересно, какво означава ще мине?
Моля,да проследите в кои от случаите се случва това и кога? Как го прави? Когато около него има хора или когато е сам и иска внимание? Как е протекла бременноста, раждането? Какви са отношенията ви със съпруга ви? Как го отглеждате? Сама разбирате,че за да получите отговор компетентен има много въпроси,на които да се отговори , а това са само част от тях...Ако искате пишете ми.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
svetlana k
Потребител

Пуснато на: Пет Юли 06, 2007 9:44 am Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Благодаря Ви, че се заинтересувахте от тази тема. Ето и отговорите на вашите въпроси: Бременността ми премина на етапи: Първите 3 мес. бях в доста психическо натоварване в работата и в къщи. След това бременността премина спокойна защото се наложи да лежа до останалото време до раждане. Раждането беше секцио и нямаше никакви проблеми. Отношенията между мене и съпруга ми са идеални нямаме никакви проблеми. Детето расте в сравнително спокойна обстановка, баща ми има навика да говори на по- висок тон и да се кара и вика, но физическа намеса няма. Георги си бие главата от 10-12 месечен в момента е на 2г и 2м. По моите наблюдения той го прави когато нещо не му се даде или му се скараш, но никога за да иска да привлече внимание. В началото, като го водех на детска ясла си биеше главата в ръба на шкафчетата. Сега само когато види едната госпожа. Казаха, че причината била от "Атопичната кожа", но за мене не е това причина. Защото пак си го прави. Не знам какво да го правя, да го бия или обяснявам, че така не може- постоянно е със синьо чело и белези по главата, а това е глава. Кажете какво да правя. Започнахме с баба му да се притесняваме много.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Юли 06, 2007 12:25 pm Заглавие: Здвавейте! Отговорете с цитат

Не е ясно от град сте, но според мен е нужна лична консултация с детски психолог.

svetlana k
Потребител

Пуснато на: Пон Юли 09, 2007 7:22 am Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговора. От София съм. В момента съм му забранила шоколада дори и шоколадовите вафли и в момента е по- спокоен. Сменихме и обстановката, изпращам го на чист въздух, да видиме какъв ще е резултата, но ще направя една консултация с психолог.

Върнете се в началото
Keti
Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Нед Авг 26, 2007 2:43 pm Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Здравей!
бях чела темата ти отдавна, но скоро намерих един линк, в който се опистват всякакво проблемно поведение и начини за справянето с него. Има специална статия за биенето на глава. Не зная как да ти копирам линка, защото тук май не може да се copy - paste-ва, но можеш да го потърсиш в http://parentcenter.babycenter.com/0_head-banging-why-it-happens-and-what-to-do-about-it_63575.pc

Върнете се в началото
rila
Потребител

Пуснато на: Нед Окт 07, 2007 8:41 am Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Синът ми е същия, бие си главата за добро и лошо, откакто е почнал да шава. Нашата лекарка каза, че била нормална реакция и че ще отмине.
Много странно, но пък нищо не може да се направи освен да се изчака.
От друга страна е добър знак, синът ви знае как да отстоява правата си и е съгласен с последствията, т.е. на всяка цена.
Но децата не са мазохисти и ако не получават облагите си по този начин, ще престанат. Това важи и за децата, които плачат, тръшкат, чупят. Всяко дете си има своя стратегия и тя е актуална докато функционира.
Опитайте се да създадете меко гнездо, където на спокойствие може да си разбива главата. Например старите юргани са страхотни за тапециране и лесни за намиране. Питайте познати, поне един ще се чуди как да се отърве от юрганите на баба си.

Аз съм на 37 години и съм била точно такова дете, биела съм си главата до кръв в твърди предмети, други глави, стени, под и т.н. Умствени поражения от това нямам, с изключение че съм дебелоглава Very Happy. Говоря свободно 3 езика, пиша на 4. В училище нямах пълен отличен, само защото съм мързел и никога не учех в къщи. Учех в междучасието и завърших с 5,28, а висшето си го завърших с 5,40 само с едно преписване Embarassed Така че няма страшно, понякога е добре да сме дебелоглави.

Върнете се в началото
vancheto
Потребител

Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 1:26 pm Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Здравеите,ние имаме сащия проблем малката ми принцеса(1г и 6м )доста често си удря главата в твърди предмети,пода,столове..................и не само -удря ни глави4ки.Като си набележи място и по4ва.На какво може да се далжи това?Прави го не само когато е ядосана ,4е не и изпалняваш желанието,а и когато е спокоина.Когато си удари главата по-силно и по4ва да пла4е,сяка6 друг и е виновен.Проблемат е 4е не говори и не мога да и обясня 4е е ло6о да се прави така .Даите идеи как да се справя с това.Чета ,4е и други са така,но това не ми се струва нормално и ми се иска по някакав на4ин да я оду4а от този вреден навик.Онзи ден такава глави4ка ми удари 4е половин 4ас ме боля главата,а и в гарба те удря с глава.

Върнете се в началото
svetlana k
Потребител

Пуснато на: Пет Яну 04, 2008 3:10 pm Заглавие: Биене на глава в твърдо при забрана Отговорете с цитат

Ние пораснахме вече сме на 2г и 8м и не си биеме главата вече в твърдо не мога да кажа как спря от 2-3 мес вече не го прави. Мина от самосебиси сега викаме и се налагаме и викаме на всичко което не му изнася да "Марш" и "Чакай бе" като му направя забележка започва или да ми хитрее като ми прави разни физиономии и плаче и вика някои да го вземе. В детската ясла пък хапеме всяко дете, което сее осмелило да му вземе играчката с която играе. Но биенето на главата спря не го е правил. Може би защото спрях да му се карам и обръщам внимание на това негово действие, а и за жалост аз го виждам на ден само за 3 часа.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google