Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Проходилка?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от кърмаческа възраст: 0-1 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Яну 04, 2007 2:40 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Цитат:
Петя
Потребител:
От кога детето трябва да се поставя на проходилка, има много мнения за и против, вие как мислите?

Да, определено има много противоречиви мнения за проходилките. Моето лично мнение е, че след 8- мес. възраст е добре детето да се поставя на проходилка, разбира се под наблюдението на възрастен и за кратко време, да не се прекалява. Проходилката допринася за стимулиране на прохождането, изправяне на тялото, опознаване на околния свят.

Последната промяна е направена от Мариана на Пет Мар 09, 2007 5:30 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dajna79
Потребител

Пуснато на: Нед Фев 11, 2007 7:55 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Здравейте.Много лекари са на мнение, че детето се слага в проходилка между 8-10м., но когато имаш едно изключително подвижно и активно дете/и нямя кой да ти помогне за секунда / понякога се налага да избържаш.Аз лично сложих детето ми на 6м. ,но всеки сам решава как да постъпи.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eli
Потребител

Пуснато на: Пон Фев 12, 2007 8:31 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Здравейте! Напоследък се забелязва тенденция, че момичетата избързват с изправянето и прохождането и това налага по-ранното им слагане в проходилка. Аз сложих дъщеря ми на 7 месеца като едвам изчаках да стигне тази възраст - рано започна да се изправя и да обикаля в креватчето си. Интересното е, че на самите проходилки пише: "от 7 до 18 месеца".

Върнете се в началото
mss_ursula
Потребител

Местожителство: Finland

Пуснато на: Вто Фев 13, 2007 9:09 am Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Az li4no sam protiv prohodilkite,za6toto ne davat samostoqtelnost na deteto,koeto po-trudno svikva da se dviji bez 4yjda pomo6t.Za moeto mani4e nqma da kypuvam prohodilka,a 6te go ostavq da se dviji pridarjaiki se za stenite i divana.
Estestveno vseki roditel znae koe e nai-dobroto za deteto si

Върнете се в началото
golqma_mama
Потребител

Местожителство: Плевен

Пуснато на: Съб Май 26, 2007 7:37 am Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Аз също бях твърдо против проходилките,исках детето ми само да се научи да ходи,когато му дойде времето и успее да се справи само. Но се оказа,че детето са две деца наведнъжSmile И сега просто трябваше да прибегна до помоща на проходилката,защото имам само две ръце,а те и двамата искат да ги държа изправени,плачат за мен,искат постоянно внимание и физическите ми възможности не ми позволяват да угодя и на двамата едновременно. За това сега единия бръмчи с проходилката,с другия се занимаваме ,а след като им омръзне следва смяна. Та затова е добре човек да не се зарича и да си мисли,че всичко ще става така както му се е искало.

Върнете се в началото
mss_ursula
Потребител

Местожителство: Finland

Пуснато на: Нед Май 27, 2007 2:35 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Е и аз ако съм при това положение сигурно щях да съм за проходилката, то просто щеше да е неизбежно.

Върнете се в началото
mim
Потребител

Местожителство: гр. Бургас

Пуснато на: Вто Юли 10, 2007 6:58 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

За пръв път в проходилката влязохме на 7 месеца. Никога не съм била против проходилките, въпреки това че ме обеждаваха, че така детето ми щяло да проходи по-късно. Сега сме почти на 11 месеца и вече се пуска сам да ходи, така че всичко е строго индивидуално за всяко дете, с проходилка или без детето ще проходи когато му дойде времето. А и друг е въпроса че проходилката е едно улеснение на майката.

Върнете се в началото
Боби
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:32 am Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Аз сложих моето момиченце на 7 месеца на проходилката, след преглед при ортопеда. Проходи късно на 1година и 1 месец, незнем дали късното прохождане е причинено от проходилката.

Върнете се в началото
lidka_kaimakanska1974
Потребител

Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 7:27 am Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Моето бебче го сложих в проходилка в 7 месец обаче той неще много да стои в нея.Сега даже се чудя дали да не му купя от коланите дето са за водене.Ох , незнам какво да правя.Една съседка пък ми каза , че тез колани не били удобни за децата, а пък аз съм с дископатия и като го водя повече започва да ме боли.Ако някой е ползвал от тез колани нека да каже как е.

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 1:19 pm Заглавие: Колани Отговорете с цитат

Аз съм против!

П-Райчева
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Вто Фев 19, 2008 9:20 am Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

По съвет на ортопед оставих голямото ми дете да пълзи и не ползвах проходилка. Тя се роди с дисплазия на тазобедрените стави и целта беше да проходи възможно по-късно, а и да тренира всички мускули на тялото, което се получава при пълзенето. И така моята кака без грам помощ от мама и от който и да е било сама се справи с прохождането. Като торпедо обикаляше стаите на четири крака. Да не си кривя душата - да съм я подкрепяла около седмица, когато беше съвсем готова да тръгне. Проходи на 1г. и 2 мес. На 1г. и 9 мес. мамите и бабите на площадката й се смееха, че тича след топката като футболист и няма грешни попадения Very Happy Имам намерение и с бебешочето така да процедирам. Laughing Това е моя опит Very Happy

Върнете се в началото
Blondi
Потребител

Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 10:03 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Аз го сложих на 6м. Е естествено за проба но 2 седмици по късно вече си стоеше в нея.Не мога постоянно да го държа като затворник зад решетките на креватчето и да се разхожда от едната табла до другата.
Вече прави стъпки по 2-3 сам без да се държи някъде. Ето че моят син е пример за бързо прохождане и проходилката не е спряла развитието или създала чувство на зависимост у него.
Сега го уча на Уокъра и го държа на каиши.Гърбът ще ми трябва и след като проходи детето.
Не съм против проходилката и не съм против тези които я отричат. Very Happy

Върнете се в началото
Toni_Jeleva
Потребител

Местожителство: Пловдив

Пуснато на: Нед Май 04, 2008 4:45 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

Анжи я сложих на 6 месеца, сега си обикаля в къщи и много се радва

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ЕЛИЦА
Потребител

Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 10:09 pm Заглавие: Проходилка? Отговорете с цитат

За пръв път го сложих на проходилката /паяка/на 6 мес., но съвсем скоро ще го прибираме защото моето момче ще си купува крачета.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от кърмаческа възраст: 0-1 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google