Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Събуждане със силен плач

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Елена
Потребител

Пуснато на: Сря Май 02, 2007 12:38 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Детето ми е на 1 г и 8 месеца от 2 седмици 3 пъти ми се случи да се събужда с адски рев. Като казвам адски то е чак истерия не дава на никой да го пипа да го успокои след около 15 минути все едно нищо не е било. Единия път го водих на лекар толкова се изплаших че го изведох по пижама и босо завито с одеало в момента в който влезнахме в колата спря да пищи... Лекарката не установи нищо. Понеже от днес тръгнахме на ясла направихме всички изследвания и всичко е наред. Идва ли Ви на ум какъв може да е проблема. Единствено ненормално при сина ми ми се струва, че като спи се напъва за да уринира. Направихме консултация с уролог, но и той твърди, че всичко е нормално...ако с това Ви ориентирам... Благодаря Ви предварително!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мама
Потребител

Пуснато на: Сря Май 02, 2007 12:48 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

А защо да не се доверим и на нашите баби, според които често децата се будят нощем с писък поради урочасване или страх. Светена вода също помага.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Май 02, 2007 1:58 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Разбирам, че здравословно всичко е наред. Възможно е да му никнат зъбки, да сънува нещо "страшно" което го е изплашило или впечатлило през деня. Наблюдавайте детето и пишете пак.
Ето нещо по темата: http://www.moetodete.com/content/view/58/66/1/2/

vancheto
Потребител

Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 6:50 am Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Здравейте!Дъщеря ми е на 1г. и 8 м.Вече втора вечер реве на сън.Направо изпада в истерия,не дава да я гушнеш,не се събужда като и говориш(успокояваш)нито си отваря очите като и намокриш личицето с вода.Много съм притеснена.На какво може да се дължи това?С какъв специалист да се консултираме?Може ли да е генетично предадено? Question Предварително ви благодаря за отговорите.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пон Фев 25, 2008 7:26 am Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Сънят при бебетат си има своите особености и се различава от съня при възрастните.Бебето се буди по-лесно от възрастен човек.При преминаването от една в друга фаза на сън детето понякога се буди и започва да плаче.
Една от причините за чести събуждания посред нощ може да е прекалената умора,от превъзбуждане през деня.Важно е и как и колко спи детето през деня.За тази възраст сънят през деня е приблизително 2 часа на ден.
Друг фактор са детските кошмари-разговор за детските страхове,притеснения,кошмари и фантазии ще повлияе добре в тези случаи.
Бихте могли да се консултирате с вашия педиатър,който ще ви насочи за по-нататъшна консултация.Успех!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vancheto
Потребител

Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 8:01 am Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Здравейте!Благодаря за бързия отговор.Дъщеря ми още не говори и затова няма как да разбера дали е плакала,защото се е изплашила от нещо.Когато за първи път рева така(преди няколко месеца)през нощта, същия ден бяхме в един зоомагазин и там имаше говорящ папагал.Малката се изплаши от него.Затова предполагам че причината за рева през тези 2 нощи е същата.Тази нощ спа спокойно.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Вто Фев 26, 2008 12:03 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Здравейте-това,че детето не говори не означава,че не трябва да му се говори-спокойно можете да говорите с детето за страховете му то разбира тона,интонацията и някои думи.Разговорът с детето започва още от вътреутробното развитие.Радвам се,че спи спокойно Smile

Върнете се в началото
lisa
Потребител

Пуснато на: Сря Мар 26, 2008 2:41 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Здравейте !Моят син е на 1 год и 7 мес и от 10-ина дни не иска да заспи вечер в леглото си .В началото го отдадох на това че му никне зъбче но то изби и ...той продължава.Приспива ме се на спалнята и го изчакваме да заспи дълбоко та да го преместим.Проблемът е в това че той започна на ясла и........незнам как да постъпя .Ако някой ме посъветва Exclamation Idea нещо ще му бъда адски благодарна!!!!!
Предварително ви благодаря

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Сря Мар 26, 2008 4:45 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Здравейте Лиса,заспиването се асоциира с раздялата-тук виждам връзката между отказ да заспи и започването на ясла,което е раздяла с вас.Много трудно е да се даде готов съвет,защото такъв няма.Всеки случай е уникален и всяко дете също.Моето усещане,е че детето се страхува от раздялата/тя е както при заспиване,так и при тръгване на ясла/.Опитайте да се свържете с преживяванията на детето,да го "усетите"-това е способност,която майката носи.Не мога категорично да ви кажа дали детето да спи при вас или не.Това е избор,който вие ще направите спрямо потребностите на детето и вашите също.Как вие преживявате раздялата с детето си-това е период често изпълнен смного страхове от страна на майката,много фантазии,много вина.Ако и при вас е така,то знайте,че детето усеща вашата несигурност и отразява вашите собствени преживявания.

Върнете се в началото
снежа79
Потребител

Местожителство: Кърджали

Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 1:53 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

lisa написа:
Здравейте !Моят син е на 1 год и 7 мес и от 10-ина дни не иска да заспи вечер в леглото си .В началото го отдадох на това че му никне зъбче но то изби и ...той продължава.Приспива ме се на спалнята и го изчакваме да заспи дълбоко та да го преместим.Проблемът е в това че той започна на ясла и........незнам как да постъпя .Ако някой ме посъветва Exclamation Idea нещо ще му бъда адски благодарна!!!!!
Предварително ви благодаря

Моя син е същият, явно децата имат такъв период на тази възраст, аз така си го обеснявам Confused Confused Confused Confused
Синът ми е на 1г и 7м. събужда се по 4-5 пъти на вечер някой път със силен рев и когато му дам бибата или да пийне водичка той започва да се нерви и да хвърля каквото му дам. Такъв е от както се е родил, но не и чак толкова нервен.
Случвала се е да бъде урчасан, въпреки ,че някои си мислят, че това са бабени приказки. Аз вярвам в урките, и често ходим да му баят и в интерес на истината действа. Спи като заклан, но само 2 вечери и после пак старата песен на нов глас.

Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 2:57 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Причините за детското безсъние може да са различни: Тип темперамент и бързо наспиване т.е. всеки организъм се нуждае от индивидуално количество сън. Никнене на зъбки. Болка. Претопляне или непроветрено помещение. Страх от нещо. Неподходяща храна за вечеря. Дори и урочасване, в което аз вярвам. Потърсете причината!

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Сеп 06, 2008 7:19 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 6:05 pm Заглавие: Събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Искам да споделя, че и ние имахме такива моменти с детето ни, когато беше на 3-4г.
Случи се 2-3 пъти. След сън , започва да плаче, неистово. Нищо не я успокояваше. В крайна сметка след като се изпишкаше млъкваше и сякаш нищо не е било. Това в продължение на 10-15мин и суетене и притеснение.
Моето разсъждение - в сънено състояние, детето е криво и се дразни и не може да се осъзнае и да се оренитира, какво, къде! Пък знае ли човек, какво е сънувало!?

Върнете се в началото
svetla851
Потребител

Пуснато на: Съб Мар 20, 2010 11:57 am Заглавие: събуждане със силен плач Отговорете с цитат

Здравейте,аз имам дъщеря на 1год. и 8 месеца преживяла сърдечна операция и доста изследвания.Детето е със синдром на Търнър,но според мен се развива нормално.Казва отделни думички около 30 и не се различава от другите деца в умственото си развитие.Единствената разлика е,че е по-ниска и с късо вратле.Когато беше на 1год. и 3мес. я водих на психолог,който заключи,че всичко е наред.Но нощем се буди по 3-4 пъти със силен плач и вика "мама-мама" и не мога да я успокоя.Има голям страх от болници,още като влезнем в такава сграда и започва да реве и пищи.Дори когато я мерят и теглят пищи сякаш я колят.Искам да ви попитам възможно ли е да има все още спомени от операцията,която беше преди година.А преди около 8 месеца обиколихме 5 болници в София,докато й сложат абокат за едно от изследванията.Страшно много я надупчиха и от тогава страхът й се засили още повече.Чесно казано не знам дали изобщо ще свикне с яслите,защото се страхува и от чужди хора и за това се въздържам да я пускам на ясла.Не знам как да постъпя.Вие какво ще ме посъветвате?Благодаря ви предварително!

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Мар 20, 2010 8:05 pm Заглавие: Здравей, Светла! Отговорете с цитат

Повече за Синдром на Търнър : http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=2219
Според мен детето изпитва страх от болници, поради наложилото се и то не еднократно пребиваване в здравни заведения. Децата колкото и да са малки, имат ясна преценка за нещата. Вероятно този страх трудно ще отшуми във времето, затова с повече търпение трябва да го преодолеете.
Относно детски ясли, аз съм твърдо против подобен тип детски заведения, а вашето детенце има нужда от особени грижи. Бих препоръчала да тръгне направо на детска градина, така постепенно ще се научи да общува с чужди хора и с други деца, всичко с времето си. Детето е натрупало достатъчно стрес, за да му се причини още.
Що се отнася до нощния плач, добре е да споделите със своя педиатър. Има безобидни сиропчета на билкова/ хомеопатична основа, които успокояват децата и съня им. Консултация с детски психолог също ще е от полза.
Успех и пишете пак!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google