Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Тръгване на ясла?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 26, 2007 11:40 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Днес заведох сина си на ясла за пръв път, стоя половин
час и ми се обадиха, че не спира да плаче и е хубаво да отида да си го взема Very Happy
Утре пак ще го водя....
Притеснявам се дали ще се интегрира, защото е свикнал да е само с мен.
Ще се радвам други майки да споделят опита си в това отношение.
ПС: Синът ми е на 2 г.

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 26, 2007 11:48 am Заглавие: Здравей, valentina.1979. Отговорете с цитат

Моите деца не са ходили на детски ясли, на ДГ не свикнаха и ги отписах. Аз лично съм против детски ясли, ако имате алтернатива направете това, което е най-добро за детето. Ако не свикне до няколко дни, може би трябва да изчакате. Успех!

Geri
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 26, 2007 4:23 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Може би първия ден трябва да влезеш с детето и да го оставиш 1ч. да поиграе с децата във твое присъствие.И след това да е само.Но ако не свикне ,наистина е по-добре да търсиш алтернатива.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Вто Мар 27, 2007 1:25 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Гери, вътре не пускат външни лица Exclamation Very Happy
Днес пак ходихме, оставих го 2 ч. по препоръка на лелките, много е плакал, поиграл все пак малко....., притеснявам се дали не се стресира прекалено и няма ли да му се отрази психически всичко това? Crying or Very sad Колко дена се "пробва"? Rolling Eyes

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Мар 27, 2007 1:49 pm Заглавие: Здравей. Отговорете с цитат

Всичко е индивидуално, до седмица-две ще си направиш извода. Моето дете два месеца не свикна, много се депресира и го отписах. Отстоявай правата си, всяка майка има право да знае къде и как детето й ще изкара деня. Пиши пак.

Последната промяна е направена от Мариана на Вто Мар 27, 2007 3:15 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Geri
Потребител

Пуснато на: Вто Мар 27, 2007 3:11 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

И при нас не пускаха,но аз настоях.Мнооооого.Погледнах ги страшно и поисках да видя къде ще прекарва деня си моето дете.Моето дете много плака въпреки това.Аз също,може би повече.Когато започна да го води баща му/след 5-я ден/,ревовете изведнъж спряха.
Пиши как се справяш.Имам още едно малко момченце.Август ще го давам на ясла и от сега го мисля.

Върнете се в началото
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Сря Мар 28, 2007 1:35 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Той днес устиска Cool 3 часа, беше спокоен, когато го вземах, дори се беше заиграл с друго дете. При оставянето плака. Утре татко му ще го заведе да видим как ще мине. Как да разбера, дали детето се е депресирало или стресирало? Rolling Eyes

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Мар 28, 2007 1:53 pm Заглавие: Привет! Отговорете с цитат

Всяко дете е индивидуално, както казах едни свикват веднага, на други им трябва повече време, а трети въобще не свикват. Зависи от много неща. Бързо свикват предимно деца на които им е по-забавно в детските ясли, отколкото у дома и обратно. Аз принципно съм против детските ясли и смятам, че най-доброто за детето е до 2-3г. да бъде в домашна обстановка и максимално до своята майка, като разбира се не бива да бъде лишавано от контакти с други хора или деца. Всяко промяна, нова обстановка и среда от чужди хора малко или много е стрес за детето. През порвите години детето има нужда преди всичко от общуване с майката, потребността от общуване с връстници се появява по-късно, така че няма опасност да се забави социализацията на детето, това цял живот ще го прави. Посещението на детски ясли изисква ранно ставане, ограничаване на индивидуалното внимание на детето, определено и по-често боледуване. Но с това не ангажирам никого. По отношение на моето дете, когато го записах на ДГ, то по цял ден плачеше, а когато тя плаче получава един специфичен обрив около очичките и веждичките. Не се заиграваше с децата, цял ден е стояла до прозореца и ме е чакала да я взема. Когато се приберем се започваше едно дълго увещаване да не я водя на другия ден в градината, беше неспокойна, изражението на лицето й стана тъжно и различно, сънят й беше неспокоен, а когато се събудеше сутрин веднага започваше да плаче и по целия път плачеше, а аз разбира се двойно повече. Иначе детето се развиваше перфектно, беше много артистична и общителна, имаше голям репертоар от знания изразяващи се в песнички и стихотворения, но там се промени и сви в себе си. После я отписах и всичко си дойде на мястото. Така двете ми деца си ги гледах до 3г.,после ги пое баба им-моята майка, имаха много добра подготовка за училище и възпитание, така че нищо не им е липсвало по отношение на игри, играчки, знания и контакти. Направо ги записах в подготвителна група и в първи клас. Така беше при нас. Искрено се надявам момченцето ти да свикне и да не се притесняваш. Значи между вас има много силна емоционална връзка, затова детето предпочита твоята компания. Пиши пак!

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Мар 31, 2007 9:17 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Geri
Потребител

Пуснато на: Чет Мар 29, 2007 6:09 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Пиши как сте се справили.Аз записах малкия на ясли август.И ще минем по вашия път.

Върнете се в началото
tedi_ip
Потребител

Пуснато на: Пет Мар 30, 2007 10:46 am Заглавие: ОТНОСНО ЯСЛИТЕ... Отговорете с цитат

АЗ СЪМ ЗА ЯСЛИТЕ,НО НАШИЯ ТАТКО Е ТВЪРДО ПРОТИВ.ВИКИ Е НА ГОДИНА И ДВА МЕСЕЦА И Е МНОГО КОНТАКТНА.СЪПРУГЪТ МИ СЕ ПРИТЕСНЯВА ОТ КОНТАКТИТЕ С МНОГО ДЕЦА И БОЛЕСТИТЕ,КОИТО СИ ЛЕПКАТ ЕДНО НА ДРУГО.ОЩЕ НЕ МОГА ДА ГО УБЕДЯ,ЧЕ ЯСЛАТА Е ДОБРА ЗА ДЕТЕТО И ЧЕ НЕ ВСИЧКИ БОЛЕДУВАТ.

valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Пет Мар 30, 2007 11:56 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

По принцип в частните ясли децата са в пъти по-малко на брой, отколкото в държавните, което обуславя и по-ниска заболеваемост.
Гери, ами как да мине, мина една седмица Very Happy , трудно му е сутрин да става, започва да плаче още като тръгва, плаче и там като отиде, не знам точно колко Crying or Very sad Според думите на лелките, не плаче много, но може би те казват така, за да ме успокоят? От друга страна, няма ги тези симптоми, които описва Мариана, т.е. няма промяна в поведението на детето след ясла - спокоен е, хранене и спане - постарому.... Дори последните два дни като го вземах, беше спокоен....

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Мар 30, 2007 12:07 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Определено детето е по-чувствително и е привързано към теб и своя дом, изчакай месец, надявам се да свикне, а ако му е трудно, може би ще се наложи да помислиш за алтернативен вариант. Ако такъв няма, в последствие така или иначе ще "свикне", когато дадено дете страда при промяна на обстановка или раздяла, то преминава през етапите-протест, отчаяние и примирение, което е свързано със страдание. Но тук ще отбележа, че това се отнася за случаи на промяна или раздяла в по-мащабен вариант, а в случая все пак вечер детето ви е отново у дома и при своите родители, съответно с времето това ще му даде увереност че след часовете в яслите ще си бъде отново при вас. Казвате,че иначе е добре и когато е с вас е спокоен, може би му трябва още време. Действително има деца, които много трудно свикват. Все пак се надявам детето да се справи и да се успокоиш. А най-добре е ти самата да наблюдаваш детето си, в яслата винаги ще кажат, че детето след малко спира да плаче.

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Мар 31, 2007 8:38 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Съб Мар 31, 2007 4:45 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

А нали децата не помнят какво са преживели до 3-годишната си възраст. Това означава ли, че няма да му остане травма?

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Принципно всяка травма дори в кърмаческа възраст остава някаква следа в подсъзнанието, но не мисля че по- трудното свикване при посещение в детски ясли представлява подобна травма. Може би на детето му е нужно още време. Искрено желая бързо да се адаптира и всички да се чувствате спокойни! Ще се радвам, ако детето и ти самата свикнете с новото начинание и наистина се успокоите! Пиши пак!

tonnni
Потребител

Местожителство: Русе

Пуснато на: Сря Апр 04, 2007 1:17 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Иние ходим на ясла ,а сме доооста по малки от вас.Днес му беше трети ден,стои тав от 8ч. сутринта и в 12:15 след,като се наобядват ходя да си го взема.Първия ден така ми казаха,че ако много плачел и бил неспокоен ще ми се обадят да си го взема и аз през цялото време бях на тръни,нооо не ми звъннаха.Итака вече три дни стои там до обяд уж без проблем.Даже днес възпитателката на групата го похвали каза,че е много контактен и послушен много разбирал и добре си играел с децата.Това малко ме пооспокои защото той е най -малкия в групата.Сутрин тръгваме със желание за сега и като го оставям не плаче.Аз бързо си тръгвам да не може да се усети какво става.За яслите съм след,като нямам родители,които да ми помагат или да го гледат пък и детенцето ми е общително и мисля,че ще свикне бързо,дано и да не се разболява повече от това какво да кажа.Пожелавам ви и вие бързо да свикнете мисля,че сред деца е доста по добре отколкото с детегледачка-това си е мое мнение по въпроса.

Потребител

Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 6:20 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

А ако се налага да сменим яслата? Пак ли ще изживее същия стрес или вече ще приеме по-спокойно нещата? Ох, малко задавам въпроси тип "Какво ще каже кристалното кълбо" Very Happy , обаче все за това мисля......

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 9:51 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

А имате ли основание да смените яслата? Не мисля, че е необходимо, това ще означава нов адаптационен период. Детето не плаче заради самата ясла, а заради това че предпочита компанията на мама. Как вървят нещата за сега, вече свиква ли или още плаче?

Последната промяна е направена от Мариана на Пет Апр 06, 2007 3:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 2:45 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Свиква, да, вече не плаче при оставянето. Това означава ли, че е преодолял откъсването от мен?

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 06, 2007 3:50 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Щом детето вече не плаче, заиграва се, спокойно е и вече се чувства добре, значи свиква и скоро ще се адаптира към новия режим и обстановка.

izabela
Потребител

Пуснато на: Пон Апр 09, 2007 8:26 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Моят син рева повече от месец,ходеше само до обяд. След това свикна и няма вече проблеми. Дадох го на 1.3 , сега вече е на 1.9 , отива със песен на ясла. Някои деца се адаптират по-трудно, така че имай търпение.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jivka
Потребител

Местожителство: Пловдив

Пуснато на: Сря Апр 11, 2007 10:16 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

И при нас началото беше трудно. Дъщеря ми тръгна на 1 година 10 месеца на ясла. В началото плачеше. Понеже яслата почиваше август месец, се наложи да се гледаме двете. И аз бях много претеснена че септември ще се повтори цялата процедура по адаптацията. За мое учудване още първия ден като вървяхме за яслата тя ми заяви че е вече голяма кака и няма да плаче. И от тогава не сме имали проблеми Razz

Човек може да живее без храна 1 месец, без вода 1 седмица, без въздух 1 минута, а без акъл цял живот!
Върнете се в началото
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Нед Май 27, 2007 8:22 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Мами,като ви слушам не знам какво ще правя!Илия тръгва на ясла на 01.06.Ако се разплаче сили няма да имам да го оставя.Или да чакам някоя лелка да ми се обади???Ужас!Мился,че на мен ще ми е по-трудно да се адаптирам,отколкото на него.

Върнете се в началото
maya.05
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Юли 04, 2007 6:19 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Tsvetelina_roshkova написа:
Мами,като ви слушам не знам какво ще правя!Илия тръгва на ясла на 01.06.Ако се разплаче сили няма да имам да го оставя.Или да чакам някоя лелка да ми се обади???Ужас!Мился,че на мен ще ми е по-трудно да се адаптирам,отколкото на него.

А как ще изискваш от детето си да върши в живота си сериозни неща, когато ти самата не можеш да му бъдеш за пример и подражание?! Горе главата, винаги има първи път за всичка! Убедена съм, че детето ще хареса компанията на себеподобни връстници.

Върнете се в началото
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Сря Юли 04, 2007 6:52 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Цитат:

Цитат:
А как ще изискваш от детето си да върши в живота си сериозни неща, когато ти самата не можеш да му бъдеш за пример и подражание?! Горе главата, винаги има първи път за всичка! Убедена съм, че детето ще хареса компанията на себеподобни връстници.

Тръгването на ясла е изключително сериозно нещо и затова подхождам по този начин.Не мисля,че е правилно да оставя детето си да реве,само и само да ходи на ясла.А сериозността и безчувствеността са 2 различни неща.
Само да подчератя,че детето ходи на ясла вече 1 месец без никакви проблеми и с голямо удоволствие.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Юли 04, 2007 6:55 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Радвам се, че детето на Цвети е приело лесно новата обстановка в яслите, пожелавам му да си намери добри приятелчета и да се чувства спокойно. Всяко дете е различно и трябва да се подхожда индивидуално.
Валентина, а как е твоето детенце, вече по-спокойни ли сте?

Последната промяна е направена от Мариана на Сря Авг 01, 2007 6:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
val79
Потребител

Местожителство: Gabrovo

Пуснато на: Сря Авг 01, 2007 4:43 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Здравейте, ние след 1м. тръгваме на ясла и с интерес ще следя темата.

Върнете се в началото
Keti
Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Чет Авг 16, 2007 9:00 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Аз също с интерес прочетох всичко, което сте писали... ние тръгваме от септември и и мен ме тресат страшни мисли. Беба е на 1г и 3мес. по принцип е много социална и адаптивна, но и връзката й с мен е доста здрава. На мен ми се наложи да започна работа, защото финансово не издържахме, а бабата ни живее далеч и няма как да я гледа. Ще пиша как протича адаптирането при нас и... стискайте палци! А ако някой има предложения и идеи как да смекчим максимално периода на адаптация ще се радвам да почерпя опит от вас... иначе аз съм на смени и няма как да я давам първо за половин ден, после за повече... успокоявам се, че така детенце или ще бъде водено последно или ще бъде прибирано първо...

Върнете се в началото
kremena.h
Потребител

Местожителство: SHUMEN

Пуснато на: Чет Окт 25, 2007 11:36 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

С ходенето нямаме никакъв проблем. При нас проблемът е здравословен. Два дни ходи ли на ясла,на третия е болен.А ходи с такова желание.Какво да правя?

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Окт 25, 2007 12:20 pm Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Кremena.h, бих препоръчала повече витамини и подсилване на имунната система, а когато има епидемии детето да не посещава ясли.

Марияна Николова
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 14, 2007 10:06 am Заглавие: Тръгване на ясла? Отговорете с цитат

Здравейте, моето съкровище също тръгна на ясла 08.11.07г., първите три дни не плака но след почивните в понеделник започна да плаче преди да я оставя.Стоях на вратата да чуя , уж се успокояваше бързо, но не знам след това какво става, сестрата, ми казва че е била спокойна, и не плачела,уж но не знам дали е така.На обяд и двата дена като отидох да я вземам, като ме видя от радост, или от страх да не я оставя, започва да плаче.А днес се събуди с хрема и сме си в къщи. Много е трудно не знам дали ще свикне, а на мен ми е по-трудно като я гледам да плаче.
Искам да ви попитам, знаете ли някакви средства/витамини/, за укрепване на имунитета, нещо ефикасно. Дъщеря ми е на 1г.8м.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google