Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Детето ми плаче без причина

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mimsi
Потребител

Местожителство: Пловдив

Пуснато на: Пон Фев 20, 2012 8:37 am Заглавие: Детето ми плаче без причина Отговорете с цитат

Здравейте,става въпрос за по-малката ми сестра,тя е на 6 години и половина и понякога плаче за дребни неща. Не си мислете,че не знам,че децата плачат за дребни неща,когато искат да ги получат,но тук става въпрос за друг плач. Когато плаче за да получи нещо,тя започва направо да крещи, почти без сълзи, тъй като е доста своенравно дете,а от известно време започва да си плаче тихичко сама,даже гледа някой да не разбере,че плаче,със много сълзи.Например когато ме няма,излезнала съм за час два и изведнъж започва много да плаче,че и липсвам и иска да се прибирам веднага(тя е изключително привързана към мен). Сутринта когато се събудих,я видях отново да плаче сам самичка,без да каже на никой,че за нещо и е мъчно,дори не искаше да ми каже,че е плакала.Оказа се,че плаче защото си е внушила,че мама отново е в болница,казах ѝ че мама просто излезна да си свърши работата и се успокои и сега си е същата- жизнерадостна и постоянно усмихната. Незнам дали не става въпрос за някаква детска депресия или нещо такова или някакъв страх загуба на близки,защото мама много боледува и още от много малка вижда мама,че влиза в болница през известно време.Преди не беше проблем за нея,но сега....

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Фев 21, 2012 7:09 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Щом мама често боледува и влиза в болница, вероятно детето изпитва някаквъ мъка и страх. Добре е да предразположиш сестричката си, да ти разкаже защо плаче, какво я тревожи...със сигурност има причина за страданието й. Ако не се справиш сама, консултация с детски пкихолог би помогнала- Успех!

Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Чет Мар 22, 2012 10:36 am Заглавие: Детето ми плаче без причина Отговорете с цитат

Здравейте, много се радвам на загрижената сестра относно психическото състояние на малкото момиченце. Детето изисква изслушване, повече внимание и грижа. При малките деца страхът от изоставяне е основен и не е за пренебрегване. Добре е сестрата да продължи да споделя тук на страниците на сайта, за да получава напътствия за справяне от специалистите и насочване ако е необходимо за допълнителни консултации.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google