Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Помощ-не ходи на училище!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Ученици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
meriem70
Потребител

Пуснато на: Вто Фев 15, 2011 9:56 am Заглавие: Помощ-не ходи на училище!!! Отговорете с цитат

Сина ми е на 13год.,и вече от година и половина има сериозен проблем-не иска да ходи на училище.Ако един или два дена отиде после 10 дена не ходи.Преди 2 години го преместих в друго училище по негово желание-оттам се започна проблема,след това пак в друго училище,понеже от новото му казаха че не го искат повече заради отсъствия,и така пак в ново училище-и продължава да не ходи.Мисля си че дори пак да го преместя в друго все така ще си продължава!Оправданието му е че понеже и не учи,нищо не знаел и щели да му пишат двойки.Заведох го в център за закрила на детето по местоживеене,оказа се че там нямат психолог,говориха му 1 час и с това задълженията и помощта им май се изчерпаха.Чуствам че нещата ще стават още по сериозни и не знам как да му помогна.Пробвала съм различни начини за въздействие-не помагат.Моля помогнете със съвет поне.Благодаря предварително!!!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Фев 15, 2011 10:00 am Заглавие: Здравей, Мерием! Отговорете с цитат

Първо трябва с разговори, а не с наказания да разбереш защо детето не иска да ходи на училище, как оползотворява времето през което предпочита да не бъде в училище, имаш ли наблюдения дали задържа вниманието си върху определени занимания или към всичко е повърхностен и бързо губи интерес? Добре е да се консултирате с детски психолог и да се работи с детето. Надявам се инашите психологи да помогнат със съвети.

meriem70
Потребител

Пуснато на: Вто Фев 15, 2011 10:43 am Заглавие: Помощ-не ходи на училище!!! Отговорете с цитат

Преди наказанията бяха разговорите-нищо конкретно!Аз по принцип съм противник на наказанията,още повече на по грубите методи на възпитание!Вярвайте ми,опитала съм всичко,за което съм се сетила или чула!Не знам вече на какво да се надявам-може би на чудо.Но дотогава как ще се живее-нямам идея!Дайте някакво предложение,моля!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Cappy
Потребител

Пуснато на: Чет Сеп 29, 2011 3:45 pm Заглавие: Помощ-не ходи на училище!!! Отговорете с цитат

Ами.. пробвайте със бой, щом със добро не става! Very Happy

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Ученици Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google