Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Моето дете не играе

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitkovinica
Потребител

Пуснато на: Чет Окт 28, 2010 5:57 pm Заглавие: Моето дете не играе Отговорете с цитат

Искам да попитам какво да правя. Детето ми е на 5 г, момиче, не играе с играчките си, а чака някой възрастен да дойде у дома и да играе(баба и ,баща и ).Ако дойде дете на гости както каня за да играе с деца оставя детето да си избере нещи и да играе и после идва при мамите и татковците в другата стая и слуша какво си говорим, независимо кои са децата близки, далечни, от градината, компииски. Имам проблем помогнете.
Теменуга от Варна

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Окт 29, 2010 5:50 am Заглавие: Здравей, Теменуга! Отговорете с цитат

Не мисля, че поставеният от вас въпрос е проблем. Вероятно интелектуално детето е надрасло годините си и намира за по- интересни събеседници възрастните, отколкото детските игри. Бих искала да попитам, наличните игри и играчки съобразени ли са с възрастта и интересите на детето и когато го заведете в магазин за играчки отново ли не проявява интерес? Мисля, че е въпрос на темперамент и интелект над този за възрастта.

mitkovinica
Потребител

Пуснато на: Съб Окт 30, 2010 11:06 am Заглавие: Re: Моето дете не играе Отговорете с цитат

mitkovinica написа:
Искам да попитам какво да правя. Детето ми е на 5 г, момиче, не играе с играчките си, а чака някой възрастен да дойде у дома и да играе(баба и ,баща и ).Ако дойде дете на гости както каня за да играе с деца оставя детето да си избере нещи и да играе и после идва при мамите и татковците в другата стая и слуша какво си говорим, независимо кои са децата близки, далечни, от градината, компииски. Имам проблем помогнете.
Теменуга от Варна

В магазин за играчки се заинтересува да. Скоро купих много желена от детето ми игра, едни рибки които се въртят и ги лови с въдичка. Ами ако няма някой до нея да я гледа как си играе или да е с някого не играе. Имам чувството че има остра нужда да е с някой възрастен.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Фалконе
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пон Дек 27, 2010 7:03 am Заглавие: Моето дете не играе Отговорете с цитат

Щом съм в къщи малкия иска постоянно да играя аз с него и аз играя. Сядаме по земята и какво ли не измислям,правим се на продавач и купувач,продаваме количките и другите му играчки и водим диалог,аз не издържам и започвам да се смея с глас,той се ядосва и се сърди. Баба му каза че аз съм бил по-голямо дете от него- Very Happy .
И сам се заиграва,сам искаше да украсява елхата тази година и почти сам се занимаваше. Иначе вече пише сам всички букви до У от азбуката,и цифрите пише. Не отказва,казвам му айде да пишем азбуката и той сяда и започва.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Дек 27, 2010 10:11 pm Заглавие: Здравей, Фалконе! Отговорете с цитат

Споделям написаното от теб и аз много играех с децата докато бяха малки и в това няма нищо лошо.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google