Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Страх от смъртта

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elisnaim
Потребител

Пуснато на: Пон Юли 13, 2009 8:32 am Заглавие: Страх от смъртта Отговорете с цитат

Синът ми е на 8 г. По-принцип го е страх почти от всичко, но преди година и половина започна вечер преди да заспи да хленчи и да плаче , че не иска да остарява и умира. В началото му казвах , че има още много време, че е нормално и т.н., казвах му истината. Но като видях, че се тръшка и не иска да приема такива обяснения, започнах да му казвам, че няма да умре, ако силно се моли и много го иска. По него време ходихме на психолог около 10 пъти. Синът ми е много притеснителен, общува само с деца, не и с възрастни. Като малък беше точно обратното, говореше с всеки не се срамуваше, но не знам защо се промени след 5- тата си год. А смея да твърдя, че го възпитах съвсем правилно, без да го ограничавам или глезя, винаги го поощрявам и т.н. Беше добре близо година и снощи пак заплака преди да заспим, че не иска да умира и въпреки всички успокоения и залъгвания не успяхме да заспим до 1 часа. МОЛЯ Ви дайте ми съвет, как да процедирам, какво да правя, как да превъзмогнем това?!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Юли 17, 2009 4:46 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Върнете се назад във времето и добре преценете, какво се е случило и какво е накарало детето да се промени и точно в какво намирате промяна? Какво го е накарало в тази крехка възраст да се замисли за тема, като смъртта? Какво е преживяло? Какво беше мнението на психолога? Добре е децата да знаят истината за смъртта, но не е необходимо да се изпада в подробности, аз лично съм против това децата да присъстват на погребения. Дайте повече информация!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google