Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Проблем м-у родител и дете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Ученици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
анонимен
Потребител

Пуснато на: Пет Юли 10, 2009 9:04 pm Заглавие: Проблем м-у родител и дете Отговорете с цитат

Здравеите ще ви разкажа една история свързана с училището на едно дете и искам да ми кажете какво е вашето мнение по въпроса.
Значи детето е 9клас от около 4 години не учи и изкарва 2ки и 3ки.Детето живее само със сестра си и с маика си.Маика му прави всичко възможно детето и да е добре да има хубав телефон да е марково облечено но детето пак не приема училището на сериозно.Тази година остава първият срок с 2ка по даден предмет.Един месец преди края на втория срок по всичко личи че детето ще остане на 5 поправителни изпита.Но това дете се замисля че след всичко което маика му прави за него трябва да се стегне и да и покаже че може да се стегне и да учи.Детето си оправя 4 от предметите остават му само 2.По единия е останало още първият срок на поправителен изпит когато е изкарало 2ка по дадения предмет и учителите нямат право да го изпитват за по висока оценка.По другият предмет детето има 5 двоки това са единствените му оценки но въпреки това детето се опитва до последно и успява да поправи и този предмет.Остава на изпит само по предметът от първият срок и си взима изпита с 4ка.Детето пита вечерта маика си дали няма да му каже браво за това което е постигнало защото изпитва някаква нужда да бъде похвалено.Реакцията на родителя е следната: Ти на мене колко пъти ми каза браво или мерси през последните 4 години че ти пълня хладилника, това да ходиш на училище е твое задължение и не съм длъжна да ти казвам мерси.Моето лично мнение е че ако маиката беше казала на детето си 1 браво за това което е направило за да и покаже че го заслужава за всичко което е направила за него мисля че детето ще се почувства похвалено и ще се замисли за догодина че ще е по добре да си мълчи и да присъства в училище защото маика му ще бъде доволна от това което детето е започнало да прави след всички грешки до сега и че отговаря на получените неща с това че се е стегнало в училище и че ще радва всяка година маика си с училищния успех които тя заслужава да получи.Умишлено говоря от 3то число за да не се влияете от моята страна и да кажете изцяло вашето мнение по дадената случка.Искам да ми кажете какво е вашето мнение по въпроса и как вие бихте реагирали

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Юли 11, 2009 9:32 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Ще споделя моето лично мнение, като родител. Децата имат нужда да бъдат поощрявани, така се чувстват значими и определено се засилва желанието им да бъдат изпълнителни. Но в случая говорим за едно голямо дете в 9- ти клас, което на тази възраст трябва да е наясно какви са задълженията и приоритетите му, колко трудно се постига в живота всичко онова, което майка му е предоставила. Когато човек изпълнява задълженията си, не мисля че трябва някой да му благодари. И ако майката прави всичко необходимо детето й да се чувства добре, да е облечено, нахранено и т.н., което е нейно задължение, тогава какво е задължението на деветокласника, който няма други грижи- задължението му е да ходи редовно на училище, да получава добри оценки и да планира своята бъдеща реализация, така дете- родител взаимно се отблагодаряват без да е нужно всеки ден да си го казват, не думите, а делата са по-важни. В този ред на мисли, аз не бих благодарила или постоянно казвала "браво" на детето си, затова че е отишло на у-ще или че е получило оценка над 2 , това е негово задължение, но когато направи нещо още по-добро и изключително, да бих го поощрила. Моят съвет е, когато купувате скъпи вещи на детето си, нека те да бъдат награда за добро представяне от негова страна. Аз не бих купувала маркови дрехи и скъпи телефони на детето ми, ако получава системно двойки и не изпълнява основните си задължения. Успех!

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Юли 11, 2009 4:32 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
анонимен
Потребител

Пуснато на: Съб Юли 11, 2009 1:56 pm Заглавие: Проблем м-у родител и дете Отговорете с цитат

Много благодаря за изчерпателното мнение по въпроса.Направих си някакви изводи.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Denica7206
Потребител

Местожителство: Varna

Пуснато на: Пет Мар 18, 2011 9:16 am Заглавие: zdraveite Отговорете с цитат

Otnosno poo6trqvaneto na edno dete nezavisimo ot vazrastta spored men e napalno normalno i trqbva da se pravi, taka kakto edna domakinq o4akva da bade hvalena za tova, kogato e sgotvila na sapruga si izchistila do blqsak navsqkade, napraveno mu e desert i mu e ugodeno vav vsqko edno otnoshenie, /spored men i jenata ne edlajna tova da go pravi/ taka bi trqbvalo i decata da se pooshtrqvat i hvalqt za vsichko dobro i polezno neshto koeto sa napravili, zashtoto po tozi nachin gubqt stimul ne vsqko dete e sposobno da razbere che bez pokana i poo6trqvane trqbva da se pravi vsichko, tova e za negovo dobro i ulesnenie v jivota za v badeshte, to si prolichava koga roditelq da spre da go hvali za vsqko neshto, deteto mu dava znak - t.e to se chuvstva golqmo za da pokaje che iska da pravi vsichko sam - a.Az taka si vazpitavam decata i sam si dovolna ot sebe si hodqt na uchilishte uchat pribirat se navreme ne s ezanimavat s loshi kompanii ne piqt ne pushat a sa na 15g. Laughing

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Ученици Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google