Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Напикаване

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
шушле
Потребител

Местожителство: plovdiv

Пуснато на: Пон Яну 12, 2009 7:41 am Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

Синът мие на 4г и все още е с памперс през ноща.Какво да правя?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Пон Яну 12, 2009 8:07 am Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

Потърсете специалист-педиатър и детски психотерапевт.

Върнете се в началото
шушле
Потребител

Пуснато на: Пон Яну 12, 2009 9:39 am Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

Защо ми е лекар? Няма ли друг начин?

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Яну 12, 2009 8:02 pm Заглавие: Здравейте? Отговорете с цитат

Бих искала да попитам защо до сега детето въобще е с памперс, защото не може да контролира физиологичните си нужди или защото майката така е преценила?! Ако детето над 3 г. се напикава следва консултация с лекар-педиатър, невролог и уролог и с детски психолог, както и съответна терапия.

Последната промяна е направена от Мариана на Вто Яну 13, 2009 4:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
шушле
Потребител

Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 7:05 am Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

Контролира се разбира се.В градината не се напикава изобщо ,през деня също,само нощем става проблема.При дъщеря ми имаше същия проблем,но до 3г.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 7:09 am Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

В такъв случай- детски психотерапевт- след като няма физиологична причина. Случва се при преживян конфликт, при желание да се върнеш на по-ранен етап от живота си, когато си бил зависим изцяло от мама. Не е случаен израза-плач от долу- детето плаче чрез тялото си. Успех!

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Яну 13, 2009 5:00 pm Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

Разбирам, в такъв случай детето се "изпуска"единствено през нощта, не е излишно да се консултирате с лекар, но е възможно да е стрес или уплаха, дори нещо невинно може да доведе до този проблем и в такъв случай детският психолог би бил полезен. Често децата посещаващи детски ясли или детски градини в началото могат да получат нощно напикаване. Хомеопатията също не е за подценяване в подобни случаи.

flowers
Потребител

Пуснато на: Съб Яну 23, 2010 8:46 am Заглавие: Напикаване Отговорете с цитат

Здравейте и от мен. Аз съм съвсем нова тук. Още от преди година се опитвах да се регистрирам в този форум, но не успявах. Ето,че днес успях.
Мисля, че тук мога да кажа и нашия проблем, отново за напикаването. Детето ми е на 4 години и 6 месеца. Досега не се е напикавал, откак сме махнали памперса. Всъщност правил го един два пъти, но случва се. Сега обаче, незнам какво му става, търся причини и ще се радвам ако ме насочите. Вече 3-4 пъти се напикава в градината, а там си имат тоалетни. Когато е вкъщи или навън умира да посети всяка тоалетна-голям кеф, но в градината не иска да ходи. Мисля си по-скоро, че го прави нарочно. Немога да разбера защо го прави. Дали е някакъв период, който трябва да отмине или има друг проблем Rolling Eyes ? Само да спомена, че напоследък всичко прави на инат, като го поучаваш прави се на глух. Досега се е държал много добре, изведнъж така се промени (от около 2-3 седмици). Също така вкъщи отказва да се храни, яде само в градината. Ще ви бъда благодарна за мненията по въпроса.

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Яну 23, 2010 9:55 am Заглавие: Здравей, flowers! Отговорете с цитат

Добре дошла, flowers, съжалявам че си имала проблем с регистрацията, трябваше да ни пишеш, за да ти помогнем. А сега по темата: Детето от кога посещава Детска градина? Вероятно с това своеу поведение то протестира срещу нещо! Опитай се да поговориш с него, разпитай го, изслушай го. И пиши пак!

flowers
Потребител

Пуснато на: Сря Яну 27, 2010 9:55 am Заглавие: Re: Здравей, flowers! Отговорете с цитат

Мариана Тодорова написа:
Добре дошла, flowers, съжалявам че си имала проблем с регистрацията, трябваше да ни пишеш, за да ти помогнем. А сега по темата: Детето от кога посещава Детска градина? Вероятно с това своеу поведение то протестира срещу нещо! Опитай се да поговориш с него, разпитай го, изслушай го. И пиши пак!

Благодаря. Детето ми посещава детска градина от миналата година, тогава обаче беше от 12.30 до 15.00часа. В началото много му беше трудно докато свикне, но после му харесваше да ходи. Тази година е от 9 до 3 на детска, но го преместиха в друга, защото си сменихме адреса. От септември ходи и до сега не е правил така, това е само от последните две/три седмици. Опитах по всякакъв начин да говоря с него, но нищо особено не ми казва, освен че учителката не го била пуснала дето малко не ми се вярва честно казано Wink . Сега мисля да говорим с учителката, но на кого да вярвам после Laughing . И без това трябва да питаме и дали се храни там защото вкъщи не иска да яде Rolling Eyes . Ще ви пиша пак като разбера нещо повече.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google