Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ogimama
Потребител

Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 1:14 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Здравейте да ви разкажа за моят палавник, който е на 3 годинки и почти 3 месеца. Ние нямаме проблем с напишкването по време на сън, дори и да се случи е доста рядко, а и знам че е доста рано да говорим за нощно напикаване.
Неговият проблем е следния. През деня си изпуска пиш в гащичките и не казва, след малко като ве4е започне да излиза се сеща и се стиска докато отиде да пишка. Аз му обяснявам постоянно , че като усети веднага да ми каже или да отиде да си пишка. Памперса сме го махнали доста отдавна, но според мен по "насилствен начин". Има периоди , в които ми казва постоянно като му се пишка и дори да има капчица не сакарам. Но има седмици, в които си мълчи и си ходи мокър и чак като му стане доста мокричко казва, че му е мокро, а не че му се пишка. Незнам как да постъпвам в тези моменти , много съм объркана, а и той. Като тръгна на градина беше горд , че пишкат в големите тоалетни, не мога да карам госпожите постоянно да го питат. Междо другото той ходи с желание на градина.
Искам да помоля за помощ какво да правя, на вън ве4е е студено и изпадам в ужас като ми каже , че са му мокри гащичките.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 4:07 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Мисля, че трябва да потърсите съвет от лекар- специалист. Причините за напикаването може да са много, а детето е над 3 г. възраст и трябва да се вземат мерки.

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Чет Ное 15, 2012 7:18 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Аз съм с подобен проблем, малкия ми син също е на 3г и 4м и вечер все още спи с памперс защото вечер се напикава, през деня нямам проблем казва си всеки път много рядко като се заиграе с батко си и много се смеят се е изтърва.Цяло лято опитахме да спи вечер без памперс, но или веднуж или два пъти на вечер го преобличах, сега като захладня пак взех да слагам памперс защото иначе ще се разболее така мокър вечер и незнам дали ще се спре да се напикава вечер като продължава да е с памперс?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 12:51 pm Заглавие: Здравейте, Силвия? Отговорете с цитат

Консултирали ли сте се със специалист и какво е неговото становище?

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:39 pm Заглавие: Re: Здравейте, Силвия? Отговорете с цитат

Мариана написа:
Консултирали ли сте се със специалист и какво е неговото становище?

Не съм, мислих че понеже късно махнахме памперса и още не е свикнал да си задържа физиологичните нужди, но след като прочетох няколко мнения тук и разбрах че не е нормално.С какъв лекар трябва да се консултирам с джипи-то ли, аз по принцип на нея съм и казвала ама тя вика ще свикне и до там не съм доволна като цяло от нея сега ще я сменям.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:41 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Педиатър, а ако той прецени уролог или невролог. Но за начало педиатър. Добре е да се направи консултация, за да сте спокойни.

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:47 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Еми аз на педиатърката и казах но тя каза ще свикне и толкоз не се заинтересува повече...така че ще се консултирам другия месец с новия ни педиатър, или с тази при която ходим на частно.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:51 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Още една консултация не е излишна, ако всичко е наред с времето детето ще се научи да контролира физиологичните си нужди вкл. и през нощта. Когато децата дълго време ползват памперси, често се получава този проблем.

silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:54 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Мариана написа:
Още една консултация не е излишна, ако всичко е наред с времето детето ще се научи да контролира физиологичните си нужди вкл. и през нощта. Когато децата дълго време ползват памперси, често се получава този проблем.

Да благодаря ви и аз точно това си помислих, но след като прочетох тези теми и се позамислих но ще се консултирам задължително.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 19, 2012 1:57 pm Заглавие: Изпуска пиш в гащичките - дете на 3 годинки. Отговорете с цитат

Вероятно е въпрос на време и детето ще се приучи да се задържа, но ако това продължи консултацията със специалист не е излишна.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google