Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Късно заспиване при 2 годишни деца

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
4erna roza
Потребител

Пуснато на: Пон Ное 24, 2008 6:57 am Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Здравейте!Дъщеря ни е на 21 месеца и заспива всяка вечер в 12 часа.Сутрин става към 8.30-09.00 и следобед пак спи около 2 часа.Вчера пробвах да не я сложа да спи на обед и в 20.30 след кратко съпротивление беше заспала.Въпросът ми е може ли дете на 21 месеца да не спи на обед и ще му навреди ли това по някакъв начин.Просто с баща и сме доста изморени,а чакаме и второто си бебе всеки момент.Проблемите със спането са откакто се е родила и ние си мечтаем за едно детенце което заспива в 20.30,а не в 12 часа.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Ное 24, 2008 11:49 am Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Всеки човек в т.ч. дете се нуждае от различно количество сън. В какъв час е следобедният сън на детето? Не бива толкова малко дете да се лишава от следобеден сън. Опитайте да промените биологичния му часовник, като го слагате малко по-рано да спи!

4erna roza
Потребител

Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 8:25 am Заглавие: отговор Отговорете с цитат

Сутрин се събужда към 8.30-09.00.След това обядва към 12.00 и заспива от 12 до 2 следобед.И така изкарва чак до 24 часа.Вчера например спа 30-40 мин. и пак стоя до 23.00.Моля ви дайте ми съвет какво да направя,защото ако се опитам да я сложа по-рано настава някакъв ужас.Започва да плаче и да пищи и докато не я вземем.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 11:34 am Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Здравейте Черна роза-детето има собствен ритъм на сън,хранене,игра.Абсурдно е децата да се вкарват в някакви желателни схеми,защото така се лишават от спонтанност.Това,което на мен ми прави впечатление е трудността при раздяла с майката,което може да се окаже в основата на това късно заспиване.

Върнете се в началото
4erna roza
Потребител

Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 12:38 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Какъв е вашия съвет?Да разбирам ли,че трябва да я оставя до 12 да играе.Защото като се роди братчето й след седмица ще ни стане още по трудно.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Вто Ное 25, 2008 6:02 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Не-не мисля,че трябва да стои до толкова късно,по-скоро си мисля,че трябва да се разбере какъв е проблемът при заспиването,по какъв начин приема детето идването на новото бебе-това са само хипотези.Заспиването в 12 е една удължена раздяла,една невъзможност за раздяла с майката-причините може да знаете само вие и вашето дете.Страхът какво се случва,когато заспя,нежеланието да ви остави насаме с бащата-много неща може да има зад това.Детето е на 2 години-сигурно задава въпроси за бебето-добре е да му се казва истината,без обаче да се изнасят излишни подробности,за които то не ви пита.На въпросите за бебето обикновенно родителите се затрудняват да отговорят.Какво се случва ако бащата приспива детето-реакцията същата ли е?Още нещо ми направи впечатление-думите ви ,че си мечтаете за дете,което заспива в 20-ако детето е чуло това,то вероятно го е наранило,защото за него означава,че мечтаете за друго дете и ето го то е на път,дете,което ще го измести.С появата на бебето ще се промени и поведението на дъщеря ви-това е изпитание и за нея и за цялото семейство.Стискам палци и пожелавам търпение.

Върнете се в началото
4erna roza
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 2:31 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Тя е почти на 2 години, но не може да говори защото расте в двуезична среда. В къщи говорим на Български, но при детегледачката се говори само фламански език. Борави с не повече от 10-12 думички и не може да попита нищо. Даже не знам дали разбира добре, че скоро ще има друго бебе в къщи. Тя има проблеми със спането още от новородена. Просто не иска да спи, а да играе. Имаше периоди в които се събуждаше в 2-3 и с баща си си играеха по 30-40 мин. след което пак заспиваше. Когато баща й я слага да спи е същата ситуация. Не знам дали проблема не идва от преди когато тя беше по малка. Когато се размърдаше малко в леглото баща й ставаше на секундата и започваше да я носи на ръце. Сега спи добре през нощта, но самото заспиване е трудно. Може би защото таткото не я оставя да поплаче малко и щом я сложим да спи и тя се разплаче той веднага я взима. И така става един път в леглото и след 15 мин пак при нас да играе. Моля ви дайте ми съвет как да постъпя.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Сря Ное 26, 2008 3:11 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

4erna roza това,че детето не говори,трудно заспива-не означава,че не разбира и не преживява идването на бебето.Двуезичната среда не е причина детето да не говори-бих ви посъветвала за лична среща с колега.Късното заспиване е езикът на това дете,децата общуват по различен начин и това е нейният начин да ви каже това,което не може с думи.Идеята да се търси вината в единя или другия родител не води до никъде.Заспиването е раздяла-детето има трудност при раздялата с Вас и вероятно при работа с детски специалист ще има повече яснота по въпроса.Пожелавам всичко най-добро.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 10:05 am Заглавие: Здравей отново! Отговорете с цитат

Препоръчвам консултация при педиатър, детски невролог и детски психолог за установяване на причината за безсънието. Потърси и специалист- хомеопат. Препоръчвам ти книгата "Трудните деца"- д-р Зорка Угринова. Хомеопатията помага и при безсъние при малките деца, освен това е безвредна.

За информация: Хомеопатичен център "Фитолек"- София, www.phytolek.com
тел.02/ 9624822, 052/952 49 80
д-р Зорка Угринова

Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 12:17 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Марияна не съм чела въпросната кинга,но само загалвието ме кара да потръпна-не може де се използва такъв израз-трудни деца,няма трудни деца,има отделни деца с уникални проблеми.Трудни стават,когато се срещнат с безпомощен психолог,учител,който прехвърля собствената си неспособност да разбере детето върху него.Не бих прочела книга с такова заглавие е не зная какъв специалист е тази авторка-дано не е психолог. Exclamation

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 5:28 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Наистина заглавието е стряскащо и сякаш неотговарящо на съдържанието, но в книгата има много полезни неща за децата, авторите са лекари- хомеопати. В никакъв случай не казвам, че едно дете заспиващо късно е "трудно" дете, затова и препоръчвам първо да се установи причината за това.

Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 7:04 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Марияна-знам,че ти не би го казала,вероятно и авторите са написали хубава книга,но заглавието е потресаващо и анти децата.Има трудни въпроси,трудни проблеми,трудни ситуации,но трудни деца няма,надявам се разбираш какво искам да кажа. Smile

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Ное 29, 2008 10:40 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Да, разбира се, съгласна съм и аз не одобрявам заглавието, но научих,че хомеопатията може успешно да помага за много неща вкл. детско безсъние, нервност, колики, болки при никнене на зъбки, заекване и пр., а и щом не вреди, реших че е добре да предложа на майката и този метод, а решението е нейно.

benyta
Потребител

Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:03 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Да се включа и аз по темата
Моята дъщеря е на същата възраст и има абсолютно същия проблем.
Още от 6 месечна възраст започна да спи през деня по-малко от другарчетата си. А термина "слагане да спи" е мисия невъзможна.
За мен всичко в онзи период беше от превъзбуда от новите умения. На 5 месеца вече можеше да се изправя на крака и искаше само това да прави. Съответно приключихме с легналото положение в будно състояние. Като цяло и ранното прохождане доведе до още проблеми със съня, защото само първите 1-2 седмици я изморяваше.
И като добавим един буен овенски темперамент и... стигнахме до тук.
От психологическа гледна точка не знам как точно седят нещата.
При нас няма очакване за поява на конкуренция. Живеем в боксониера, съответно не я оставяме в отделна стая. Дори започнах да не я местя в нейното легло след като заспи.
Все още я кърмя и до скоро заспиваше само така. Сега вече това стана само началото на цялата процедура по заспиване - четем си книжката за лека нощ, получава си дозата кърмене и гушкане и става пак да играе. Дори на тъмно, нищо не вижда, но седи при играчките и си говори нещо си и се забавлява.
При нея май, не е отлагане на раздялата с мама, а раздялата с играта
Very Happy
Описах горе-долу цялата картинка, защото ще ми е интересно и надявам се полезно да получа коментар и съвети Wink

Весели празници!!!

Върнете се в началото
gerito_82
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Фев 11, 2009 9:05 pm Заглавие: Късно заспиване при 2 годишни деца Отговорете с цитат

Защо не пробвате да се правите на заспали около децата си.Дали няма да се залъжат и да си легнат при вас?Аз така успях днес да я излъжа.Доскоро имахме проблем с малкото сън, но откакто й избиха почти всички зъби, се радвам на дете, което спи от 10вечерта до 8-9сутринта.И през деня спи по 2-2ч и половина Shocked А съм имала дни да легне късно да стане в шест и като за капак по половин час за целия ден.Друг трик е да поиграете известно време, да почетете на нощна лампа.По някое време с по-строг тон да обявите, че е време за лягане.Да бъдете категорични и след този момент да не се заигравате повече, а при всеки опит за ставане, да връщате обратно детето в леглото и да му казвате все със същия тон, че е време за спане.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google