Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Панически страх при малко дете

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dessii
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Май 14, 2008 11:32 am Заглавие: Панически страх при малко дете Отговорете с цитат

Здравейте, моля за съвет. Детето ми е на 2г6м. Преди една седмица се изплаши много силно в тоалетната от отичането на водата от горните етажи по отходните тръби. И от тогава не иска да влиза в тоалетната да пишка, иска само на гърнето си да сяда. Когато сме си във вкъщи няма проблем, но когато пътуваме или сме някъде извън дома, няма как да си носим гърнето на всякъде, тогава ми е проблема. Моля посъветвайте ме как да я убедия, че тоалетните не са сташни.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Вероника Иванова
Психолог

Пуснато на: Сря Май 14, 2008 7:30 pm Заглавие: Панически страх при малко дете Отговорете с цитат

Здравейте Деси.Разбирам,че детето е било силно уплашено,разговорът за тези преживявания ще намали напрежението.Често за децата страхът е съвсем реален-макар на възрастните да ни се струва смешен.При приучаване на тоалетна съветът е да не се пуска водата в присъствие на детето.Ще се опитам да обясня причината-дете на тази възраст смята,че изпражненията са част от самото него -тоест,че щом те изчезват може и то да изчезне след тях.Не случайно децата носят "като подарък"за майката изпражненията,играят с тях.Може да помолите детето да нарисува страха си и да го "заключите" и елиминирате символично.Обяснете й,че няма опастност самата тя да изчезне и че водата,която тече по тръбите не може да отнесе дете.Надявам се донякъде да съм съдействала.Пожелавам всичко добро!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google