Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Дайте ми съвет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ozo
Потребител

Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 7:51 am Заглавие: Дайте ми съвет Отговорете с цитат

Здравейте мили мами. Very Happy Аз съм нова в този форум и моля за съвет.Моето съкровище е на 1година и девет месеца(момиче е) и не проявява никакъв интерес към играчките си.Може да и стане интересно,ако и аз си играя с нея.В повечето случаи ме хваща за ръката и започваме да обикаляме стаите.Благодаря ви предварително и весели празници

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 2:41 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Не мисля, че имате основание за притеснение. Всяко дете е различно. Разкажете ми по-подробно какви игри и играчки сте предложили на детето си и съобразени ли са с възрастта и потребностите му!

Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Вто Дек 11, 2007 3:12 pm Заглавие: Дайте ми съвет Отговорете с цитат

Здраейте. Аз също съм на мнение,че информацията е много пестелива. Каква е идеята на майката за детето и играта? Какво точно я притеснява?Нека малко по-подробно около въпроса, който поставя.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
ozo
Потребител

Пуснато на: Чет Дек 13, 2007 9:40 am Заглавие: Дайте ми съвет Отговорете с цитат

Здравейте, малко сам затруднена как да си формулирам въпроса. Играчките са подходящи за възрастта-кукли,колички,ютия, книжки. Ще прояви интерес към всичко това ако сам с нея. Не иска да бъде самостоятелна.Контактна е с други деца,ходи на ясла и там казват,че не е така. Занимава се сама или си играе с другите деца.Въпросът ми е защо когато е с нас(близките)не се заиграва сама, а търси нас. Преди седмица бяхме на детски рожден ден.През цялото време беше с децата,но аз трябваше да съм до нея.В момента,в който усети,че не съм до нея,става,хваща ме за ръката и ме дърпа към децата.Започвам да се тревожа,че бъркам във възпитанието.Надявам се да съм била конкретна,за да мога да получа отговор.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Пет Дек 14, 2007 3:57 pm Заглавие: Дайте ми съвет Отговорете с цитат

От това, което споделяш имам следната идея. Детенцето е още малко и иска много силно да усеща близките си до себе си. То цял ден е на ясли и има нужда от тебе. Оставянето в яслите го приема като болезнена раздяла и иска, когато е около тебе да се чувства сигурно, че няма да бъде отново само и оставено. Все още понятията не са формирани изцяло, то не знае съвсем точно,че това е ясла и ще стои там известно време и после мама ще го вземе или с други думи, реакцията на детето е нормална и я приеми като желание и копнеж за общуване. Когато порасне и може само да си обясни всичко, по друг начин ще приема раздялата. Има време играта да е основно занимание.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Дек 14, 2007 4:50 pm Заглавие: Дайте ми съвет Отговорете с цитат

Напълно подкрепям мнението на Ив. Захариева. Въпросът е изчерпателен и разбирам, че детето има много и подходящи за възрастта си играчки. Освен това от твърде крехка възраст посещава детски ясли. От 0 до 3 г. детето основно се нуждае от общуване с възрастен- майката. Първоначалната форма на играта е предметната игра между детето и майката. Необходимостта от общуване с връстници идва по-късно. Съответно в предучилищна възраст от 3 до 7 г. основната дейност е игровата между връстници. Това са научно доказани в психологията закономерности. В този ред на мисли, няма никакъв проблем. Детето по цял ден прекарва в компанията на деца, чужди хора и играчки и след като е толкова мъничко във времето с мама, то предпочита точно мама. Привързаността на детето към майката говори за добре изградена емоционална връзка. Уверена съм, че всичко по отношение на възпитанието и развитието на детето е наред. Дарявайте му присъствието си и съвместни игри и бъдете максимално дълго с детето си, времето лети и много скоро то ще порасне и наистина няма да има толкова голяма нужда от присъствието на мама. Успех!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google