Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Ясла или градина?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mkatinova
Потребител

Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 12:02 am Заглавие: Ясла или градина? Отговорете с цитат

Имам момченце на 2 г. и 2 м.прекалено е привързан към мен,за тия години не се е делил и един ден от мен. Изчерпах си платения отпуск и вече съм принудена да го давам в детско заведение. Мисля март 2008 да поставим "началото", но се чудя дали да е на ясла или направо на градина. Към март вече ще бъде на 2 г. и 5 м. с деца много не си играе, прекалено е нервен и ако не стане по неговата си бие главата и реве нонстоп. На всичкото отгоре ми е и болнав. В градината ще го приемат но до юни ще бъде в група на по-гоолеми деца. И вече се чудя дали това е добре за него. Макар че интерес за него винаги са представлявали по-големите деца. Ако го дам на ясла притеснението ми е че първо ми е далече, и второ че може би зор ще видим със свикването и докато свикне на ясла, трябва да сменя обстановка на ново в градина като направи 3 г.как да постъпя моля дайте ми съвет, ако сте се сблъсквали с такава дилема Rolling Eyes

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Дек 06, 2007 7:10 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Много сме говорили във форума по темата за яслите и градините, всяко дете е различно и всяка майка има свое виждане по въпроса. Аз не съм се сблъсквала с тази дилема, защото децата ми не са посещавали детски ясли и градини, а само подготвителна група. Принципно съм против детски ясли и не бих записала детето си, но това е мое лично мнение. Ако нямате алтернатива, според така споделената ситуация, може би по-добрият вариант е ДГ, малка група. Успех!

isache
Потребител

Пуснато на: Нед Дек 09, 2007 3:29 pm Заглавие: Ясла или градина? Отговорете с цитат

Според мен по-отрано трябваше да го дадеш на ясла , за да свикне с децата и да премине през повечето настинки и заразни заболявания докато е още малко.Моят син тръгна на ясла на 1 година и 6 месеца и искам да ти кажа че съм много доволна. Отначало има малко зор докато свикне без родителите , но това е за кратко. Там ги учат на много неща - едно от най-важните тогава за мен неща беше че го научиха на ходи на гърне , докато аз вкъщи посмъртно неможех да го излъжа да седне. Другото което е че там се учат и да бъдат самостоятелни, учат много песнички, стихчета и други такива...
На яслата изкарахме и варицела, което е по-добре да стане докато детето е по-малко. След като тръгнахме на градина нямахме никакъв проблем - аз много се притеснявах но той толкова бързо се адаптира , че чак аз бях изненадана. И вече като сме в градината - да чукна на дърво - много по-малко боледува. Аз съм ЗА яслите и градините.

Върнете се в началото
zeze_boata
Потребител

Пуснато на: Сря Дек 26, 2007 8:11 pm Заглавие: Ясла или градина? Отговорете с цитат

I moeto momi4ence e na godina i 2m. i az mislia na prolet da ia pusna na iasla. Vodila sam ia niakolko pati na rogdenni dni v detski klubove kadeto decata sa otdelno ot roditelite i s goliama iznenada ostanovix 4e izob6to ne i lipsva moeto prisastvie i tia se zabavliava 4udesno v kompaniata na drugi deca. Moge sled vreme ne6tata da se promeniat i da se vkop4i v mene, za tova misla 4e momenta e podxodia6t.

мама на сладурана
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Пон Яну 28, 2008 12:38 pm Заглавие: Ясла или градина? Отговорете с цитат

Аз също мисля да пусна дъщеря си на ясла,сега е на 1г11м.Според мен е по-добре за детето,там среща други деца и научава нови неща.Това е моето мнение и всеки има право на такова.

piperkovica
Потребител

Пуснато на: Чет Апр 24, 2008 11:51 am Заглавие: Ясла или градина? Отговорете с цитат

голамата ми дъщеря тръгна на ясла на 2год,малката живот и здраве ще тръгне наесен,когато ще е на 1,7-8мес,но то е щото съм принудена да се върна на работа,ако имах възможност щях да ги дам направо на градина за които съм с 2 ръце ЗА.най-добре се социализират децата сред себеподобни,ако щеш се съдери да го мъкнеш по площадки,дет.сладкарници,на гости у комшийката-там си е друго,хората са учили педагогика,различни методики,всичко е поднесено така,че да го усвои без усилия,да не забравяме тържествата,кукл.театри и др.начинания,които развиват психиката,общата и фина моторика.а какво иначе правят в студените дни в къщи-гледат сериали ли?

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google