Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Проблеми с храненето!!!

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
radost
Потребител

Пуснато на: Вто Ное 20, 2007 2:40 pm Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

Имам проблем с храненето на сина ми. Той е на 1год. и 3 мес.
Ще ви опиша какъв е горе долу хранителния му режим за да добиете представа.
Сутрин се събужда в 7-7.30, закусваме всички заедно към 8-8.30 и понеже Алекс не обича попара от малък, яде или кус кус с масло и сирене или козуначе с мляко или домашна баница, понякога филийка с кашкавал и кис.мляко принцеса със сирене и яйце и кис.мляко и т.н…обичайните неща.
В 10.00 му давам прясно изцеден сок, обикновено е ябълка или круша комбинирана с морков, грозде или нещо друго, а днес му сложих и малко червено цвекло, около 1 чаена лъжичка.
Към 13.30 Алекс обядва приготвена в къщи храна, защото така и не хареса готвеното в кухнята. Обяда се състои от едно ястие/ сиренова каша /сина ми я обича много и само нея хапва с охота/ или супа с фиденце, картоф и заешко или някакво друго месо/ по гъста/ или супа с фиде и спанак, фрикасе, крем супа с броколи, мусака и т.н.,/ проблема ми е точно в това обедно хранене, детето ми не иска дори да опита. Започва да блъска ръката ми, държи храната в устата си, плюе. След обед към 17.30-18.00 яде кремчета, плодови млека и почти винаги + банан,но много често отказва и тях.
А вечер към 20.30 е на АМ с бисквити.Това определено яде с апетит и си го иска, подсказва ми че трябва да му го дам.
Оказва се че безпроблемнте му хранения са закуската/ но понякога и на нея се муси/ и АМ вечер/него никога не отказва/.
Старая се да не му давам солети, бисквити и т.н.преди обед, за да не му развалям обяда, само ако види че някое дете яде и си поиска.
Не знам какво да правя, да увелича ли паузата м-у храненията?Ако го оставя да яде след сън, трябва да яде към 15-15.30 което вече е доста късно за обед.
Опитвам се да го разсея, да му дам играчка, да го закачам по време на хранене, но почти никога не се получава. Пълен провал! И аз се изнервям вече и трудно запазвам самообладание ! Страх ме е да не превърна храненето в лошо изживяване за него и да го травмирам!!
Дайте ми съвет, ако имате нужда от повече инфо ще ви го дам!
Благодаря ви предварително!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radost
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 23, 2007 11:15 am Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

.......само аз ли имам такъв проблем . Rolling Eyes

lidka_kaimakanska1974
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 23, 2007 1:58 pm Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

Със сигурност не си само ти с такъв проблем.Незнам защо но според мен проблем е когато детето на всяко хранене се мръщи.По принцип всяко дете си е само за себе си.То като закусва сутрин в 8 после пие сок яде нещо друго и то се заситило.Мисля че трябва да увеличиш паузата между храненията.Това все пак си е мое мнение.Моят племеник например пък не искаше въобще да яде нищо пиеше само сок и това си беше голям проблем.Водиха го на лекар и му бяха изписали нещо за апетит.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Ное 23, 2007 2:56 pm Заглавие: Здравей, Радост! Отговорете с цитат

Доколкото разбрах нашият диетолог ти е отговорил с лично съобщение, но се надявам да го направи и тук. Според мен детето след 1 г. или поне така беше с моите деца, трябва да премине на обща храна, като се отбягват храните с тежки запръжки и подправки. Аз съм на принципа, че на децата трябва да се дава колкото, когато и каквото поискат. Що се отнася до АМ, той вече е голям за подобен тип мляко и е добре да консумира натурално кисело мляко например. Не съм специалист по храните, но мисля че менюто на детето ти е прекалено бебешко, опитвай да му даваш от вашата храна, да опитва повече вкусове, да дъвче, да хрупка, повече манджички с месце, дори в малки количества, но да приема разнообразна храна.

vancheto
Потребител

Пуснато на: Нед Дек 16, 2007 8:21 pm Заглавие: problem s xraneneto Отговорете с цитат

Zdraveite,
da6terq mi e na 1g i 5 m.Kogato be6e na 1 g i vzimax ot detskata kuhnq i si xapva6e i 3-te burkan4eta s oxota i za otricatelno vreme,no lqtoto otkaza da se xrani pie6e samo kis.mlqko i sok.Sega e po4ti samo na kiselo mlqko (dori i prez no6ta)rqdko xapva supa i oris s pile6ko meso.
Otkazva da qde s lajica.Kak da q otkaja ot no6tnoto xranene?Pritesnqvam se da ne polu4i anemiq.
Sad Predvaritelno blagodarq za otgovorite

Върнете се в началото
mamikami
Потребител

Местожителство: гр.Монтана

Пуснато на: Пон Дек 17, 2007 1:46 pm Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

И на мен ми се искаше диетологът на сайта да даде отговор и тук,както и Мери спомена. Моята дъщеря винаги си е била злояда,но като малка(сега е на 5 год.) предпочиташе кисело мляко с бисквита и банан,от храната хапваше няколко лъжички и тя както споделя Ванчето,отказваше да яде с лъжица.Много ме притесняваше това,но за щастие е била винаги здрава.Личната лекарка винаги ми казваше:"Давай й каквото й се яде,не я насилвай". Постепенно почна да яде с лъжица,пак си е злояда,но проблеми няма.Синът ми си яде с лъжичка,от кухнята всичко изяждаше,но напоследък "напада" нашата храна,временно дори изяждаше само половината от млякото(кисело).Забелязвам и при други деца,че имат понякога такива моменти,когато предпочитат определена храна или хапват по-малко.Мисля,че няма защо да се притеснявате,децата имат нужда от по-малко храна,отколкото ние си мислим.

Гледай на личността на ближния,като на свой равен по достойнство.
Кант
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Г.Кирилова
Диетолог

Пуснато на: Вто Дек 18, 2007 3:24 pm Заглавие: Re: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

radost написа:
Имам проблем с храненето на сина ми. Той е на 1год. и 3 мес.
Ще ви опиша какъв е горе долу хранителния му режим за да добиете представа.
Сутрин се събужда в 7-7.30, закусваме всички заедно към 8-8.30 и понеже Алекс не обича попара от малък, яде или кус кус с масло и сирене или козуначе с мляко или домашна баница, понякога филийка с кашкавал и кис.мляко принцеса със сирене и яйце и кис.мляко и т.н…обичайните неща.
В 10.00 му давам прясно изцеден сок, обикновено е ябълка или круша комбинирана с морков, грозде или нещо друго, а днес му сложих и малко червено цвекло, около 1 чаена лъжичка.
Към 13.30 Алекс обядва приготвена в къщи храна, защото така и не хареса готвеното в кухнята. Обяда се състои от едно ястие/ сиренова каша /сина ми я обича много и само нея хапва с охота/ или супа с фиденце, картоф и заешко или някакво друго месо/ по гъста/ или супа с фиде и спанак, фрикасе, крем супа с броколи, мусака и т.н.,/ проблема ми е точно в това обедно хранене, детето ми не иска дори да опита. Започва да блъска ръката ми, държи храната в устата си, плюе. След обед към 17.30-18.00 яде кремчета, плодови млека и почти винаги + банан,но много често отказва и тях.
А вечер към 20.30 е на АМ с бисквити.Това определено яде с апетит и си го иска, подсказва ми че трябва да му го дам.
Оказва се че безпроблемнте му хранения са закуската/ но понякога и на нея се муси/ и АМ вечер/него никога не отказва/.
Старая се да не му давам солети, бисквити и т.н.преди обед, за да не му развалям обяда, само ако види че някое дете яде и си поиска.
Не знам какво да правя, да увелича ли паузата м-у храненията?Ако го оставя да яде след сън, трябва да яде към 15-15.30 което вече е доста късно за обед.
Опитвам се да го разсея, да му дам играчка, да го закачам по време на хранене, но почти никога не се получава. Пълен провал! И аз се изнервям вече и трудно запазвам самообладание ! Страх ме е да не превърна храненето в лошо изживяване за него и да го травмирам!!
Дайте ми съвет, ако имате нужда от повече инфо ще ви го дам!
Благодаря ви предварително!

Не се опитвайте да храните детето насила.Разбирам ,че достатъчно се стараете, но е добре да изместите обедното хранене с 1/2 час напред 12.30ч./добре е между храненето и следобед. сън да има по-голям интервал /
както и закуската- 16.30-17.00ч.Освен това детето вече е голямо и може спокойно да разширите менюто.Опитвайте и с други храни- ястия с месо- 3 -4 пъти седмично за обяд- с подходяща консистенция, нетлъсти.
Безмесни ястия и кисело мляко за вечеря.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
radost
Потребител

Пуснато на: Вто Яну 29, 2008 5:03 pm Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

Моят дивчо / да чукна на дърво/ напоследък започна да хапва по добре.Малко по-малко разбрах какво предпочита и как го предпочита, освен това си намерих и хитринки които използвам когато не е особено очарован от храната.Направих си едно приблизително седмично меню което да е разнообразно и така ...е, от време на време експериментирам разбира се..
И така, за сега сме ок!
Благодаря ви за съветите!

lisa
Потребител

Пуснато на: Вто Апр 01, 2008 11:56 am Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

здравейте и от мене в тази сериозна темичка?!!!
моят син е на 1 и 7 мес и не иска да дъвче храната си
когато е по твърда я плюе и отказва да яде
правим опити да му разнообразим храненето но той Не та Не Twisted Evil
отказва да пие от чашка и си иска шишето
вече почна на ясла и това ни създава проблеми
някой сблъсквал ли се е с моя проблем и ако да да ми каже как бих могла да науча малкия да дъвче храната си и да пие от чашка
хиляди благодарности предварително!!! Very Happy

Върнете се в началото
Милатом
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Апр 02, 2008 8:58 am Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

И Вели на 1г. и 11 м. е със същия проблем. Не пие от чаша ,преди малко му нарязах банан наситно и отказа да го яде не пасиран. От твърдите храни яде само солети. От месец не му пасирам някои храни от детската кухня,която яде с апетит. Rolling Eyes Изключено е да яде бисквита, нарязан плод,залък хляб. Яде си само кухнята,а сутрин попари ,прясно мляко с корнфлейкс, спагети със сирене и каши,качамак по рядък .

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Апр 02, 2008 12:58 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Всичко ще си дойде със времето, нужно е повече търпение. Принципно детето започва да се приучава към пиене от чашка, опити за самостоятелно хранене с лъжичка и консумиране на обща храна от 1 годинка, поне така беше с моите деца, така пише и в таблиците за развитие на децата. Често майките продължават до 2 г. да хранят децата си по бебешки, с пасирани храни и АМ, съответно да пишкат и акат в памперси, да заспиват с шише- биберон и да не се разделят със залъгалките- биберони. Децата са големички и може да опитвате различни храни, пробвайте, давайте им да опитват всичко от вашето меню, сменяйте различни вкусове, така децата ще се научат да дъвчат и да се хранят самостоятелно. Бъдете внимателни само по отношение на солените храни и такива със запръжки и силни подправки.

m_aleks
Потребител

Местожителство: Plovdiv

Пуснато на: Пон Ное 03, 2008 7:06 pm Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

Ne se pritesnqvai,sina mi e sa6tiqt.Toi e mn. zloqd i ne qde nikakvi mandji samo kartofena krem supa, v koqto se staraq da ima ot vsi4ko i kato q pasiram da ne use6ta kakvo qde.Gledai da go ostavi6 pove4e vreme gladen i taka 6te ima apetit.A ako zaspi predi da e ql go nahrani sled obed i propusni krem4etata, a napravo ve4erqta po-rani4ko.Nai-mnogo sok4e da pie.Az taka pravq.

Върнете се в началото
maria86
Потребител

Пуснато на: Чет Авг 27, 2009 8:37 pm Заглавие: Проблеми с храненето!!! Отговорете с цитат

И аз имам проблем с храненето на сина си той е на 1г и 6м откаэва плодове под каквато и да е форма било то сок пресни пасирани не иска и обща храна кашкавал кренвирш краставица въобще нищо сух хляб яде но когато има нещо отгоре отказва яде само данонино пие ам с бисквитки и яде супа но със зор и царевични пръчки предлагам му различни храни но дори и не иска да ги погледне не знам вече какво да правя ако някои може да ми помогне ще съм много благодарна.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google