Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Страх ме е

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
elina
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 6:01 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Моят син е на 1г. 4м. ходи от 2 месеца, опитва се вече да бяга, но не може да се изправи от седнало положение прав. Той тръгна без да пълзи. Има си своите занимавки любими играчки неща които привличат и задържат вниманието му като рекламите по телевизията например но не мога да го науча на нищо. Понякога изпитвам сковаващ страх че нещо не е наред и този страх ме прави неадекватна изнервена. Случвало ли ви се е какво мислите?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Ное 07, 2007 8:06 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Здравейте! Нормално е една млада майка да се притеснява за детето си, но то още е твърде малко за да искате от него толкова много неща. Всяко дете е индивидуално в развитието си. Споделили ли сте тревогите на личния си лекар? Направете за свое успокоение няколко консултации при детски специалисти!

elina
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 09, 2007 11:38 am Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Благодаря за успокоението. Проблемът е там, че аз не съм млада майка този ми е втория сладур имам още един на 9 години и с него изпитвам същия страх понякога. Даже съм го нарекла "проклятието на майчинството" това постоянно свиване в корема при мисълта че нещо може да им се случи, че нещо може да не е наред.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Ное 09, 2007 4:59 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Разбирам, тогава си обяснявам тревогата ви с вашия темперамент и чувствителност. Ще ми повярвате ли, че това се отнася и за мен. Зная и осъзнавам, че това не помага на никого, но просто съм си такава. Може би прекалено силно майчино чувство...!?

Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 7:53 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Много важно е ние възрастните да отработваме нашите страхове,т.е. да ги преодоляваме адекватно и разумно, тъй като ги предаваме на нашите деца подсъзнателно. Не е нужно да обяснявам вредата от страха, особено, когато е неоснователен. Всяко дете си има свой вътрешен механизъм на усвояване на всяко нещо и никога не можем да го научим преди да му дойде времето да е узряло за това. За нас е важно да се справяме със собствените си вредни навици за да сме полезни на любимите същества.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
elina
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 23, 2007 10:45 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Особено баткото така съм го подскрижила. Наскоро си дадох сметка за това . Вече гледам да го оставям да се боричкат с него , да го разнася, за да може да придобие по-голяма увереност и да се успокои. Като играят двамата предпочитам да не ги гледам защото ще започна :внимавай, ще падне и т.н.

Върнете се в началото
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Съб Ное 24, 2007 5:04 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Браво! Желанието да дадем на децата си най-доброто ни прави прекалено предпазливи.Децата трябва да изразходват енергията, която бушува у тях. Така се учат да се пазят, бранят, защитават, а това става на базата на собствения опит, който те развиват с времето.
Продължавайте да се самовъзпитавате и самоконтролирате, което Ви прави още по-полезна за тях.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
elina
Потребител

Пуснато на: Съб Ное 24, 2007 6:34 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Благодаря за окуражаването. Лошото е че понякога просто не издържам и казвам остави го или по-добре не прави така защото има вероятност да стане това/съответно най-черния сценарий/.

Върнете се в началото
elina
Потребител

Пуснато на: Чет Дек 06, 2007 7:58 pm Заглавие: Страх ме е Отговорете с цитат

Мили майки,споделете как се справяте психически когато малките съкровища са болни!Едни сополи ме изкарват извън релси. Започвам да си мисля ,че не мога да му помогна,че не правя нещата както трябва. Това не помага на никого.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Дек 06, 2007 8:51 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Аз също винаги много се притеснявам, когато някое от децата е болно, а когато първото ми дете беше бебе изпадах в ужас дори при една обикновена настинка, после с времето нещата се поуспокоиха, съдбата ме срещна с наистина болни деца и осъзнах разликата....

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google