Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Има ли нещо нередно!?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Окт 14, 2007 9:26 am Заглавие: Има ли нещо нередно!? Отговорете с цитат

Писмо от пощата:
Цитат:
Цитат:
Какво би трябвало да умее детето ви във възрастта от 1 до 3 години:
От 1 година до 1 година и 3 месеца
- Ходи само, но често пада.
- Поставя 3-5 кубчета едно над друго за 2 минути.
- Държи лъжичка при хранене и я поднася към устата си.
- Посочва това, което иска и му се харесва.
- Ориентира се в говора на възрастните, вслушва се и разбира смисъла на цяло изречение.
- Говори с отделни думи: речник от 5-10 думи.

От 1 година и 3 месеца до 1 година и 6 месеца
-Ходи стабилно, рядко пада.
- Нанизва 3-4 халки на пръчка /пирамидка/ за 2-3 минути.
- С играчки възпроизвежда наблюдавани действия: храни кукла.
- Радва се, когато го облекат с нови дрехи и на нови играчки.
- Мое да изпълни 2 поръчки на възрастните.
- Има речник от 30-40 думи (мое да назове 30-40 имена на познати предмети), опитва се да свързва 2 думи в изречение.

Като чета си мисля, че или аз правя нещо неправилно или има нещо с детето. Защото детето ми е на 1 година и 5 месеца, а още не ходи. Когато го държа за две ръце тича напред, но за една ходи много плахо и сяда. Не приказва нищо, бърбори на бебешки, но нито една позната дума. Иначе, струва ми се разбира, защото като кажа "Къде е котето?" или "Къде е топката?" се обръща и ги търси. За игрите - въобще не си играе с играчки. Предпочита да ни гледа и да го разхождам на конче. Съобщава безпогрешно за физиологичните си нужди, което пък е присъщо на деца на 2 годинки. Това ми казва, че е въпрос на упражнения. Дали аз не правя нещо погрешно? Как трябва да се занимавам с него? Как точно да си играем? Не съм имал деца, нито малък брат или сестра. Детето няма баба и дядо, живеем изолирано и рядко вижда други деца, може би затова се получава така?
Родител

Тези таблици са много верни, но универсални, а всяко дете е индивидуално. Бих препоръчала да осигурявате на детето общуване с повече хора извън семейството и с други деца. Не изолирайте детето от обществото! Подходящи играчки са кубчета и строител с едри модули, безопасни играчки във формата на животни и детски приказни герои, книжки с цветни картинки и др.п. Подходящи игри: Подреждайте кубчета едно до друго и едно над друго, вгнездявайте модули от строител, разигравайте куклен театър, показвайте и назовавайте предмети и животни по картинка от книжки, стимулирайте го само да достига желаната играчка и да я назовава! Доколкото разбирам детето има добре развита пасивна реч, т.е. разбира речта на възрастните, но все още липсва изговарянето на осмислени думи, стимулирайте го да повтаря отделни думички и названия чрез игри. Наблюдавайте детето, ако тези задръжки не продължат във времето значи нямате основание за притеснение. За ваше лично успокоение, няма да е излишна консултация с детски специалист- невролог, педиатър, психолог, педагог или логопед. Надявам се мнение да изкажат и другите наши специалисти, както и родители с опит с което да ви бъдем полезни.

Последната промяна е направена от Мариана на Пон Окт 15, 2007 1:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Пон Окт 15, 2007 10:07 am Заглавие: Има ли нещо нередно!? Отговорете с цитат

Rolling Eyes Здравейте, от писмото не става ясно, кой се грижи за детето. И тъй като имам някои деликатни въпроси, които искам да попитам, предлагам на родителя да ме потърси в скайпа на alternativabg или на е-маил пощата alternativabg@yahoo.com Надявам се родителя да се успокои след като поговорим.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google