Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Детето ми е много инато и нервно

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gerinati
Потребител

Пуснато на: Чет Авг 30, 2007 10:02 am Заглавие: Детето ми е много инато и нервно Отговорете с цитат

Имам дете на 2г. и 3м. Когато иска нещо и не стане по "неговата", тий започва да се тръшка по земята, рита, тропа. блъска се във вратите и други такива прояви. Обикновено му се скарвах, веднъж при едно такова търкаляне по земята си беше глътнал езика и започна да се задушава. Извадихме ги и си изплака, но след тази случка много се притеснявам да му правя забележки и да му повиша тон, да неби пак да се се случи и да се задуши. От друга страна така ще стане разглезено. Как да постъпя?!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Авг 30, 2007 10:16 am Заглавие: Здвавейте! Отговорете с цитат

Не веднъж сме обсъждали тази тема. Децата на 2-3 год. преминават през нов етап от своето развитие, това е периодът на "Не"-то, когато детето осъзнава своето "Аз", самоосъзнава се и се идентифицира както полово, така и като отделна единица, затова отстоява своето, инати се и отрича всичко. Добре е детето да се възпитава в дух да разграничава кога се поглезва и кога трябва да има правила, които да се изпълняват. Не бива всичко да се угажда, но и не бива детето да се оставя да плаче, старайте се в такива моменти да го разсейвате и заигравате. Вероятно ще отмине, повече търпение и спокойствие! Ако поведението ви тревожи, консултация с детски психолог няма да бъде излишна, това ще изясни дали става дума за характер и темперамент, тип нервна система, грешки във възпитанието или друг проблем.

Последната промяна е направена от Мариана на Чет Авг 30, 2007 2:28 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Чет Авг 30, 2007 1:24 pm Заглавие: Детето ми е много инато и нервно Отговорете с цитат

При този вид реакция на детето, без специализирана консултация с психолог и така по разказ, трудно може да се даде препоръка. Трябва да се изясни дали се касае за характерови особености, проблем във възпитанието или изисква специализирана консултация от подходящ специалист лекар.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google