Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Баща и син - приятели, а възпитанието?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
N.N.
Потребител

Местожителство: Varna

Пуснато на: Пон Авг 20, 2007 6:05 pm Заглавие: Баща и син - приятели, а възпитанието? Отговорете с цитат

Здравей те! Много искам да засегна темата за възпитанието на детето.
Незнам как да се справя с това - опитвам се да наложа определен ред и правила, но понеже работя на смени и до късно, не мога да следя за тяхното прилагане, а по - скоро разбирам, че не им се обръща внимание. А напротив, дори ги пренебрегват. Опитах да говоря с мъжа си за това и той уж се съгласи, но нещата продължават по старому. По лесно му е да му пусне някакъв филм, вместо дададе на детето да рисува или да го изведе на разходка. Всяка сутрин с ужас разбирам какво са вечеряли от окраската на лицето на моят три годишен син. Навсякъде са разхвърлени играчки и дрешки, кошчетата, където им е мястото- на играчките - запокитени кой знае къде! С разговори не става. Когато вдигна скандал -резултатът е три дена подредени играчки от страна на таткото и толкова!
Хранят се с филийки с майонеза и кетчуп където им падне, вместо това ,което съм сготвила там където трябва- на масата в кухнята.
Незнам как да подходя към тях! Sad

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Авг 23, 2007 7:52 pm Заглавие: Здравей Отговорете с цитат

Позната ситуация в много български семейства! Бащите е добре да бъдат приятели на децата си, но трябва и да възпитават, да бъдат пример за децата си, да държат детето да изпълни указанията на майката. Няма по-лош пример от това майката да казва едно, а бащата да не го зачита и да прави с детето друго. И все пак един сериозен разговор няма да бъде излишен, но разговор може би извън дома, когато сте само двамата, сподели всичко това което те дерзае, тормози и изморява.

Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Пет Авг 24, 2007 1:15 pm Заглавие: Баща и син - приятели, а възпитанието? Отговорете с цитат

Традиционен български проблем по отношение на възпитание на детето, където бащата е приел модела,че възпитанието не е негова работа,а само на жената. Веднага уточнявам,че не критикувам никого и изразявам мнение по принципен въпрос,а именно ролята на родителите във възпитанието на детето. Ще започна малко от далече, но идеята ми е конкретна. Когато тръгваме да създаваме семейство пред нас не стои въпроса какви ще са отговорностите на двамата родители по отношение на възпитанието на децата. Да има обща възпитателна стратегия и общи отговорности, не се водят разговори по тези теми, преди брака. /Ако това,което пиша не е така,моля да ме извините, но поне аз не смеех да водя такива разговори преди брака, да не би да го обидя и с идеята,че всички въпроси ще се решат от сами, но не е така. По късно опита ми го показа./ Поставянето на всички въпроси за обсъждане открито и на масата по отношение възпитанието на децата е от изключително значение. Това е модел на поведение, който научават децата и това пренасят в бъдещите си семейства. По темата тази майка има сложната задача да възпитава и съпруга си и същевременно да изисква от детето си. Но най-напред трябва да решат отношенията си възрастните за да не поставят детето в положение да приема двоен стандарт на поведение.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
rila
Потребител

Пуснато на: Вто Апр 01, 2008 2:41 pm Заглавие: Баща и син - приятели, а възпитанието? Отговорете с цитат

В семейства където няма консенсус между родителите е най- добре да се посети семейна терапия. Проблема е между родителите, а детето е жертва на война за обич. Обикновено тази война се изразява в разрешение на забраненото, подкупване (лакомства, играчки), подронване авторитета на другия родител. Ако семейната връзка на родителите е изчерпана и двамата родителя не могат да стигнат до консенсус за правилата в семейството и порядъка в къщи, най доброто решение за детето е родителите да се разделят мирно и приятелски. Така детето ще получи само един стандарт и ще се избегне загубата на авторитет и доверие към родителите. Традициите и правилата дават сигурност и стабилност на детето.
Може би ми е лесно да говоря защото съм финансово независима, но майка не беше. Въпреки това намери сили да изхвърли баща ни и за това съм й крайно задължена. Майка ми ни изгледа в нищета и недоимък, но имахме разбирателство, единство, спокойствие и ясни правила и задължения.

Върнете се в началото
N.N.
Потребител

Местожителство: Varna

Пуснато на: Сря Апр 02, 2008 2:00 pm Заглавие: Баща и син - приятели, а възпитанието? Отговорете с цитат

За съжаление в моето семейство ситуацията не е война между мама и татко, а е по скоро мама с две деца на една възраст с едни разбирания и еднаква нужда от контрол по всички въпроси. Проведоха се много разговори, дадоха се много обещания, но...
Вместо мъж и син имам двама сина. Само дето единият трябва да ходи на работа, а другият на градина. Но ако пусна и двамата на градина може би ще ми е по - добре Crying or Very sad . Може би ще се примиря с положението че на двамата трябва да обяснявам по един и същи начин, да прилагам един и същ метод на поущрения и наказания. И никакви психолози немогат да помогнат на такъв човек : мъж - дете.
Пробвала съм много методи и начини но неможах да променя нищо друго освен да започнат да се карат двамата за щяло и нещяло - като куче и котка. С две думи - ДЕТСКА МУ РАБОТА Neutral

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Клуб "Мама" Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google