Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Страх от зъболекар

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
itv1971
Потребител

Пуснато на: Вто Юни 23, 2009 8:37 am Заглавие: Страх от зъболекар Отговорете с цитат

Имам дъщеря на 4 г и се наложи да я заведа на зъболекар защото има два кариеса. Всичко беше добре докато не се стигна до машинката. Изпадна в панически страх и от тогава вече три пъти ходим за да и сложи само пломбичката, но тя не си отваря устата изобщо. Не мога да я убедя че вече нямаме работа с машинката. Как да подходя? Помогнете ми.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Юни 23, 2009 2:20 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Искрено се надявам, че при непослушание детето не е плашено със зъболекар. За ужас, почти всички деца изпадат в паника от зъболекарската машинка и инструменти, добре е децата да се водят в специализирани детски стоматологични кабинети. Трябва да поговорите с детето и да му обясните, че за да има здрави зъбки с които да хруска всичко трябва да се лекуват, разбира се след посещение на кабинета възнаградете детето с малък подарък или изненада.

Фалконе
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Сеп 15, 2010 8:55 am Заглавие: Страх от зъболекар Отговорете с цитат

Изненадващо смело се държа детето вече при три посещения на зъболекар,само един път преди това присъства когато на стола бях аз. Имаше нужда и той прекрасно го разбра. Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Съб Сеп 18, 2010 7:15 am Заглавие: Здравей, Фалконе! Отговорете с цитат

И аз не съм имала проблеми с децата ми при първото посещение на зъболекар, само малкия много се страхуваше първия път, но попаднахме на внимателен стоматолог и детето разбра, че няма нищо страшно.

ekaterinak
Потребител

Пуснато на: Пет Дек 07, 2012 10:05 am Заглавие: страх от лекар/зъболекар Отговорете с цитат

Това е много често срещан проблем при децата. Затова студенти по медицина от Пловдивския университет са предприели много интересна кампания. В мол Галерия Пловдив, на 15-ти декември ще се проведе събитието Болница за плюшени мечета. Събитието е подходящо за деца от 3 до 7 годишна възраст, които се страхуват от посещение при лекар. Дано да бъде полезно и забавно за децата ви

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google