Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Моля помогнете ако имате моя проблем

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mimka11
Потребител

Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 7:19 am Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Здравейте, моя проблем е следния дъщеря ми тръгна на ясла на две годинки и много плачеше, започнах да я водя по рядко, когато имаше кой да я гледа не ходеше, за да не се изнервя но това не помогна, сега тръгна първа група в детската, учителките са и страхотни, леличката също, имам наблюдение, разговарям много с тях, но проблема си ми остана, като тръгна на детска се започна стария ад, сутрин е страшно като стане докато отидем само плаче и ме моли да не я водя, че и липсвам, че не ме виждала по цял ден, че иска да бъде с мене, от два дни дори снимка моя носи да ме гледа, а съм я оставяла при майка ми много на село без мен там не плаче, обажда ми се често да ми каже че и липсвам само. Не знам какво да правя, всяка сутрин е ад и тя се измъчи и аз вече не издържам да я гледам, а опитвам всичко, обещавам и че ако не плаче после ще я водя където иска, да има стимул купувам и все по нещо, но не обещава вечерта и сутринта пак е същия ад, а иначе през деня казват че въобще не плаче и играе с децата просто десет минути най много като я оставя спира и няма проблеми после. Ако някой ми да ми даде съвет ще сам ви безкрайно благодарна.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 1:25 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Цитат:
...а иначе през деня казват че въобще не плаче и играе с децата просто десет минути най много като я оставя спира и няма проблеми после...

Повярвай ми,това всяка учителка или лелка го казва, никоя от тях не би си признала, че детето плаче и страда, първо защото това би означавало че не могат да се справят с проблема и второ защото всяко дете върви с бюджета си за даденото детско заведение. С дъщеря ми се получи същия проблем, когато пробно я записах на ДГ, плачеше денонощно. Явно някои деца просто не свикват с ясли и градини, имат по-силна емоционална връзка с майката и всяка раздяла е травмираща. Вероятно на 2-3 годинки детето не е готово за подобно изживяване и моментът настъпва едва когато е по-големичко, нпр. на 4 г. Затова съм против детските ясли, ако детето не беше вкусило от тях, вероятно сега нямаше така да изживява нещата. Ако имате възможност, изчакайте подходящия момент.

mimka11
Потребител

Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 1:49 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Благодаря много, искрено се надявам да не ме лъжат учителките, малката февруари ще направи 4 и не смея пак да я махам да си е у дома че после ме е страх от почването отново Crying or Very sad

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 4:35 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Не казвам, че учителките ви лъжат, не бих си позволила да твърдя нещо подобно, просто това е общоприета тактика. Необходимо е повече търпение и надеждата детето да свикне и да не страда. Успех!

mimka11
Потребител

Пуснато на: Пет Окт 10, 2008 5:37 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Благодаря ви много.

Върнете се в началото
ilq
Потребител

Местожителство: Шумен

Пуснато на: Нед Окт 12, 2008 9:31 am Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Здравейте, аз съм педагог и съм виждала много майки с вашия проблем.Не е общоприета тактика да казваме на родителите,че децата спират да плачат, а е факт.Когато детето се увлече в игра или друго занимание,то наистина не плаче.Сеща се за мама като дойде време за ядене или сън.Вие трябва да подготвите отделянето си с детето от къщи.Чудесно е,че имате опит с това като го оставяте на бабата. Говорете с детето и сравнете едната раздяла т.е. в градината и другата раздяла,т.е. при баба.Измислете си обща приказка,песен,талисманче и каквото ви роди фантазията,което сутрин да поделяте.Непрекъснато говорете и споделяйте, това е от опита на самите родители.Имаше страхотен успех.Вярвам,че и вие ще се справите. Very Happy

mimka11
Потребител

Пуснато на: Нед Окт 12, 2008 2:04 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Благодаря много повярвайте какво ли не правим до детската пеем тичаме говориме но нестава,просто съм опитвала каквото ми е дошло на акъла Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Окт 12, 2008 4:05 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Мимка, искрено се надявам детето да свикне, не да се примира, а да свикне с ДГ, да се радва на времето прекарано с мама и да се чувства добре сред децата т.е. да отдели двете неща едно от друго. И все пак аз мисля, че има деца, които просто не свикват, зная го от личен опит. Споделяй, как се развиват нещата, вероятно и други мами ще споделят опит. Благодаря на ilq за компетентния отговор!

ilq
Потребител

Местожителство: Шумен

Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 7:08 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Да,прави сте,че има деца,които трудно свикват.Но дали на 3 или на 7г. това трябва да се преживее.Повечето хора смятат,че като стане на 6-7г. то само ще се отдели.Използвайте периода до училище да вдъхнете увереност и самостоятелност у детето.Поздравявам майката,че говори по проблема си и търси помощ.Но все пак не се вайкайте пред детето.То сигурно копира вас.Не мога да забравя една майка,която беше притеснена,че детето тръгва на градина и сутрин и тя реве, и то реве и ние не знаем кого да успокоим.Когато тя започна да се държи уверено и детето спря да реве.

mimka11
Потребител

Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 9:30 am Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Здравейте аз никога пред нея не смея да показвам че страдам защото тогава ще стане още по страшно,ето сега ни хвана грипа и баба и я взе да я гледа докато премине и като тръгне после пак ще започне всичко, но предпочетох да я спра отколкото да разболее още 20 деца защото за съжаление има и такива дечица който няма кой да ги гледа и отиват болни. Crying or Very sad

Върнете се в началото
ogimama
Потребител

Пуснато на: Вто Дек 09, 2008 12:57 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Искам само да вмъкна, че влязох в градината на сина ми точно след следобедната закуска. Най - активни и най -игриви бяха децата, които сутрин се тръшкат и изпадат в истерия пред мама. Според мен момента на раздяла е труден и това трябва да става бързо. А Оги като ходеше на ясла не ми спестяваха нищо. Първите дни се спукваше от рев и те ми казваха, че не е спирал да плаче.

Върнете се в началото
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Пет Яну 30, 2009 11:03 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Temata e interesna, no razsajdavam na glas...Ako majkata se pritesnqva ot tova,che deteto shte plache v detskata gradina, deteto razbira che moje da "manipulira" majka si i go pravi mnogo uspeshno. Izglejda hodeneto na detska gradina stava ritual za "dokazvane" na obich i kolko mnogo si lipsvate edna na druga...A,kakvo bi stanalo ako nqkoj drug q vodi na detska gradina, naprimer bashtata,ako rabotata mu pozvolqva...Ot tova, koeto prochetoh po vsqka veroqtnost vie rabotite, ne vi e lesnono, no moga da vi preporacham slednoto.Parvo priemete, che shte plache i to spokojno, nonqkoga izgrajdaneto na nvicite iziskvat tvardost.Vtoro drug da q vodi na gradina, za da precenite i pri nego li se sluchva tova. Treto nabliydavajte deteto,kakva moje da bade istinskata prichina. A vie po-spokojno priemajte neshtata

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
mimka11
Потребител

Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 4:03 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Здравейте благодаря много за отговорите,искам да ви кажа че аз започнах работа в детска и я преместих там и тя ме вижда и знае че сам там и че работя но пак отива с плач а аз по няколко пати на ден ходя учителките са и добри но като ме види веднага почва да плаче и да вика мамо искам с теб само.Така че май вече се отказвам да се надявам да спре да плаче но все пак дано стане чудо Sad Smile Благодаря ви Confused

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Фев 02, 2009 5:05 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Здравей, това че детето те вижда и знае, че си там е добре и вероятно му дава сигурност, но щом плаче когато отидеш при него и това го разстройва, не ходи при него преди края на работния ден! Успех!

silviq teneva
Потребител

Пуснато на: Чет Юни 18, 2009 6:29 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Zdraveite
moeto dete hode6e na qsla godina i tam vseki den se razdelqhme s pla4 kasa6e mi se sarceto,i hode6e s nejelanie to si li4e6e vzeh da go vodq mnogo rqdko.Minalata godina go prehvarlih na gradina na drugo mqsto ne kadeto be6e qslata i pak ima6e revove no postepenno namalqha i zapo4na i da govori kakvo pravqt kakvo sa nau4ili malko po malko ne e sviknal napalno no e mnogo po dobre ot qslata mislq si 4e e zaradi u4itelkite.Sega imame i lubima u4itelka se za neq mi govori za drugata kazva 4e sa6to bila dobra ama kato ne slu6ali vikala.Tam mnogo go hvalqt toi po princip e mnogo dobro i la4ezarno dete nikoga sam nqmala oplakvane ot nego.No poneje sme razvedeni s ba6ta mu i toi se namira v drug grad kogato hodi tam ne hodi na ghradina i ima6e slu4ai v koito ne iska6e da si idva za6toto tuka hodi na gradina no i tova poodmina ve4e na 4godinki mnogo rqdko pla4e, samo deto ugovorki vseki den koga 6te me vzeme6,6te idem li posle na razhodka i taka.

Върнете се в началото
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Чет Юни 18, 2009 8:51 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Zdravejte, razbiram pritesneniqta na majkata, no neka da se izqsnim po nqkoi vaprosi, koito sa dosta vajni. Nie vsichki obichame nashite deca i mnogo ne e machno da se razdelim s tqh, osobeno kogato sa malki i sa mnogo sladki..., no nali trqbva da svikvat da sa s drugi hora i deca. Vsichki roditeli sa na qsno, che e vajno deteto da poseshtava detska gradina i che tozi emocionalen moment kato razdqlata sashto e ot osobeno znachenie, ososbeno za vazrastnite. Kakvo imam predvid, che ako v sluchaq se podhodi spokojno i bez prekaleno nogo obqsneniq, deteto po-lesno shte prieme razdqlata, ot prodaljitelnite uveshtaniq i obqsneniq, no za celta roditelq trqbva da poeme riska i otgovornosttache deteto shte plache, no shte spre, nqma dete, koeto e zdravo, nqma emocionalni problemi da ne spre da plache...oshte poveche, che posle si igrae dobre s decata.
Za mene ne e pravilno tak kadeto raboti majkata i deteto da e tam na detska gradina ili na uchilishte, ot lichen opit go znam...
Otnosno prodaljitelniq plach u doma i nejelanieto da poseshtava detska gradina si e manipulaciq ot strana na deteto i chuvstvo na vina ot strana na majkata,otkolkoto problem.Da me izvini, ne se opitvam da q zasegna, no shte me razbere, kogato tozi period otine
Uspeh i kuraj!Majki ne se predavajte!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Фалконе
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Дек 29, 2010 7:12 am Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

ilq написа:
Здравейте, аз съм педагог и съм виждала много майки с вашия проблем.Не е общоприета тактика да казваме на родителите,че децата спират да плачат, а е факт.Когато детето се увлече в игра или друго занимание,то наистина не плаче.Сеща се за мама като дойде време за ядене или сън.Вие трябва да подготвите отделянето си с детето от къщи. Very Happy

Аз съм със същите впечатления,когато малкия започнахме да го водим понеже яслата беше на първия етаж и отвън на стълбите заставах точно до прозореца отстрани и след 5-10 минути наистина спираше да плаче и аз чак тогава си тръгвах,защото и на мен да си призная ми се плачеше като го слушах. Тогава и аз се поуспокоявах и си казвах,че не е толкова зле всичко както изглежда докато го заведеш в групата.

Но всеки разбира се да преценява кога е най-добре да започне неговото дете.
Всичко пак си е индивидуално доста.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Пет Ное 16, 2012 7:54 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Много интересна тема аз веднъж съм писала за по-големия ми син, който вече е първолкласник и ходи на училище с огромно желание за сега Smile. Но сега имам подобен проблем с малкия му брат, него го записах на 2г на ясла много трудно свикна всяка сутрин рев те постепенно стана приемането първо беше след закуска по 2ч на ден така една седмица после го оставих за обяд пак 2-3дена после го водех и за закуска и накрая го оставих и да спи следобед, но тои си плачеше още като го събудя и почне да плаче, че не иска и така, но там беше много хубаво и вътре и учителките ммного бях доволна и аз също така оставях да видя кога ще спре да плаче еми 10мин даже бяха много Smile , учителките ми казаха че се сеща за мен когато трябва да си легне да спи и те му казват като станеш и мама ще е тук и тои накрая заспивал, ние ходихме и все още сме с едно плюшено куче което търси само когато спи или когато отива на градина Smile . Сега от септември вече сме на градина и вече не плачем, но мранка постоянно през целия път въпреки че не му обръщам внимание даже понякога му се карам не спира да си мрънка докато госпожата не го посрещне да влезнат заедно и краи до там Smile, но задължително госпожата трябва да доиде до вратата да го посрещне и да го хване за ръка иначе сам не влиза и като ходи редовно взе да свиква но от време на време примрънква.Сега беше малко болен и трета седмица е в къщи и другата седмица мисля да походи малко и най - вероятно пак ще поплаче много е неприятно но не му обръщам внимание, от нас до градината има 5мин път говоря му как ще си играят и така нататък но тои все едно не ме слуша Smile А когато го води баща му два пъти е било голям рев и голямо капризнечене.....даже когато отидох на другия ден учителката ми вика баща му да не го води повече не можем да го успокоим.

Върнете се в началото
Фалконе
Потребител

Пуснато на: Съб Ное 17, 2012 10:55 am Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Сега вече,когато тази година е първокласник детето си мисля,че е много рано на 2 год. да тръгват. Скоро на един колега тръгна на детска градина на 4 годинки е момиченце и не е плакала изобщо.

Но при нас жена ми искаше да започва работе и даже нямаше 2 години като тръгна.Беше на година и девет. Ходи няколко месеца после се поразболя и препоръчаха зимата да стои у нас и така направихме.

Слава на Бога сега вече е на 7 и ходи с желание на училище.
Доволен съм.
Smile

Върнете се в началото
silviq boqdjieva
Потребител

Пуснато на: Съб Ное 17, 2012 12:14 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

Aми така е, но в България е трудно да си стоиш в къщи и да гледаш детето за това и аз го пуснах за да работя, но сега пък не мога редовна смяна на работа да си намеря ....

Върнете се в началото
Фалконе
Потребител

Пуснато на: Съб Ное 17, 2012 12:26 pm Заглавие: Моля помогнете ако имате моя проблем Отговорете с цитат

За няколко години намирането на подходяща работа стана още по-голям проблем. Имам колежки разведени,които едвам успяват за каквото и да е относно децата си. И поради тази причина не могат да намерят по-добре платена работа,защото няма редовна смяна.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google