Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Първата раздяла

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
darinanh
Потребител

Пуснато на: Чет Юли 26, 2012 8:54 am Заглавие: Първата раздяла Отговорете с цитат

Здравейте,

Имам следното притеснение относно първата раздяла между, мама, тати и детето.
Моя съпруг е решил самостоятелно , че трябва 3- годишната ни дъщеря да замине при баба си и дядо си за 10 дни. Като аз лично не съм съгласна с товаSad
Тя никога до сега не се е отделяла от нас и сме си я гледали сами без да ни помагат баба и дядо.
Притеснението ми е че, ще и се отрази малко или много травмиращо това заминаване. Молбата ми е да ме посъветвате, дали е правилно да замине или не. И как да се справим с тази раздяла, така че да не се отрази зле както на нас така и на малката Лори.

Благодаря ви предварително!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Юли 26, 2012 2:04 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Доколкото разбирам детето не е в постоянен контакт с бабата и дядото с които живеете в различни градове, не е отделяно от вас и сами сте се грижили до сега за него. Щом до сега детето не е отделяно от вас никога и е едва на 3 г. считам, че раздяла от 10 дни за начало е прекалено много. По-приемливо би било цялото ви семейство да гостувате на бабата и дядото, детето да свикне с обстановката и за начало да го оставите за не повече от 2-3 дни. Има време за дълги ваканции при баба и дядо и за раздели, но бащите принципно имат "разделителна" функция и не винаги преценяват правилно какъв стрес ще причинят на детето си, ако ей така изведнъж и то за цели 10 дни отделят от мама толкова малко дете. Това е моето лично мнение, решението е ваше.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google