Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Декларация за съгласие

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Защита правата на детето.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lav27
Потребител

Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 6:27 am Заглавие: Декларация за съгласие Отговорете с цитат

Здравейте!
Надявам се да полча отговор на въпроса си възможно най-скоро.
Какви документи са необхидими за извеждане на дете под 14г. възраст извъна страната.
И по-специлано ме вълнува въпроса за Декларациите за съгласие от родителите, къде мога да ги намеря и по смисъла на кой закон се попълват.
Може ли единият родител да си оттегли съглсието, ако реши и с това да попречи на излизането на детето от страната.

Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 12:34 pm Заглавие: Декларация за съгласие Отговорете с цитат

Не съм запозната какви документи точно се изискват, но ако единият родител не е съгласен детето да напусне страната, другият не може да го изведе. Доколкото знам документите се попълват в общината и трябва да са нотариално заверени. Трябва съгласие и от двамата родители. Ако научиш нещо ново - моля те пиши. Аз също се интересувам, защото през лятната ваканция синът ми ще излиза в чужбина с баща си. Предварително благодаря! Smile

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 12:52 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Доколкото ми е известно, ако страната не е член на ЕС е необходим задграничен паспорт на детето и декларация по формуляр от Общината подписана от двамата родители. При издаване на задграничен паспорт на дете е необходимо съгласието на двамата родители, които се подписват в молбата-декларация. Ако единият от родителите отсъства, изисква се нотариално заверена такава. Ако единият родител не е съгласен или оттегли съгласието си, детето не може да напусне страната. Със сигурност ще вземат отношение и нашите юристи.

Последната промяна е направена от Мариана на Чет Апр 19, 2007 12:03 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Вто Апр 17, 2007 1:17 pm Заглавие: Декларация за съгласие Отговорете с цитат

Благодаря! Smile

Върнете се в началото
lav27
Потребител

Пуснато на: Сря Апр 18, 2007 7:01 am Заглавие: Декларация за съгласие Отговорете с цитат

Благодаря!
А ако страната е членка на ЕС?
Освен това нашата община е малка и явно не са се занимавали с такива въпроси и са леко некомпетентни в тази област. Затова ми се щеше да погледна съответната нормативна база, но нямам идея къде да търся. Може ли да ме насочите да потърся декларация, все си мисля, че трябва да я има като приложение в наредба или правилник или нещо подобно.
Не съм адвокат и се извинявам, ако не използвам точно юридическите понятия.

Mari Shari
Юрист

Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 7:55 am Заглавие: Декларация за съгласие Отговорете с цитат

Zdravei,parvo e dobre da otide6 do pasportna slujba v ob6tinata i tam trqbva da imat takav formulqr.Makar da sme 4lenki na ES e dobre da imate pasporti,za6toto vse o6te ne sme 4ast ot Shengenskoto sporazumenie i sas vsqkak strana e razli4no(edno e Rumania i Garcia,druge e Velikobriatnia naprimer).Taka 4e otiva6 v pasportna i kazva6 ,4e iska6 da izdade6 pasport na deteto i edin ot elementite e tazi deklaracia,koiato 6te popalnite i dvamata sas sapruga ti.Te trqbva da imat takava.Ina4e ako ima6 dostap do CIELA blanki tam bi trqbvalo da ima takava deklaracia.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Защита правата на детето. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google