Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Обрязването!?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Яну 05, 2007 6:39 pm Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

Цитат:
Мама
Потребител:
Какво мислите за обрязването? Това все още се практикува сред мюсюлманите, спазващи изискванията на религията си, но напоследък се говори за това като за необходимост и критерии за хигиена. Този акт дори е отречен от новият завет на Библията, а свен това е свързан с болка и насилствено отстраняване на част от нещо което принадлежи на тялото, а един мъж може да спазва хигиена ако редовно се измива и къпе и не е необходимо да е обрязан. Това за мен е нещо чудовищно и след като се прилага над невинни деца без да се иска мнението им или без да са пораснали, за да решат сами, против съм...Какво е вашето мнение?
Вижте още: http://tatyana.hit.bg/materiali/interesni/interesni_obrqzvane.html

Цитат:
Бамбина
Потребител:
Обрязването при мъжете не е толкова страшно, брат ми наскоро си направи тази интервенция, по мед. причини, но при жените.....Там вече е ужасно.....И всичко това е правено, за да не изпитва жената наслада от сексуалният акт......

Цитат:
Мама
Потребител:
Филмът на Карбовски!
Това, което видях във филма за обрязването на Карбовски ме накара да остана без думи. Тук хигиената и религията нямат място. Не може да се причинява на едно дете подобна болка и при такива първобитни условия! Възмутена съм! Тази процедура би следвало да се извършва само от лекар и при необходимост или ако лицето е пълнолетно и го желае.

Цитат:
dudididi
Потребител:
Твърдо ПРОТИВ съм.Всяко дете трябва да е научено на лична хигиена.Това ми звучи като ОБРЕЖЕТЕ ДЕТЕТО СИ ЗА ДА СЕ МИЕ ПО-РЯДКО.

Аз съм твърдо против, ако разбира се не е наложително по медицински причини!!!

Последната промяна е направена от Мариана на Съб Авг 07, 2010 7:34 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ralica
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Чет Сеп 18, 2008 11:22 am Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

ISKAM DA KAJA 4E NE SAMO MQSQLMANITE SE OBRIAZVAT,AZ POZNAVA I MAJE KOITO SA6TO SA SE OBREZIALI ,E TAKA BEZ PRE4INA .AKO MOIA SIN SLED VREME MI KAJE 4E 6TE SE OBREJE 6TE GO PRIEMA NORMALNO,.. DAJE SE GA E KATO MODA MAGEDETE DA OBRIAZVAT,TOVA E KATO JENATA DA SI SLOJI SLIKON.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Сеп 18, 2008 2:18 pm Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

Да, това е нещо, което човек сам решава, когато порасне, но съм против да се прилага насилствено на малки деца!

ralica
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Пет Сеп 19, 2008 11:41 am Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

taka sam saglasna s teb...nasilstveno ne go razbiram i to na malki deca .no pri mqsilmanite,pri tiax e ve4e e kultura

Върнете се в началото
amalgama
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 12, 2008 11:51 am Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

Обрязването не е традиция само при мюсюлманите, но е задължение и при евреите. И според мене не случайно са го въвели. Има и практичен смисъл.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Авг 04, 2010 7:37 am Заглавие: Още по темата Отговорете с цитат

И още материал, за тези които не понасят кадри на насилие да не отварят линка:
"Обрязване на деца в Разград", филм на Карбовски по Нова Тв.
http://vbox7.com/play:5c5116a4&al=1&vid=
http://vbox7.com/play:0d3d3a35&al=1&vid=
http://ww.vbox7.com/play:d320f5f5&al=1&vid=

valeria georgieva
Потребител

Пуснато на: Вто Май 03, 2011 11:12 am Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

zdraveite az iskam da popitam ne6to.Imam sin koito e na 2 godini ne mojax da mu zabelq glavi4kata na pileto i otidoxme na xirurg urolog toi mi kaza 4e deteto e o6te malko za tova a sa6to i 4e ima kasa koji4ka niakoi moje li da mi kaje kakvo to4no zna4i tova i 6te se stigne li do obrqzvane

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Май 03, 2011 2:05 pm Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

Здравейте, бих ви препоръчала да се консултирате с детски хирург. Ще получите компетентен отговор и от проф. Бранков тук:
http://www.pedsurg.net/forum/index.php
http://www.pedsurg.net/forum/viewforum.php?f=13
Предвид опита, който имам с моя син, на тази възраст трябва да се оголи главичката, но това се извършва от хурург. Не мисля, че е нужно обрязване.

valeria georgieva
Потребител

Пуснато на: Чет Май 05, 2011 6:44 am Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

blagodarq vi za saveta.Iskam da vi popitam i za da6terq mi tq e na 4g.i e mnogo pritesnitelna (ne v ka6ti)naprimer v detskata gradina igrae i si govori s detsata no na u4itelkata otgovarq samo s edna duma i ako nqkoe dete q obidi se sramuva da kaje na u4itelkata i nai lo6oto e 4e i na men kasno mi kazva neznam ve4e po kakav na4in trqbva da i obqsnq 4e trqbva da spodelq s men vsi4ko no navreme.Molq daite savet

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Май 05, 2011 8:51 pm Заглавие: Обрязването!? Отговорете с цитат

Вероятно е въпрос на тип темперамент, не мисля че имате причини за притеснения, просто ненатрапчиво предразполагайте детето повече да разказва и споделя.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google