Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Детето ми е игнорирано...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nelito
Потребител

Пуснато на: Пон Дек 08, 2008 1:43 pm Заглавие: Детето ми е игнорирано... Отговорете с цитат

Здравейте! От около три месеца синът ми / 5 г./ казва, че не иска да ходи на детска градина. Като попитах защо, той ми отговори, че децата не искат да играят с него. Той е доста контактно дете, не е агресивен в никакъв случай. Преди ми е споменавал как и с кого е играл. Наскоро госпожата от градината е казала на мъжа, че играе само с момичетата. И аз чак сега си давам сметка, че това е така, защото момчетата го игнорират. Много мислих и нямам идея какво се е променило. Дори си мисля дали да не ползвам услугите на детски психолог...Вие какво ще кажете? Благодаря предварително.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Дек 08, 2008 4:32 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Мисля, че първо трябва да разбереш причината за игнорирането, поговори с детето и с учителката, както и с досегашните му приятелчета! А консултация с детски психолог никога не е излишна.

Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Пет Яну 30, 2009 11:32 pm Заглавие: Детето ми е игнорирано... Отговорете с цитат

Най-напред изясни за себе си за какво става въпрос.Нека детето да ти разказва за детската градина и игрите, в които се включва.С кого обича да играе, кои са му приятелите и на какво играят? Разговаряй и с учителката и тя да ти каже как е между децата? Как е с децата около вас и с кого играе и на какво? Може да са някои привички, които е продобило,но вие не им отдаваме значение у дома. Помислете и проучете всичко истината е някъде там и съм уверена,че ще я откриете.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Фалконе
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пон Дек 27, 2010 7:11 am Заглавие: Детето ми е игнорирано... Отговорете с цитат

Виждам че отдавна са мненията и темата,но подобни случаи при децата мисля че са нещо моментно и много скоро си отминават.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от предучилищна възраст: 3-7 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google