Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Тийнейджърът и компютъра

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Ученици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vestajkova
Потребител

Пуснато на: Нед Дек 16, 2007 7:52 am Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Здравейте! Току що се включвам във форума, затова не зная дали има досега подобна тема, но предполагам че би заинтересувала доста родители. Проблемът ми е следния: синът ми, който е на 16г прекарва по цели нощи пред компютъра. Общо взето режимът му е да играе до 3-4ч пред монитора, след това спи до 11-12ч,т.е. до обяд и отива на училище. В резултат на това си развали и успеха, започна да лъже непрекъснато, непрекъснато е блед и изнервен... Опитахме се с баща му да водим разговори, т.е. с добро-резултат никакъв. Поставихме и наказания-отново никакъв резултат. Въртим се в един омагьосан кръг и не виждам как да излезем от него. Моля ви, споделете вашия опит с подобни проблеми!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Сря Яну 30, 2008 10:12 pm Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Ние сме същите, само че още ме слуша за лягането вечер. Но през деня, тогава не се освобождава компютъра изобщо.Лошото е, че имам и по-малък син- на 6г. който е същият запалянко по компютрите и по цял ден е пазарлък- кой ще играе пръв, кой втори и т.н. Баткото също си развали успехът. Просто не знам как да постъпя, защото, както казваш ти- не помагат нито наказанията, нито молбите! УСПЕХ, МИЛИЧКА- ДАНО СЕ СПРАВИМ НЯКЯК СИ. От друга страна пък съм доволна, че прекарва времето си поне край мен и така съм спокойна, че не върши щуротий по улиците и не се занимава с лоши неща, защото има и такива деца! Не знам какъв съвет да ти дам, скъпа! Smile

Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Чет Яну 31, 2008 6:29 am Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Здравейте мами,напоследък учените заговориха за нов вид зависимост-пристрастеност към компютъра.Това създава предпоставки за много проблеми и ако имате притеснения най-добре се консултирайте с психолог.Юношите пристрастени към компютъра обикновенно компенсират трудности в общуването с връстници-това е нормалната реда за едно 16 годишно момче-сред приятели и приятелки.Понякога за тези деца компютърът става единствен приятел.Не оставяйте проблема да се задълбочава.Може да поговорите с детето-какво означа за него да играе на компютъра толкова време,поинтересувайте се от игрите му-играйте с него,за да му покажете,че уважавате заниманията му,но деликатно спомнавайте,че общуването с връстници и училищните уроци,както и спор не са за подценяване.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivanka Zaharieva
Психолог

Местожителство: Димитровград, London

Пуснато на: Пон Фев 04, 2008 5:59 pm Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Това, което колежката споделя е вярно. Наблюденията са ми,че децата наистина имат проблем в изразяването да смислена реч. Не развиват достатъчно мисленето, защото при четене има и процеса анализ, който пред компютъра и телевизора, отсъства. В новите игри са такива,че те са реални участници в събитията, а обикновено те са убийства и войни, което стимулира агресията. На практика умения като разказвате, творчество сега са пренебрегнати и резултатите ги виждаме на практика. Уви!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
kris
Потребител

Пуснато на: Вто Юли 29, 2008 3:42 pm Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Здравейте всички,които Ви вълнува темата.Сигурно нищо ново и различно няма да напиша,но си мисля,че повече родители трябва да участват тук и да са разтревожени.Синът ми е на 13 години и от 6 месеца е обсебен от комп.игра,в която няма насилие,няма агресия,но не е нормално да стои затворен вкъщи.Признавам,че не мога да се справя.Опитвах и с добро и с лошо.Без резултат.Влиянието в училище е много по-силно от моето. Търсих привлекателни за него игри и занимания,но без успех.Ще бъда благодарна на всеки за изразено мнение и съвет.

Върнете се в началото
Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Юли 30, 2008 1:53 pm Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Здравейте Крис,важно е да разберете какво му дава компютъра-с какво се бори във виртуалния свят,с което не може да се пребори в реалния.В случая са много важни балансираните отношения-родител -дете.Ако детето се чувства притиснато-ще реагира с бунт-независимо дали тих или не толкова.Опитайте да говорите с детето за това какво му дава играта на компютъра,но без оценки и мъмрене.Пожелава м успех!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
albert
Потребител

Пуснато на: Нед Дек 05, 2010 12:14 pm Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Не, проблемът е нерешим напрво... Поне дано развие някакво желание на само за игри, ами и да вземе да научи нещо в тази област поне..

Върнете се в началото
GeriStivens
Потребител

Пуснато на: Нед Дек 19, 2010 6:24 pm Заглавие: Тийнейджърът и компютъра Отговорете с цитат

Единственото решение е облъчването пред екрана да се замени със спорт. Трябва да намерите някакви стимули на децата да им стане интересно да се конкурират с връстниците си на спортната площадка и да разберат, че това не е безсмислено. Веднъж усетили доброто си здравословно състояние след тренировки в последствие сами ще се стремят към това.

От този онлайн магазин ще намерите много различни видове дамски обувки, както за ежедневно носене, така и спортни. Адресът е http://outlet.mymall.bg/categories/%D0%94%D0%90%D0%9C%D0%A1%D0%9A%D0%98-%D0%9E%D0%91%D0%A3%D0%92%D0%9A%D0%98/
Играйте различни игри за забавление и образование http://napred.bg/igri.html
Проверете печалбите си от тото 6 от 42 http://napred.bg/toto/6-ot-42
Вижте как се правят мартеници http://napred.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8.html

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Ученици Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google