Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

KAK DA GO NAKARAM DA YADE?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dadandan
Потребител

Местожителство: ----

Пуснато на: Нед Мар 21, 2010 2:36 pm Заглавие: KAK DA GO NAKARAM DA YADE? Отговорете с цитат

Zdraveite!
Imam niakolko problema i mnogo se nadyavam che shte polucha kompetenten otgovor.
1.Sinat mi e pochti na 18 mesetsa.Razbira dosta dumichki,no ne govori
2.Vse oshta se sabujda noshtem i iska da pie AM.Ako ne mu dam-reve i ne iska da spi.Ima li nachin da go otucha?
3.Otkazva da yade obshta hrana.Gotvia spetsialno za nego.Opitvam se da e raznoobrazna i vitaminozna.Edinstvennoto koeto yade..po-tochno pie e AM.Inache shte umre ot glad.Ne obicha kiselo mlyako,yatsa,sirene,makaroni..Kak da go nakaram da yade????
Teji 16kg,no ne mu lichat tai kato e dosta visok za vazrasta si.[b][/b]

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 22, 2010 9:58 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Ще се опитам да отговоря на въпросите ви:
1. Казвате, че детето има посивна реч т.е. разбира речта на възрастните, но няма развита активна реч т.е. не говори. Предполагам, че произнася отделни думички. Имам наблюдения, че момченцата проговарят малко по-късно от момиченцата и често това става изведнъж. Все още е много малък, за да очаквате да говори пълноценно. Ако детето не проговори до 2 г., направете консултация с педиатър и логопед!
2. Нощното събуждане за приемане на АМ е навик, който постепенно ще отшуми. Добре е вечер детето да приеме по-стабилна храна и водичка, за да не изпитва през нощта глад или жажда.
3. От кога детето е захранено, от кога приема пюрета и каши? Ако захранването е станала постепенно и своевременно, би трябвало да няма проблем с общата и по-твърда храна. Давайте му малки порции от любимите му неща и с времето детето ще се приучи да приема разнообразна храна. Не, детето няма да умре от глад, ако има режим на хранене, а не постоянно да се тъпче, разбира се че ще огладнее и само ще поиска храна. Има храни които някои деца не обачат, но ги компенсират с други. Синът ми не яде сирене, риба, кис. мляко и яйца и няма начин по който да го накарам да сложи тези храни в устата си,а вече е на 10 г., но расте като здраво и нормално развиващо се дете. Някио деца са по- капризни и злояди, но това е до индивидуалност. Мисля, че няма основание за притеснение. Относно менюто на детето, консултирайте се с педиатъра или с детски диетолог. Би трябвало много скоро да премине на обща храна, но това ще стане постепенно, след като не се е случило до сега. Успех!

mama_stefi
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Сеп 22, 2010 1:23 pm Заглавие: KAK DA GO NAKARAM DA YADE? Отговорете с цитат

Здравейте имам мом4енце на 1г и 4м. той хапваше много добре беше на обща храна и хапваше даже двойно 4е и още е искал но се разболяхме от анемия и спря да хапва нищо неискаше дори и КМ (което винаги яде независимо дали е ял манджа) пихме капки едно друго и се оправи изследванията са добри така казва лекарката но той неиска да яде и това е Км пак по4на да хапва но манджи отказва бях склонна даже да ги пасирам само и само да яде но уви и тях неиска пробвахме и със сироп за апетит помогна малко по4на да хапва но предимно сутрин сирена попара (която преди също обожаваще)и макарони иска се да хапва филийка салам4е се такива неща но не и манджамоля ви дайте ми някакъв съвет

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Сеп 23, 2010 4:48 pm Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

Добре е да потърсите съвет от личния лекар, има медикаменти за апетит, добре е да му предлагате предимно неща, които обича. Вероятно този период ще бъде преодолян във времето.

mama_stefi
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пет Сеп 24, 2010 5:11 am Заглавие: KAK DA GO NAKARAM DA YADE? Отговорете с цитат

Благодаря много за отговора но това което ме притеснява е 4е и сироп4етата за апетит не помогнагха и не е от скоро този проблем с неяденето аз гледам да му давам каквото оби4а но може ли дете което има нужда от толкова витамини желязо .....и т.н. да си ги набави само като хапва хляб салам4е и такива работи Crying or Very sad

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Сеп 24, 2010 9:35 am Заглавие: KAK DA GO NAKARAM DA YADE? Отговорете с цитат

Затова ви съветвам да споделите притесненията си с педиатъра, той ще прецени дали детето има здравословен проблем и дали да предпише подходящи медикаменти за апетит. Ако всичко е наред, вероятно това е временен период или по темперамент детето е по-злоядо. Синът ми не яде риба, сирене, яйца, дроб, спанак, все полезни неща, а е на 11 г., няма начин по който да го накарам дори да опита тези неща, но детето се развива нормално. Давайте му неща които обича!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google