Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Бременност и раждане.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мама
Потребител

Пуснато на: Съб Яну 13, 2007 5:11 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

За бъдещи мами, една полезна темичка според мен. А и да споделят вече миналите по този път майчета.
При постъпване в болница за раждане Ви трябва :
1. Лична карта.
2. Обменна карта - издава се от наблюдаващия Ви гинеколог , който има договор със Здравната каса - там трябва да пише как е протекла бременността, ПРМ, ВТР, изследвания - кр. група, албумин, хемоглобин, серологии - Васерман, Хепатит, Rh ако е нужно, Кръвно налягане, тазови размери, позиция на бебето, прогноза за очакваното раждане, специални изследвания (ако има такива) .
3. Направление за раждане - розово-лилава бланка от гинеколога, имащ договор със Здр. каса - ако нямате такава, при постъпването в болница ще ви попълнят на место.
4. Изследвания, признават се ако са не по-стари от 10-14 дни. Ако скоро сте си правили такива - вземете ги ! Задължителни са специалните изследвания, като напр. серология за антитела при Rh отрицателните майки.
5. Нощница - желателно е да е от здрава материя ( напр. бархет или басма) , със широко деколте, широки или къси ръкави.
6. Чехли/джапанки - по-добре е джапанки защото лесно се почистват.
7. Къси чорапки.
8. Малко шише вода - по време на раждането не се разрешава приемането на храна и вода, но след това ще ви е нужно.
9. Шоколад или бисквити - нещо в допълнение и за сила!
10.Дамски превръзки - възможно най-големите с максимална абсорбционна способност - лигнина ще ви е полезен защото се сменя често и така повишавате хигиената върху евентуалните травми, но не е достатъчен когато спите или се движите.
11. Памперси за бебето.
13. Телефон, зарядно, фонокарта
14. Превръзки и хипоалергични лепенки - за евентуално поставената система (около абоката), за раната при Цезарово сечение.
15. Еднократни чаршафи.
16. Нещо за четене.
17.Хавлиени кърпи.
18.Тоалетни принадлежности.
19.Всичко останало по изискване на даденото АГО.
Вие какво още бихте добавили към този списък?
20.К-т пелени за бебето.
С какво още бихте допълнили списъка?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Нед Яну 14, 2007 12:50 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Йод и риванол, пакет памук - за промивки и мажене след раждането.

mama borq
Потребител

Местожителство: sofiq

Пуснато на: Вто Яну 16, 2007 9:45 am Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Мокри бебешки кърпички(поне в шейново искаха) там те ти дават нощница и чаршафи.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла MSN Messenger
dudididi
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Съб Фев 10, 2007 12:28 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Този списък ще ми бъде много полезен!!!
Имам чуство,че от 1 вото раждане всичко съм забравила,все едно никога не съм раждала Confused

Върнете се в началото
radi
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 2:17 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

bih dobavila i fotoaparat, makar che v takav moment chovek ne se seshta, no posle se okazvat mnogo cenni snimki!!! Laughing

Върнете се в началото
mammma
Потребител

Пуснато на: Сря Май 23, 2007 8:16 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

1. Личните документи, направление за раждане, документ за направени изследвания (дали съм алергична към упойки)
2. Тоалетни принадлежности (сапун, шампоан, четка за зъби, паста за зъби, самобръсначка, гребен)
3. Дамски превръзки (нощни) и допълнително лигнин
4. Джапанки и чехли
5. Три хавлиени кърпи (голяма, средна и малка)
6. Принадлежности за хранене (вилица, лъжица, ножче, чаша, пластмасова чиния)
7. Къси чорапи - 3 бр.
8. Бельо - 3 бр. (по-големи и по-свободни)
9. Нощници - 2 бр.
10. Анцуг (при нас, когато нямаше лекари всички си обличаха спортни екипи, а не ходехме с нощниците).
11. Памперси - 24 бр.
12. Мокри кърпички
13. Тоалетна хартия
14. Помпичка за изцеждане
15. Телефон и зарядно
16. Шише минерална вода и 2-3 кроасана. След като родиш си много гладен и като те оставят в стаята, едва ли тепърва ще тръгнеш да си търсиш нещо за хапване.

Потребител

Пуснато на: Чет Юни 07, 2007 1:28 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Благодря много за темата предстоими скоро да влизам в болница и списъка ще ми е от голяма помощ!

Върнете се в началото
radi
Потребител

Пуснато на: Чет Юни 07, 2007 1:57 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

djidji pojelavam ti vsi4ko da mine mnogo dobre, i skoro da gushnesh svoeto bebche!!! Very Happy

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Юни 07, 2007 3:53 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

djidji, леко раждане и да пишеш как е минало! И аз ти пожелавам едно сладко бебче! Razz

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Авг 10, 2008 12:51 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Didi
Потребител

Местожителство: Церово

Пуснато на: Пет Юни 08, 2007 9:03 am Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Присъединявам се към пажеланията на останалите и ти пожелавам леко раждане и едно много красиво и здраво бебче! Очакваме да пишеш скоро! Very Happy Laughing Smile

Потребител

Пуснато на: Пет Юни 08, 2007 12:34 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Благодаря много за пожеланията и обещавам да разкажа как е минало всичко!

Върнете се в началото
djidji
Потребител

Пуснато на: Нед Юли 29, 2007 3:31 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Всичко мина много добре дъщеря ми се роди на 13 юли петък с нормално раждане. В болницата ми искаха само тоалетни принадлежности, чехли, памперси и мокри кърпи. Аз бях си подготвила допълнително бельо, дамски превръзки и лигнин, нощница въпреки че от болницата ми дадоха и ги сменяха всеки ден.

Върнете се в началото
jivka_p
Потребител

Пуснато на: Нед Юли 29, 2007 7:44 pm Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Да ти е жива и здрава дъщерята, djidji! Много радост и здраве на теб и цялото ти семейство! Very Happy

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Юли 30, 2007 12:44 pm Заглавие: Привет! Отговорете с цитат

Честито и от мен, както и от цялото ми семейство! Много здраве и щастливо детство на бебчето! Razz

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Авг 10, 2008 12:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rila
Потребител

Пуснато на: Нед Окт 07, 2007 9:22 am Заглавие: Какво е нужно на жената при постъпване в болница за раждане? Отговорете с цитат

Към списъка на мама бих добавила:

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ МЪЖА СИ КАТО ВЛИЗАТЕ В РОДИЛНОТО!!!!!
Мога да кажа, че МЪЖЪТ МИ РОДИ ДЕТЕТО Very Happy . Преди раждането ходихме на курсове за подготовка за събитието.
За него беше едно вълшебно изживяване, да помогне на сина си да излезе. Чест и гордост, защото раждането е и мъжка работа Very Happy.
Горкия ми мъж, не знам как издържа на натоварването. Беше подложен на нечовешки физически усилия, но не се оплака нито веднъж. Часове да правиш обезболяващи масажи, да натискаш центъра на ишиаса при всяка контракция, да ме успокоява, да ме връща към упражнения за отпускане, когато на мен не ми е до това. Самия факт, да имам близък човек в този момент до себе си.
Сега от време на време му разтривам ръцете, които още го болят.
БЛАГОДАРЯ!!!
И не е верно, че мъжете припадат. Имат толкова много работа, че не им остава време да мислят за себе си .Wink

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Юни 17, 2010 6:21 am Заглавие: Какво да носи бременната в болницата Отговорете с цитат

Какво да носи бременната в болницата

В последните седмици на бременността, при влизането в 9-ия месец е добре вече да приготвите багажа си за болницата. Питате се – Какво трябва да взема в болницата със себе си и какво могат да ми донесат по-късно?
Пригответе два багажа. Малка чантичка само с най-необходимото за влизането ви преди раждането. нека в нея бъдат – мобилен телефон, кърпички, лъжица и малко шише минерална вода. Носете със себе си и джапанки или чехли. Носете и 4-5 памперса най-малък номер. Този малък багаж ще е с вас или около вас по време на самото раждане и веднага след това.
В по-голямата чанта подгответе дамски превръзки или лигнин, кърпички, тоалетна хартия, две или три нощници удобни за кърмене (с копчета отпред), чорапи, бельо (широки и удобни гащи и сутиен за кърмене) чаша, книга или друго, което смятате, че ще ви трябва. Ще са необходими още памперси и евентуално мокри кърпички за бебето. Носете и помпата за кърма, ако сте решила да кърмите. Този багаж ще ви го донесат веднага след раждането, при настаняването ви в отделението. По-късно ще ви носят нещо за похапване, както и вода.
az-jenata.bg

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Бременност и раждане. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google