Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Отново за възпитанието...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Мар 19, 2010 8:50 am Заглавие: Отново за възпитанието... Отговорете с цитат

Как ви възпитаваха вашите родители? Как вие възпитавате децата си, кое е приоритет в тази насока за вас, споделете! Кое е основното и различното във вашите прийоми на отглеждане и възпитание на децата ви?

МилаМ
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Чет Апр 01, 2010 12:00 pm Заглавие: Отново за възпитанието... Отговорете с цитат

Моите родители ми дадоха ВЪЛШЕБНО ДЕТСТВО И ОТЛИЧНО ВЪЗПИТАНИЕ.Само, че днес на моята възраст считам, че е можело да е различно.Аз съм от заможно семейство.Баща ми почти все го нямаше, но социалната ми среда беше....!Мама беше кротък добър човек.Тя ме учеше да се съобразявам с хората, да не съм нахална, да съм кротка, да се подчинявам на "патриархата" и т.н.т. В резултат на което аз бях комплексар с "тузарско " детство. Днес съжалявам, че не ми е давана по- голяма свобода и не ми е помогнато да имам повече самочувствие и лични изисквания за живот, реализация и т.н.т. НО... Днес когато съм човек от "средно статистическата класа" това ми помогна!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Апр 01, 2010 4:32 pm Заглавие: Здравей, Мила! Отговорете с цитат

Благодаря за споделеното мнение! Когато се замисля, определено мога да кажа, че моите родители от малка са ме възпитавали в дух на самостоятелност, винаги сама съм взимала решения, сама съм решавала къде да уча и т.н. Самостоятелно и без родителска помощ започна и семейният ми живот, което е нещо много добро. Но в определени моменти са ми липсвали подкрепата, родителското мнение и насока. Имам уважение към родителите си, но не мисля че емоционалната ни връзка е особено силна. В желанието си да помагам винаги и във всичко на децата си, да ги подкрепям и едва ли не някои неща да свършвам вместо тях, определено не е най- правилното, защото това пречи на тяхната самостоятелност. Вероятно най- правилният вариант е "златната" среда.
В социален аспект, като дете не съм била презадоволявана, но не съм била и лишавана. Но в никакъв случай, материалното не е най- важното, което може да дадем на децата си, основното е да бъдат обичани и подкрепяни, а родителите да живеят в мир и разбирателство.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google