Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Козметиката за деца?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от кърмаческа възраст: 0-1 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Яну 04, 2007 3:14 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Цитат:
Мама
Потребител:
Напоследък на пазара се предлага огромно количество детска козметика- масла, тоалетни млека, кремове и др. До колко е полезна и доколко не за малкото дете и това не води ли до свикване на детската кожа да бъде третирана с мазила ?

Ако не се прекалява, проблем не би имало, все пак бебешката кожа се нуждае от масаж с бебешко олио, а при подсичане- подходяща пудра или крем. А иначе банята трябва да съпътства редовно бебето.

Последната промяна е направена от Мариана на Пет Юни 27, 2008 8:59 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Нед Яну 14, 2007 11:14 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Доста от предлаганите козметики на пазара са алергизиращи, освен това поносимостта на кожата на всяко дете е индивидуална.

dudididi
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Съб Фев 10, 2007 12:34 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

За Еми използвам козметика главно на "Бубхен" и "Мустела" за косичката "Джонсан"

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lina82
Потребител

Местожителство: Isperih

Пуснато на: Чет Мар 08, 2007 3:22 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Аз имам бебе на 2 месеца, ползвам само козметикана на NIVEA Baby и съм много доволна.

Върнете се в началото
sisi_fi
Потребител

Пуснато на: Вто Мар 13, 2007 7:21 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Използвам цялата козметика на Чико и съм много доволна.

Върнете се в началото
mim
Потребител

Местожителство: гр. Бургас

Пуснато на: Вто Юли 10, 2007 7:05 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

За къпане използвам козметиката на Nivea, а за мазане на Bubhen и от няколко месеца на Mustela.

Върнете се в началото
anelka
Потребител

Местожителство: Sofiq

Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 6:06 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

До сега сме ползвали Chucco, Nivea, Bubhen и Mustela. Най-доволни сме от Chicco и Mustela, а към Nivea се отнасяме с малко резерв.

Върнете се в началото
искрена
Потребител

Пуснато на: Сря Юли 11, 2007 12:54 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

До сега съм ползвала НИВЕА, Бюбхен, МУСТЕЛА от всичко съм доволна.

Върнете се в началото
Мама Фабияна
Потребител

Пуснато на: Съб Юли 28, 2007 1:04 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Моята беба е на 7 месеца и ползвам козметиката на NIVEA baby.

Потребител

Пуснато на: Нед Авг 05, 2007 9:21 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Използвам за Йоана Mustela и Avent и от двете съм изключително доволна. Smile

Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Съб Авг 18, 2007 11:02 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Ние използваме млякото (през лятото, за да не затваря порите) и олиото (през зимата) за масаж, кремчетата против подсичане и гела за къпане на Бюбхен, за мен те са перфектната комбинация качество - цена... ползвала съм шампоанче на Чико и от него съм доволна, към Нивеа и аз съм с резерви...

Върнете се в началото
rila
Потребител

Пуснато на: Сря Окт 03, 2007 10:35 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

КОЛКОТО ПО- МАЛКО, ТОЛКОВА ПО- ДОБРЕ!!! КОЗМЕТИКАТА ЗА БЕБЕТА ОТ МАГАЗИНА Е С КОНСЕРВАНТИ, ОЦВЕТИТЕЛИ, АРОМАТИЗАТОРИ И ДРУГИ СУБСТАНЦИИ, КОИТО ВОДЯТ ЧЕСТО ДО АЛЕРГИИ И ЗАВИСИМОСТ НА КОЖАТА.
ДОБРАТА КОЗМЕТИКА СЕ ПРЕДПИСВА ОТ ДОКТОР, КУПУВА СЕ В АПТЕКА И СЕ СЪХРАНЯВА ДО 6 МЕСЕЦА В ХЛАДИЛНИК.

Алекс е на 18 месеца. От самото начало по съвет на педиатрите и акушерката ни не сме ползвали козметика. На 3 месеца направи неуродермит от ароматизатор за пране /на някои хора им се сторил допълнителното изплакване за недостатъчно неутрализиране на "небебешкия" прах за пране, при условие че при нас бебешки на пазара няма!?/. След това проблемите ни бяха с неизвестен произход. Съветвахме се с нашите педиатри и дерматолози специализирали детски неуродермит в университетската клиника. От тогава не ползваме шампоан, сапун, масла и помади. Със сапун мием само ръцете. Къпем се един път в седмицата само с вода /понякога с няколко капки соево олио/, вечер и сутрин се мием пак само с вода. Ползваме крем на 70% воден базис и то само ако се налага. От 9 месеца нямаме никакви проблеми с кожата, въпреки че всеки ден сме изложени на студен, влажен и силен вятър и една голяма порция кал, пясък и растителност.
Производителите на памперси съветват при ползването на продуктите им да не се ползва нито крем нито пудра. Два или три пъти имаше Алекс разстройство и от това лек обрив на дупето, тогава му изписаха Chlotrimazol AL 1% и на другия ден нямаше и помен от подсичането. Ако дупето е сухо, не се подсича.

Педиатрите и дерматолозите съветват ползването на козметика след втората година. Тестовете на всички кремове за деца от независими институти съветват следното: родители използвайте козметиката, но за себе си.
Децата в тази ранна възраст трябва да се къпят само 1 път в седмицата без шампоани и други миещи препарати, а дневната хигиена се изчерпва със забърсване на лицето, ръцете и дупето с мокра кърпа или изплакване с вода. Децата изграждат сами собствен "крем", който не е добре нито да се мие, нито да се замества с изкуствени заместители. Добавяне на натурално олио ( бадемово, соево, зехтин, от пшенични зародиши и т.н.) във водата за къпане е достатъчно и за най- сухата кожа.
Олиото и кремовете след къпане, затварят порите и в много от случаите водят до подсичане (гъбички) в гънките и областта на пелените. Кремовете омекотяват временно, но правят кожата зависима и по- суха от нормално. Колкото по- рядко и по- малко толкова по- добре.

Изчерпателна компетентна информация:
http://pediatrics.about.com/od/newborntips/a/04_bath_baby.htm
http://www.askbaby.com/washing-your-baby.htm
http://www.babycentre.co.uk/baby/dailycare/bathingyourbaby/
http://www.eltern.de/mein_baby/baby_entwicklung/babylexikon/babypflege.html
http://www.baby-welten.de/babypflege/baby-pflegeprodukte/babyshampoo.htm
http://www.mamis-in-not.de/htm/babypf.htm
http://www.rund-ums-baby.de/babypflegetipps/baden.htm

Последната промяна е направена от rila на Чет Фев 14, 2008 1:15 pm; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Нед Окт 21, 2007 9:26 am Заглавие: Подходящата козметика за вашето дете Отговорете с цитат

Подходящата козметика за вашето дете:

Свръх чувствителната бебешка кожа трябва да се справи с редица дразнители. Ето защо подходящата козметика е много важна за тази нежна кожа. Защитните кремове и мехлемчета са много важна стъпка при предотвратяването или облекчаването на зачервяванията и подсичането. Преди да се избере даден продукт, внимателно трябва да се изчете етикетът. Не се препоръчват козметични препарати, които съдържат борова киселина, камфор или фенол. Те могат да бъдат много опасни за нежната бебешка кожа. Избират се продукти, които съдържат цинков оксид и пантенол, защото успокояват раздразнения епидермис. Ползвайте козметика предназначена само за бебета. Има подходящи препарати, специално създадени за зоната на дупето. Разбира се, могат да се нанасят и обикновени бебешки кремове. Ето няколко примера за подходяща бебешка козметика:

Защитен крем от Johnson's Baby
Образува защитен слой, който задържа влагата далеч от кожата. Съдържа алантоин, хамамелис и пантенол за успокояване на раздразнената кожа и облекчаване на кожни раздразнения при всяка смяна на пелените.

Витаминен защитен крем от Mustela
Защитава кожата от агресивното въздействие на урината и триенето на пелените. Нанася се при всяка смяна на пелените. Потушава първите признаци на обривите и зачервяването.

Балсам за кожата на дупето от AVENT
Бързо се абсорбира и не лепне. Нанася се при всяка смяна на пелените. Омекотява и успокоява кожата. Предпазва от обриви. Съдържа млечни протеини, алантоин, лайка и невен.

Успокояващ крем от Johnson's Baby
Успокоява раздразнената кожа благодарение на високото съдържание на пантенол. Идеален защитен крем с противовъзпалително действие. Допълнително обогатен с витамин Е и екстракт от лайка, които помагат за облекчение на възпаленията. Помага и при леки слънчеви изгаряния. Няколко пъти дневно нанасяйте тънък слой върху кожата и оставете да попие.

Бебешки крем от Nivea Baby
За всекидневно овлажняване на деликатната бебешка кожа. Съдържа естествени минерали, които подсилват естествената бариерна функция на кожата. Меките и овлажняващи съставки предпазват кожата от изсушаване.

Почистващ флуид от Mustela
Нежно измива, няма нужда от изплакване и не съдържа сапун. С екстракт от Алое Вера. Почиства лесно и бързо областта под пеленките.

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Авг 31, 2008 9:00 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jivi80
Потребител

Местожителство: гр.Шумен

Пуснато на: Съб Ное 03, 2007 8:06 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Аз използвам на NIVEA baby.Много съм доволна

Върнете се в началото
Боби
Потребител

Пуснато на: Сря Ное 21, 2007 9:10 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Аз също използвам козметиката на NIVEA baby и съм много доволна. Миналият месец спечелихме един конкурс с моето детенце на Хип и ми изпратиха козметика, също не е лоша.

Върнете се в началото
П-Райчева
Потребител

Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 8:22 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

След като бебка направи себореен дерматит на 3 месеца от серията Бочко, спрях всякаква козметика. Ползваме само шампоана на Mustela и за миене на дупенцето, когато е акала- сапун за бръснене (от едно време). Мажа я след баня и по време на масажите с чист нерафиниран студенопресован зехтин. За сега толкова й се полага от козметиката. Кожичката вече е мекичка и нежна. Окото ми е ненаситно към козметиката, която се предлага, но има време да ползваме от всичко.
А що се отнася до къпането. Всяка вечер я къпя с топла водичка и през ден-два от шампоана. Не мога да я лиша от банята Very Happy Беше на дни още и показваше такова удоволствие, когато я слагах във ваничката. Беше на два месеца, когато започна да издава щастливи звуци само като влезем в банята, сега е на 6 месеца и не мога да ви опиша какви врясъци на удоволствие се чуват само като поемем към банята Very Happy

Върнете се в началото
П-Райчева
Потребител

Пуснато на: Пет Фев 08, 2008 8:25 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

....и да не забравя - под ръка имам винаги крем Здраве за дупето на кака й и за нейното, ако се наложи. Embarassed

Върнете се в началото
Lili_Jeleva
Потребител

Пуснато на: Съб Ное 22, 2008 8:34 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

До сега сме ползвали само на Бюбхен и Мустела и не мисля да ги сменям. Много съм доволна.

Върнете се в началото
chapla
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пон Яну 12, 2009 2:22 pm Заглавие: напред към природата Отговорете с цитат

Здравейте! Включвам се със зехтин, досега не сме имали проблеми, дъщеря ми е на пет месеца и половина и предпочитам да ползвам зехтин за мазане, не ми се рискува с големи марки. А и бебешката кожа смятам, че няма нужда от много мазане, ако не е подсечена или проблемно суха, те са съвършени Razz

amber
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 8:37 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

До момента не съм открила нещо по-добро от Мустела.
А кремчето против подсичане е направо вълшебно.

Потребител

Пуснато на: Сря Яну 14, 2009 12:18 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Ние ползваме БюБХЕН и сме много доволни-от крема за подсичане ,шампоана,душ гела,а за мазане съм с двете ръце за преварен зехтин.Кожата става страхотна.

Върнете се в началото
ЕЛИЦА
Потребител

Пуснато на: Пет Фев 20, 2009 9:19 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

Ние ползваме нивея /шампоана и душ гела,бебешкото олио,мляко за тяло и крема софт/а за подсичане сме взимали на нивея,мустела и хип но при нас нямаха никакъв резултат а само бочко и крем здраве ни помагат

Потребител

Местожителство: Burgas

Пуснато на: Чет Апр 23, 2009 9:54 pm Заглавие: Козметика за бебета Отговорете с цитат

Аз имам бебче на почти три месеца. От самото раждане ползвам козметиката на Sanosan и съм много доволна. Не съдържа парафиново олио и оцветители, затова дори и като бях бременна ползвах и маслото против стрии за мами. Горещо препоръчвам марката на всички мами и техните бебета Smile

Върнете се в началото
didito84
Потребител

Пуснато на: Нед Авг 30, 2009 8:27 am Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

НИЕ СМЕ НА 7 МЕСЕЦА И В НАЧАЛОТО ИЗПОЛЗВАХМЕ ГЕЛА НА ДЖОНСАН И БЯХ ДОВОЛНА ТО НЕГО, НО СЕГА МИНАХМЕ НА БЕБЕШКОТО ОЛИО НА БЮБХЕН И Е СТРАХОТНО... Smile

Върнете се в началото
Aneli79
Потребител

Пуснато на: Пон Окт 12, 2009 12:42 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

На джонсън продуктите миришат страхотно! Аз обаче ползвах почти единствено зехтин за кожата на бебо.

Върнете се в началото
покемон
Потребител

Пуснато на: Сря Окт 14, 2009 8:47 pm Заглавие: Козметиката за деца? Отговорете с цитат

бебчето ми е на месец и половина и използвам тоалетно мляко на чико Wink

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от кърмаческа възраст: 0-1 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google