Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Подражание

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 10:37 am Заглавие: Подражание Отговорете с цитат

Имам голям проблем!
Дъщерята на наши близки приятели е доста разглезена и неконтролируема.Когато са ни на гости тя преобръща всичките ми шкафове в търсена на нещо интересно,а майка й не й прави никаква забележка.Аз се намесвам естествено,но няма резултат.За най-малкото нещо започва да реве и да се тръшка,като по този начин се налага на родителите си.
Те често са вкъщи и на мен ми се налага да търпя тези ситуации.Лошото е,че се сърдят,когато се скарам на детето.А още по-лошото е ,че синът ми започна да й подражава.Никога до сега не му бе хрумвало да се рови в гардероба ми например,а когато му направех забележка се разбираше от дума и прекратяваше "грешното" действие.Сега обаче и той стана непокорен,започна да плаче при всяко мое "не" и да се опитва да налага своето!Кажете ми как да постъпя?
П.П Доста трудно ще бъде да прекратя контактите си с тях,защото сме наполовина роднини...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 11:16 am Заглавие: Здраве,Цвети! Отговорете с цитат

Децата в тази възраст са като попивателни, подражават всичко което ги впечатли, а поведението на това дете явно е нещо ново и интересно за детенцето ти. Въпросът е деликатен, след като с тези хора сте близки, а те предпочитат свободното възпитание, на което аз не съм привърженик. Едно дете трябва много да се обича, но и да се възпитава и да знае, че в живота има и правила. Може би е добре да кажеш на майката, че не ти е приятно подобно поведение, ровене из шкафовете и безпорядък. Все пак ти си домакинът.

Мама
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 11:37 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

И аз имах една такава приятелка с дете,което обръщаше къщата ми с главата надолу,започнах да не й отварям и така престана да идва. Mad

Върнете се в началото
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 12:55 pm Заглавие: Подражание Отговорете с цитат

Не само съм й казала,показала съм й го!Но за съжаление-нищо!Тя не взима мерки,а аз не мога да се меся във възпитанието на чуждо дете.
Въпросът е как да покажа на собствения си син,че няма да търпя подобно поведение от негова страна?Той е все още малък,за да седна да му обяснявам...

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 3:53 pm Заглавие: Подражание Отговорете с цитат

Цвети, трудно е, дори невъзможно да обясниш на едногодишно дете, че не искаш да подражава на въпросното дете, но когато другото дете направи постъпка, която не одобряваш, покажи го ясно че това не е хубаво, за да види малкия, че не бива да прави така. Аз лично бих ограничила контактите си с подобни хора.

Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Пон Мар 12, 2007 5:57 pm Заглавие: Подражание Отговорете с цитат

Много благодаря!Относно ограничаването на контактите-определено страня от тях вече.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google