Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Как избрахте име на детето си?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Яну 19, 2007 7:04 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Как избрахте име на детето си? Носят ли нечие име? Кръстихте ли ги в църква?
Азбучник на българските лични имена: http://margaritta.dir.bg/azbuchniik/01A.html
Именник по азбучен ред: http://www.moetodete.com/content/view/260/49/
Децата ми не са кръстени на хора от семействата, носят библейски имена, кръстени са в църква и мисля, че това е нещо добро.

Последната промяна е направена от Мариана на Пет Май 25, 2007 7:35 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mss_ursula
Потребител

Местожителство: Finland

Пуснато на: Вто Фев 13, 2007 9:04 am Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Nie li4no sas saprygami se starahme da e ne6to koeto e lesno priema6to se v Balgariq i vav Finlandiq.I taka se sprqhme na imeto Aleksandra,koeto v posledstvie razbrahme,4e moje da mine za internacionalno Smile Smile Razz

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Веселина Кънева
Потребител

Местожителство: Пловдив

Пуснато на: Пет Фев 16, 2007 1:39 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Със съпругът ми харесахме няколко имена, написахме ги на листчета и изтеглихме ...първо за момиче, после за момче /до 9-ти месец не знаехме пола на бебчето/.

Потребител

Местожителство: na polojitelno mqsto

Пуснато на: Пет Мар 09, 2007 11:20 am Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

моите близначки носят имената на известни актриси-Наталия и Адриана. Laughing

que acasabo de chocar...
Върнете се в началото
GABI.VENCI
Потребител

Пуснато на: Пет Май 18, 2007 5:25 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН, ИМАМ ДЪЩЕРЯ, КАЗВА СЕ ВЯРА И Е КРЪСТЕНА НА БАЩА СИ.ТЯ Е НА 2 И 3 МЕСЕЦА.

Върнете се в началото
dazi
Педагог

Местожителство: гр.Силистра

Пуснато на: Пон Май 21, 2007 4:06 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Смятам, че традицията е хубаво нещо, традицията да се продължи рода и родовото име. Особено ако детето е момче, че нали то ще води фамилия!!!
Имаме си две момичета. Когато трябваше да избираме име на първото единодушно избрахме за момиче/Ивелина/ и за момче/Иван/ с буквичка на дядото /Иван/-така повелява традицията. А за второто момиче избрахме пак в консенсус царско име/Десислава/ с букви на родителите ни. И така на имен ден на дядото, празнуваме и на дъщеря ни!/Иванов ден/

Последната промяна е направена от dazi на Пет Яну 11, 2008 11:59 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
giorgia
Потребител

Местожителство: sofia

Пуснато на: Съб Сеп 15, 2007 11:51 am Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Моята дъщеря се казва Джорджия-кръстена е на баща ми Георги Вначалото се бяхме спрели на Гергана и Габриела но ми се искаше да е нещо по различно Идеята дойде от брат ми който живее в Италия и така сега Джорджия почти всички го запомнят защото не е често срещано

Върнете се в началото
dudididi
Потребител

Местожителство: София

Пуснато на: Сря Окт 03, 2007 7:16 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Двете ми деца Виктор и Емилияна не са кръстени на никой!
Имената ни харесват и двамата с татито ги избрахме.
А пък Викторчо,почти допоследно беше Росен.На мама победителят!

Върнете се в началото
Vague
Потребител

Пуснато на: Чет Яну 10, 2008 7:39 am Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Синът ми не е кръстен на никого. Просто баща му харесваше това име. Независимо от пола щеше да е Алекс. Кръстихме го в манастир, много вълнуващ момент за двама ни.

Върнете се в началото
TABBY
Потребител

Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 2:58 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Дъщеря ми е кръстена на баща си и се казва Иванна, но още не сме я кръстили в църква... и това ще направим тази година.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
e_krastevi
Потребител

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Авг 13, 2008 10:42 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Моята дъщеря е кръстена Йоанна на свекърва ми Йордана и на баща ми Йордан . Кръстихме я в църква когато бе на 3 м. на Успение Богородично/15. 08 /

Върнете се в началото
Ivana
Потребител

Пуснато на: Чет Сеп 04, 2008 1:52 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

С моя съпруг решихме детето да бъде кръстено на дядо си Стефан и я кръстихме Станислава.Малката Станислава е на 3 месеца. Very Happy

Върнете се в началото
шушле
Потребител

Местожителство: plovdiv

Пуснато на: Нед Ное 16, 2008 12:19 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Здравейте и от мен .Аз имам две деца момиче Боряна и момче Михаил. На двете баби са кръстени.

Върнете се в началото
jasmin
Потребител

Пуснато на: Пон Яну 12, 2009 5:54 pm Заглавие: Как избрахте име на детето си? Отговорете с цитат

Колебаех се между Ивайла и Никол.Избрах Ивайла!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Дискусии, въпроси, отговори, мнения. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google