Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Плач след детската ясла

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ana19754
Потребител

Местожителство: Добрич

Пуснато на: Чет Авг 28, 2008 10:16 am Заглавие: Плач след детската ясла Отговорете с цитат

Майчета, дайте съвет. При нас проблема е че обичаме детската ясла там си личи, че всичко е наред. Прибираме се спокойни и весели. Но след като се приберем в къщи се започва с едни сърдения за най-малкото, плаче до скъсване не може да си поеме дъх ту иска нещо ту не го иска и се сърди. Трудно е за описване тази обстановка. С таткото вече не знаем как и с какво да я успокоим. Нашето Вики е на 2 години не играе с играчки само ги хвърля обича да е с мене в кухнята и да ми помага. Трудно се отпуска с други деца много време ни трябва за да почнем да играем с тях. Но проблема с това неистово реване е ужасен. Помогнете ми. Дайте ми съвет. Ще се радвам ако ми пишат и майки с подобен проблем.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Чет Авг 28, 2008 10:27 am Заглавие: Плач след детската ясла Отговорете с цитат

Здравейте Ана-детето на тази възраст навлиза в нов етап от живота си,някои колеги заговориха напоследък за "детски пубертет".Други употребяват израза-"негативизма на 2 годишната възраст".Детето осъзнава себе си-като се противопоставя-това е нормален етап от неговото развитие-започва да става Аз-отделен от другия и "не-то"е начин да се разграничиш,да се заявиш.
Проблемът с неистовия рев обаче вероятно има своя причина и е начин детето да каже нещо,което не може по друг начин.Независимо от мненията на другите майки и опита им с техните деца-случаят на вашето дете е уникален.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Окт 09, 2008 5:27 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Аз също си обяснявам поведението на детето със спецификата на възрастта( 2-3 г.) в която е, периодът на "Аз" и "Не", детето се идентифицира, отделя своето от чуждото, утвърждава своя характер. Но това, че след прибиране у дома плаче и нервничи си има своя причина. Аз не мисля, че детето плаче за детските ясли или тъгува за тях, по-скоро мисля, че има нещо което го тревожи или изнервя и в тази насока трябва да се търси причината.

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google