Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

За гледането на децата ни...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 7:07 am Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Откакто дадох сина си на ясла, често си мисля, че оттук нататък ще прекарвам все по-малко време с него Sad Сега на ясла, после на градина, училище и ...... вече ще е пораснал..... Замислих се за това, че създаваме децата с толкова голямо желание и любов, а в крайна сметка някой друг ни ги отглежда. Докато ние работим неуморно от сутрин до вечер Confused . Изпитвам от сега чувство за вина към детето си заради оставянето в ясла, от друга страна трябва да ходя на работа, пък и имам нужда от социален живот на свой ред....
Как ли се чувстват другите майчета?

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Чет Апр 19, 2007 11:58 am Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Напълно те разбирам и също разсъждавам като теб. Поради което аз специално гледах децата си до 3 год.възраст и им спестих яслите. Това е времето през което децата особено се нуждаят преди всичко от своята майка, другите потребности се появяват по-късно и не са доминиращи. Не че нямах нужда да работя, да изкарвам повече пари или да имам социален живот, но в този период децата бяха моят приоритет. Ето сега, живот и здраве до 65 години имам прекалено много време за професионална реализация и социален живот, а децата са големи и имат своите интереси и занимания. Специално за мен децата и семейството са първото и най-важно нещо в живота ми, защото парите са важни, но не най-важни на този свят. Това е моето лично разбиране за нещата без да ви ангажирам с него.

valentina.1979
Потребител

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 8:47 am Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Прави ми впечатление, че сред днешните майки /по мои наблюдения/ е "модерно" Rolling Eyes детето да се гледа от баба или бавачка и едва ли не майките като мен /дето поне до 2-та година/ си гледат сами детето, са обявявани за паразити на обществото, стоели си вкъщи, защото не им се работело и така било по-лесно - да стоиш вкъщи и "нищо да не правиш" /гледането на дете НИЩО ли е?! Shocked /. Все по-често чувам клишета от рода на "от майчинството се затъпява" и едва ли не се чувствам комплексирана, когато говоря с някоя работна "мама" Rolling Eyes

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Апр 20, 2007 11:24 am Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Няма нещо по-трудоемко и отговорно от гледането и възпитанието на дете. По време на моите майчинства аз следвах и специализирах и не мисля,че съм затъпяла, напротив това беше най-пълноценният и осмислен период от живота и реализацията ми.

mamananiki
Потребител

Пуснато на: Нед Май 13, 2007 9:44 pm Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Rolling Eyes Аз също забелязвам тази тенденция много непосветени в отглеждането на деца хора да смятат майчинството за загуба на време,бездействане,и т.н.,и това много ме дразни.Много бедно и незряло мислене.Жалко е! Sad
Погледът отстрани винаги е различен,но не винаги вижда цялата истина!

golqma_mama
Потребител

Местожителство: Плевен

Пуснато на: Сря Май 23, 2007 7:48 am Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Не мога да повярвам,че някой може да мисли така-че гледането на децата е губене на време.Че ако е така,защо правят деца-само да се увеличава популацията Mad Аз лично мисля да бъда с децата си колкото може по-дълго време и честно казано не знам как ще преживея раздялата си с тях,не знам за тях какво ще е.И без това като станат малко по-големи сами ще избягат от нас-ще ги влечатляват други неща,ще си имат свои приятелчета,свои игри,поне докато мога да съм всичко за тях искам да се възползвам от прекрасните мигове.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Май 23, 2007 12:22 pm Заглавие: Здравей, golqma_mama! Отговорете с цитат

golqma_mama, поздравявам те за този отговор и мнение по въпроса, напълно те подкрепям.

Последната промяна е направена от Мариана на Нед Май 27, 2007 8:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tsvetelina_roshkova
Потребител

Пуснато на: Нед Май 27, 2007 8:16 pm Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

И аз подкрепям golqma_mama!Страхотно мислене,поздравления!
На мен обаче ми се НАЛАГА да оставя мъника на ясла,за да работя....
От 1-ви тръгва и не знам как ще го преживея.От сега още мисля,че няма да е до мен,притеснявам се дали ще е в добри ръце,как ще се отнасят с него и още куп други неща...
Тази вечер,когато легнах до него,за да заспим заедно се сетих,че в яслата ще му липсвам,че тези моменти на майчина обич ще стват все по-малко и...се разплаках...
Не знам къде е проблемът-в нас ли,в държавата ли,но просто рядко едно семейство успява да се издържа с една заплата!Жалко е,че не можем да дадем на децта си възпитание,обич и хляб едновременно...

Върнете се в началото
golqma_mama
Потребител

Местожителство: Плевен

Пуснато на: Сря Май 30, 2007 11:56 am Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Tsvetelina, не се упреквай,просто така е при нас,има държави в които дават само 3-4 месеца майчинство,т.е. нищо,така че все пак не сме най-зле.Е,то вярно че на нас ни дават повече време,но затова пък парите,които ни отпускат са мизерни,но какво да се прави,все ще се справим някак и ще намерим време и сили за децата си.

Върнете се в началото
Keti
Потребител

Местожителство: Sofia

Пуснато на: Пет Авг 17, 2007 6:44 am Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Tsvetelina_roshkova, ако знаеш кооооолко добре те разбирам... в момента съм в абсолютно същото положение като теб - НАЛОЖИ се... тъй да се каже работих до последно докато бях бременна за един безсъвестен работодател и сега съм без майчинство и няма как... почнах работа... същите тежки мисли налягат и мен... и честно казано обвинявам държавата... системата, която работи, но не съвсем... успокоявам се с това, че бебка е адаптивна и независимо от това, че работя използвам всяка секунда да съм с нея и й показвам, че за мен няма по-важно нещо от нея... надявам се, че яслата няма да е толкова лош вариант и ще я научи на нови неща, ще й открие нови хоризонти за изследване... иначе от "социализация" не съм имала нужда... през годината, която прекарах с нея бях най-щастливия човек на земята, тя ми беше и Е единствената дружка от която имам нужда, не сме скучаели за секунда, всеки ден ни предлага нови изживявания, нови приключения, нови открития...

Върнете се в началото
снежа79
Потребител

Местожителство: Кърджали

Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 2:58 pm Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Пусти му пари......
испускаме най-хубавите дни който можем да прекараме с децата си. Но няма как Sad
Аз почнах да работя когато малкият беше на 8м. просто нямаше как, не може да се издържаме с едно майчинство само. Имаме заем, и цялата заплата на мъжо отива в банката...
И по някой път ми става много съвестно, особено като чета из форомите мамите който не одобрявали останалите майки който са почнали работа рано. Но предпочитам да почна рано работа от колкото да оставя детето си лишено от някой нужди. Те така се изразяват някой все едно си го оставила едва ли не на улицата като ромите Confused

Потребител

Местожителство: Кърджали

Пуснато на: Пет Сеп 05, 2008 3:01 pm Заглавие: За гледането на децата ни... Отговорете с цитат

Забравих да кажа, че през свободното си време през почивните дни гледам да наваксам пропуснатото, обръщам много внимание на детето си, че чак забравям МЪЖО Embarassed

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google