Национален Форум
Вход Регистрирайте се Въпроси/Отговори Потребители Търсене Национален Форум

Как да подготвя детето за ясла?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г.
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Виолета
Потребител

Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 11:21 am Заглавие: Как да подготвя детето за ясла? Отговорете с цитат

Здравейте! Днес научих, че синът ми е приет в яслата, в която го записахме. Вярно, че ще тръгне чак през септември, но съм чувала, че е хубаво на децата отрано да им се говори за предстоящото събитие. Важно било да се свързва с хубави емоции, за да не се страхуват и да не плачат малките, когато дойде време да бъдат оставени в яслата. Интересува ме вие как сте реагирали в подобни ситуации и имат ли ефект разказчетата от тип на: "Ще ходиш на хубаво място с много деца, където да си играеш..." Изобщо, как се обясняват промените на дете на 17-20 месеца?! Все пак ми се струва подло един ден де го заведеш в непозната сграда и да го оставиш там изплашено и само.

Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 3:02 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Моите деца не са посещавали детски ясли и аз лично съм против отделяне на детето от майката от толкова крехка възраст, но ако обстоятелствата налагат наистина не би било добре един ден детето да се заведе и остави в една напълно непозната за него среда сред чужди хора. Бих посъветвала през лятото да водите детето до въпросната ясла, да си играе в двора, да му обяснявате че на това място децата си играят по цял ден и вечер родителите ги прибират и пр., така ще свикне с обстановката и ще има представа от новата ситуация.

Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Пет Юни 06, 2008 4:03 pm Заглавие: Как да подготвя детето за ясла? Отговорете с цитат

Здравейте Виолета-Мариана много добре те е посъветвала.Има още нещо,което е важно-ти самата да приемеш спокойно тази ситуация и да не се самонаказваш с чувство за вина-защото детето ще усети това-раздялата ще е тежка и за теб,често за майката тя е по-драматична и това неизменно се отразява на детето.Пожелавам всичко добро!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sevda haralambieva
Потребител

Местожителство: VARNA

Пуснато на: Вто Авг 26, 2008 10:14 am Заглавие: как да го научим да седи мирно Отговорете с цитат

Здравейте и ние след месец тръгваме на ясла и притеснението ми е в това че моя син който е на 1 и 5 мес никак не се застоява на едно място. Постоянно се гоним с купичките и притеснението ми е как ще го сложат леличките на столчето да обядва закусва като не се спира.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Вто Авг 26, 2008 6:02 pm Заглавие: Здравей! Отговорете с цитат

Според мен е добре да направите няколко разходки с детето до въпросните детски ясли, така то ще се запознае с обстановката и няма да я чувства като чужда. Защо решихте от толкова малка възраст да запишете детето на ясли, трудно бихте му обяснили защо се налага да го оставяте там, но след като това е решението ви, пожелавам да се справите? Що се отнася до навиците у дома определено ще бъде трудно на детето да ги замени с режима, правилата и навиците в детското заведение. Това, че детето е по-палаво, не е проблем.

Вероника Иванова
Психолог

Местожителство: Варна

Пуснато на: Сря Авг 27, 2008 4:20 am Заглавие: Re: как да го научим да седи мирно Отговорете с цитат

sevda haralambieva написа:
Здравейте и ние след месец тръгваме на ясла и притеснението ми е в това че моя син който е на 1 и 5 мес никак не се застоява на едно място. Постоянно се гоним с купичките и притеснението ми е как ще го сложат леличките на столчето да обядва закусва като не се спира.

Здравейте-леличките в яслата имат опит в подобни ситуации.Повечето родители споделят,че са учудени от поведението на детето в детското заведение-където то спазва правилата,които вкъщи пренебрегва.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
sevda haralambieva
Потребител

Пуснато на: Сря Авг 27, 2008 10:55 am Заглавие: Как да подготвя детето за ясла? Отговорете с цитат

Благодаря ви за бързия отговор, но забравих да напиша че ни поставиха диагноза хиперактивност преди 5 мес., когато ходихме при невролог защото направихме 2 гърча от висока Т.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Авг 27, 2008 12:47 pm Заглавие: Здравей Севда! Отговорете с цитат

Цитат:
...забравих да напиша че ни поставиха диагноза хиперактивност...

Това е много важна подробност, даваща обяснение за поведението на детето. Според написаното от теб в тази и други теми, определено проявих съмнение, че е възможно детето да има хиперактивност. По темата има много материали в сайта и във форума: http://moetodete.com/forum/viewtopic.php?t=175 Необходимо е детайлно да се запознаеш със същността на хиперактивността и да следваш препоръките на лекуващия лекар. Системната работа с детски психолог е особено необходима!!! Записването на детето на детски ясли няма да оправи проблема!

sevda haralambieva
Потребител

Пуснато на: Сря Авг 27, 2008 6:55 pm Заглавие: Как да подготвя детето за ясла? Отговорете с цитат

Благодаря за отговора докато аз си имах някакво успокоение че там при децата може да се промени да има просто друг подход към начина си на действие.

Върнете се в началото
Мариана
Site Admin- Педагог

Пуснато на: Сря Авг 27, 2008 8:29 pm Заглавие: Как да подготвя детето за ясла? Отговорете с цитат

Ако диагнозата е поставена от екип специалисти, детските ясли, детската градина или училището няма да оправят проблема. Изпълнявайте съветите и предписанията на лекаря и започнете своевременни и системни занимания с детски психолог! Място за притеснение няма, но с бягане от проблема резултат няма да има. Вие сте човекът, който трябва да помага на детето си! Хиперактивно дете не означава просто палаво дете! Пожелавам успех и се надявам да продължим разговора!

Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Национален Форум "Моето дете"от 0 до 18 г. www.moetodete.com Форуми » Проблеми, отглеждане, развитие и възпитание на децата от ранна/яслена детска възраст: 1-3 г. Часовете са според зоната GMT
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Google